#CHCIANE - o zrzutce, która zapoczątkowała lawinę dobra

Napisano 28 maja, 2021. Aktualizacja: 14 listopada, 2023.
#CHCIANE - o zrzutce, która zapoczątkowała lawinę dobra

Porzucone, maltretowane, chore, smutne i samotne… historia ich życia zaczęła się w ten sposób. Ale tutaj są CHCIANE i kochane. Fundacja To się Uda na zrzutce prowadzi akcję charytatywną na rzecz niepełnosprawnych dzieci z ZOL Jaszkotle. Każda wpłacona kwota to realna pomoc, to kilka pampersów dla dzieciaków, to specjalny preparat do żywienia dojelitowego, to jeden rozwiązany problem, który pozwala opiekunom skupić się na dzieciach i zapewnić im miejsce gdzie czują się #CHCIANE

CHCIANE

Jak to się zaczęło?

O istnieniu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotlu dowiedzieliśmy się w grudniu. Tuż po odwiedzeniu tego miejsca czuliśmy, że długo o nim nie zapomnimy! Od wejścia zostaliśmy serdecznie przyjęci i oprowadzeni po całym obiekcie. Poznaliśmy mieszkające tu dzieci, zobaczyliśmy przygotowane dla nich malownicze wnętrza - salę zabaw, barwne pokoje, miejsca do rehabilitacji oraz magiczną wręcz salę doznań.

Sala doznań

Dom zamieszkuje aktualnie 65 niepełnosprawnych dzieci - wiele z nich zostało porzuconych przez własne rodziny. Pomimo tak trudnej sytuacji, czuć tutaj wyjątkową atmosferę - każda z zatrudnionych osób wkłada w pracę całe swoje serce. Do wszystkich dzieci personel podchodzi indywidualnie wierząc, że każde dziecko ma szansę na większą samodzielność!

Postanowiliśmy dołożyć wszelkich starań, aby pomóc dzieciom i ich opiekunom w ZOL-u. Założyliśmy dla nich zrzutkę, a żeby jak najlepiej oddać magię tego miejsca, zdecydowaliśmy się też nakręcić do niej film. Z pomocą przyszła Ania Wyszkoni, która jak się okazało, od wielu lat regularnie odwiedza Jaszkotle i spędza czas z dziećmi. Wspólnymi siłami nagraliśmy ten wyjątkowy materiał.

Zrzutka.pl/CHCIANE

Początki nie były łatwe, ale dzięki systematycznemu promowaniu i udostępnianiu, z dnia na dzień wieść o zrzutce niosła się coraz dalej. Zarówno Ania jak i my wielokrotnie wspominaliśmy o zrzutce na naszych profilach w social mediach, a Wy chętnie udostępnialiście nasze materiały dalej! W akcję, z pełnym zaangażowaniem, włączyli się również pracownicy i wolontariusze z Jaszkotla, pokazując jak wiele znaczy dla nich to miejsce. Dzięki Wam zrzutka została udostępniona ponad 7000 razy i trafiła do ogromnej grupy odbiorców!

udostępnienia

Zebrane dla ZOL-u środki to nie jedyny sukces. Z czasem do Jaszkotla zaczęli zgłaszać się nowi wolontariusze. Od czasu założenia zrzutki stale pojawiają się nowe osoby, które chcą po prostu pomóc - pobawić się, zająć się dziećmi, spędzić z nimi czas - to ogromna wartość! Ostatecznie żadne pieniądze, nie są w stanie zastąpić im miłości, ciepła i bliskości, której dzieci nie dostały od swoich rodzin.

wolontariusze w ZOL Jaszkotle

Oprócz czasu spędzonego z dziećmi, wiele osób przekazało pomoc materialną, przywożąc do Ośrodka niezbędne do funkcjonowania produkty tj. środki czystości, fartuchy, pieluchy, zabawki czy środki dezynfekujące.

zabawki

Wsparcie od firm

To jeszcze nie koniec! Ogromnym sercem wykazali się także właściciele i pracownicy wielu firm. Zobaczcie z jakim zaangażowaniem przyłączyli się do zrzutki!

Pracownicy Capgemini Polska na własną rękę dokonali zakupów z listy drobnych potrzeb ZOL-u. W ten sposób, do Jaszkotla trafiły m.in. podkaszarka, wiertarka, proszki do prania, chemia użytkowa i wiele innych. Dodatkowo, szykuje się właśnie wielka niespodzianka dla pracowników firmy, dzięki której każdy z nich będzie mógł przyłączyć się do akcji i realnie pomóc!

Również PKO BP dołączyło do zrzutki, a jakby tego było mało, reprezentanci firmy wzięli także udział w charytatywnej transmisji live z Jaszkotla.

Największą niespodziankę sprawiła dyrekcji obiektu firma Smartsolar.pl, która zadeklarowała się do założenia fotowoltaiki i pomp ciepła... rezygnując z swoich zysków i marży! Ich oferta dotyczyła nie tylko sprzętu najwyższej jakości, ale również była o 90 tysięcy niższa niż wszystkie poprzednie wyceny jakie otrzymało Jaszkotle.

O dobre nastroje dzieci zadbała natomiast Pizzeria Pi, która zaplanowała Dzień Pizzy dla wszystkich 65 wychowanków. W najbliższym czasie szykuje się więc wielki piknik w ogrodzie.

Dziecięce marzenia spełni również Survival Race, który zabierze dzieci na wakacyjną wycieczkę.

wycieczka

Niespodzianka!!!!

W ostatnim tygodniu, dzieci odwiedził również wyjątkowy gość. Do Jaszkotla przyjechała niespodziewanie Renata Kaczoruk i wspólnymi siłami zorganizowaliśmy profesjonalny pokaz mody.

W ten jeden dzień dzieci mogły stać się gwiazdami wybiegu i Instagrama. W ubraniach od Meow Photography i Losan Happy Fashion, wyglądały oszałamiająco! Wyjątkową frajdę sprawiło im też samodzielne dobieranie dodatków które zapewnił sklep Mania. Słoneczna pogoda, muzyka, tańce i ogromne bańki to recepta na świetną zabawę! W ten sposób, porzucone i walczące z chorobą dzieci mogły choć na chwilę oderwać się od codzienności!

pokaz mody

Odkąd trwa zrzutka, zdarzyło się już tyyyyle dobrych rzeczy, że sami przecieramy oczy ze zdziwienia! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, jak wiele osób otworzyło swoje serca, poświęciło czas i chciało pomóc dzieciom z Jaszkotla! Już teraz Siostry prowadzące ZOL przyznają, że akcja #CHCIANE dała im zastrzyk energii i dalszą siłę, by marzyć i walczyć o lepsze jutro dla dzieci! Dzięki Wam otrzymają nowe wyposażenie, lepszy sprzęt medyczny, będzie możliwy remont pomieszczeń

DZIĘKUJEMY!!!

P.S. To już ostatnie dni trwania zrzutki. Jeśli Ty też chcesz wesprzeć akcję, jeszcze zdążysz! Zrzutka.pl/chciane


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl, podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

400 000 zrzutek, ponad 200 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 5

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

 • BL
  blessedlife

  Hi guys, i don’t have much to say now now, Than to say thanks to Dr. Monday for rescuing me and my family from poverty, and for getting my husband and my Job back, i love playing lottery , but winning is my biggest problem, Ill never forget the day i come in contact with Dr Monday, whose lottery spell make me a winner, some million Dollars , after giving me a sure winning numbers within 3 days to play,my financial status is settled for good,now i have started to live my dream life after 12 years of playing the lottery A big thanks to Dr Monday, am grateful for all you have done for me and family, he can be reach on Via WhatsApp +234 705 993 7909

 • AK
  Andrzej Krzyżanowski

  Moi drodzy zbieramy na zabieg, i leczenie dla tej pięknej kotki Anabelli aby mogła chodzić. Ma zerwane wiązadło w stawie. Prosimy o wsparcie, polubienia i udostępnianie. Każda złotówka ma moc. 🙏 Anabella Dziękuje ❤😽
  https://zrzutka.pl/na-zabieg-leczenie-dla-tej-pieknej-kotki-anabell-aby-mogla-chodzic

 • PF
  paul finch

  The most popular PPC advertising is found on search engines like Google and Microsoft Advertising. Other Pay per click advertising options include social media platforms like Facebook, as well as millions of other websites.
  https://ppcexpo.com/ppc

 • PF
  Pamela Flores

  Cześć, jestem Pamela Rosa Flores, legalny i niezawodny pożyczkodawca. Udzielam pożyczki na jasnych i zrozumiałych warunkach z oprocentowaniem 2%. Udzielam pożyczek biznesowych, osobistych, studenckich, samochodowych oraz na spłatę rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, już teraz skontaktuj się ze mną bezpośrednio: pamelarosaflores11(A)gmail-com.

 • TG
  Tomasz Gołąbek