Miliard złotych na zrzutkach w internecie!

Napisano 4 lutego, 2020. Aktualizacja: 14 listopada, 2023.
Miliard złotych na zrzutkach w internecie!

Ponad miliard złotych Polacy przeznaczą na zrzutki w internecie w 2020 r.

Internetowe zbiórki już od dłuższego czasu cieszą się ogromną popularnością. Dowodem na to jest znacznie większa skuteczność pozyskiwania kapitału na projekty, na które zbierane są pieniądze w sieci. Widać to zarówno po liczbie zbiórek, jak i kwotach przekazanych wpłat.

Nie ma znaczenia, czy mamy do czynienia ze zbiórką o charakterze charytatywnym, biznesowym, społecznym, naukowym, kulturalnym czy indywidualnym: popularność każdej z powyższych kategorii cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Dzięki czemu tempo rozwoju crowdfundingu w naszym kraju nie słabnie już od kilku lat – komentuje Tomasz Chołast, współzałożyciel platformy Zrzutka.pl.


Według prognoz większość takich transakcji w sieci rodacy zrealizują za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Transakcje realizowane za pomocą urządzeń mobilnych, jak np. smartfony, mają stanowić bowiem aż 90 proc. na zrzutka.pl (to o 15 punktów procentowych więcej niż w 2019 r.). Co więcej, na znaczeniu mają zyskiwać w br. dwa sektory finansowania społecznościowego.


Bardzo intensywnie będą rosły crowdfunding udziałowy oraz cykliczne zbiórki online. Dotychczas te dwa sektory rozwijały się w Polsce relatywnie słabo, ale miały spory udział w rynkach za granicą – tłumaczy Chołast.


Na platformie zrzutka.pl, będącej wiceliderem rynku crowdfundingu w Polsce i największym serwisie, dzięki któremu internauci finansują każdy rodzaj projektu, wartość transakcji w 2020 r. najprawdopodobniej wyniesie 200 mln zł, przy dynamice na poziomie 110%, tj. dwukrotnie szybszej niż średnia dla całego rynku finansowania społecznościowego. Natomiast, mobilne zbiórki będą stanowiły aż 90%, co oznacza wzrost o 15 punktów procentowych w stosunku do ubiegłego roku


Rok 2020 zapowiada się bardzo obiecująco, zarówno pod kątem wyników oglądalności, liczby organizowanych zrzutek, wpłat, jak i wprowadzanych nowości. Rozpoczęliśmy już prace nad  międzynarodową wersją naszej platformy i przygotowujemy się do ekspansji jeszcze w tym roku. Dzięki niej, internauci w całej Unii Europejskiej będą mogli organizować zbiórki bez granic – zapowiada Tomasz Chołast z zrzutka.pl. –  Już w pierwszym półroczu, zadebiutuje nasz nowy portal dedykowany cyklicznym zrzutkom. W drugiej połowie br., swoja premierę będzie miało specjalne narzędzie pozwalające gromadzić środki finansowe dla patronów – podsumowuje plany współzałożyciel zrzutka.pl.

Podsumowując rok 2019 na zrzutka.pl, warto podkreślić zdecydowanie większą skuteczność zrzutek w stosunku do tych w 2018 roku. Widać to zarówno po liczbie zbiórek, jak i kwotach przekazanych wpłat. W 2019 roku dokonano aż 1 424 031 przelewów na zrzutki, co oznacza wzrost aż o 137% w stosunku do 2018 r. Łączna wartość wpłaconych środków na zrzutka.pl w ubiegłym roku wyniosła 95 521 238,47 zł versus 42 mln zł w 2018 r. 


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl, podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

400 000 zrzutek, ponad 200 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 5

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

 • TP
  Teresa Piechnicka

  Trwa Internetowa zbiórka na Pomoc w Dokończeniu Wspaniałego Dzieła Chorej Osoby.
  Adres Zbiórki to:
  https:// zrzutka.pl/g9rfa8

 • PS

  GDYBY NIE POZNAŃ, URSUS I RADOM TO - zrzutka.pl/URATUJ-JASKOLECZKE ❤ SĄSIADOM ;)

 •  
  Kamil Lewandowski

  PRAWDZIWOŚĆ MOJEJ ZBIÓRKI POTWIERDZONA SKANEM PARAGONÓW WRZUCONYM NA PROFIL ZBIÓRKI. TAK WIĘC POZYTYWNA ZBIÓRKA NA STRONIE: https: // www . zrzutka . pl / g9rfa8 Idzie dobrze, bo już mamy na koncie 625 złotych i już 11 osób wpłaciło. PRZYBYWA TAM LUDZI DOBREJ WOLI!!! Zachęcajcie tez pozostałych do zainteresowania tą zbiórką. Przed świętami było 210 złotych, a zaraz po nich już 511 złotych. Ludzie zaczynają się przekonywać, że warto mi pomóc, bym upamiętnił polski przemysł motoryzacyjny, bym nie zaprzepaścił włożonego trudu w zdobycie pierwszych numerów z tej serii wydawniczej. Na szczęście mam zaprzyjaźnioną Panią kioskarkę, która potrafi cierpliwie poczekać na to aż przyjdę i kupię zaległe numery sprzed nawet 3 tygodni, czy miesiąca. Będzie dobrze!!! :-) Głowa do góry! :-) Teraz Mamy już Marzec 2020 i warto by było zakończyć moją zbiórkę! Dzięki!
  Proszę Serdecznie o szybszą pomoc, bo długo już czekam.

 •  
  Stefan Kowalczyk

  Dużo ludzi uciekło z zrzutki po zmianie regulaminu. Nie uzbierasz zakładanej kwoty, to nie dostaniesz nic- pieniądze przepadają! Tak dobry serwis zszedł na psy!

 • TG
  Tomasz Gołąbek

  CAŁE ŻYCIE WALCZĘ Z CHOROBĄ, MIAŁEM 13 OPERACJI W TYM AMPUTACJĘ NOGI. WYCHOWUJE SYNKA, POTRZEBUJE KOSZTOWNEJ PROTEZY NOGI ORAZ REHABILITACJI http://zrzutka.pl/z/vdrery