Jak Twoja firma może zaangażować się w pomoc dla Ukrainy?

Napisano 14 marca, 2022
Jak Twoja firma może zaangażować się w pomoc dla Ukrainy?

W obliczu wojny za wschodnią granicą Polacy wykazali się ogromną empatią. Pojedyncze osoby nie mogą zdziałać wiele, ale łącząc siły jesteśmy w stanie zapewnić realne wsparcie potrzebującym. Dobroczynność spaja zespół, wnosi pozytywną energię do miejsca pracy i wcale nie musi wiązać się z trudnościami logistycznymi i formalnymi - sprawdź jak Twoja firma może łatwo i efektywnie zaangażować się w pomoc Ukrainie.

Na zrzutka.pl możesz pomagać na 4 sposoby:

Dla ludzi czynu, którzy mają pomysł jak skutecznie pomóc naszym sąsiadom i chcą go samodzielnie realizować, najlepszym rozwiązaniem będzie założenie zwykłej zrzutki. Pozwala ono na przejrzyste zbieranie środków na zrzutce, a następnie ich szybką wypłatę na konto Twojej firmy. Ten sposób zbierania środków wśród pracowników i partnerów sprawdzi się doskonale wtedy, kiedy macie konkretny cel i chcecie go zrealizować we własnym zakresie - jak na przykład firma Medfemina, która za środki ze swojej zrzutki zorganizowała konwój z lekami.Dla firm, które chcą pokazać swoje zaangażowanie, ale wolą wesprzeć konkretną organizację niż planować wielkie przedsięwzięcie, powstały natomiast zrzutki patronowane. W tym przypadku organizator zakłada i prowadzi zrzutkę, ale środki od darczyńców trafiają bezpośrednio do organizacji, która obejmuje ją patronatem. Dzięki temu rozwiązaniu, firma która jest organizatorem zrzutki, nie będzie musiała prowadzić jakichkolwiek rozliczeń, gdyż wszystkie zebrane środki i tak trafiają bezpośrednio do organizacji wybranej jako patrona. Przykładem takiej zbiórki jest zrzutka, prowadzona przez Organizację Pracodawców Usług IT na rzecz Fundacji Ukraina. Pełną listę dostępnych patronów można znaleźć tutaj.

Na portalu zrzutka.pl formalności są ograniczone do minimum. Ze względów bezpieczeństwa założyciel zrzutki zwykłej musi jednak przejść proces weryfikacyjny, a zrzutka patronowana musi zostać zatwierdzona przez patrona. Czy można to obejść i zacząć zbierać środki od razu, aby działać jak najszybciej na rzecz potrzebujących? Oczywiście!

Wystarczy założyć skarbonkę do istniejącej już zrzutki. Dzięki niej, grupa osób (np. Pracowników jednego działu) może we własnym imieniu zbierać środki i obserwować, jak wiele udało im się osiągnąć wspólnymi siłami. Skarbonka jest najprostszą formą zbierania środków, ma jednak nieco okrojone funkcje w porównaniu do poprzednich rozwiązań - nie pozwala na zmianę zdjęcia profilowego, dodawanie nagród czy aktualności. Nie wymaga natomiast weryfikacji profilu organizatora i pozwala zbierać środki już od momentu jej utworzenia. Przykłady różnego rodzaju skarbonek można znaleźć na zrzutce #RazemDlaUkrainy prowadzonej przez naszą Fundację To Się Uda - w tej chwili do zrzutki założonych zostało już 135 skarbonek, organizowanych zarówno przez firmy, osoby prywatne jak i gwiazdy.

Ostatnim ze sposobów wsparcia jest pomoc materialna. Jeżeli Twoja firma może zaoferować pomoc w postaci artykułów spożywczych, artykułów higienicznych, środków medycznych, noclegów, transportu czy jakichkolwiek innych produktów lub usług które mogą okazać się przydatne uchodźcom czy żołnierzom na froncie, zapraszamy do kontaktu mailowego na adres: [email protected] Nasza Fundacja To się uda pomoże sprawnie przekazać je uchodźcom i wskaże jak poprawnie taką darowiznę rozliczyć.

Zgodnie z najnowszą ustawą o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa z dnia 12 marca 2022 roku, firmy mogą zaliczyć do kosztów podatkowych (zarówno w PIT jak i CIT) wydatki poniesione na cele związane z przeciwdziałaniem skutkom działań wojennych na terytorium Ukrainy. Pomoc powinna być jednak przekazywana za pośrednictwem organizacji pozarządowych - czyli jak najbardziej sprawdzą się tutaj zrzutki patronowane i skarbonki na rzecz Fundacji. Kosztem uzyskania przychodów są również koszty poniesione z tytuły nieodpłatnych świadczeń, tak jak np. pomocy medycznej.

Warto również przypomnieć, że na zrzutka.pl nie pobieramy żadnych opłat od założycieli i patronów zbiórek ani od darczyńców. Proste, przejrzyste zasady i przystępne rozwiązania sprawiają, że nasz portal od lat cieszy się zaufaniem i ułatwił już setkom tysięcy osób dotarcie z pomocą do tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Działając razem możemy więcej!


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl (możesz też skorzystać z aplikacji mobilnej zrzutka.pl dostępnej w Sklepie Google Play oraz na App Store), podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

Ponad 800 000 założonych zrzutek i 650 000 000 zł zebranych środków mówi samo za siebie. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play zobacz opinie i na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Również nasza aplikacja w App Store posiada analogiczne oceny (niemal 5/5). Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka #RazemDlaUkrainy, która zebrała ponad 3 000 000zł, czy zrzutka na Telefon Zaufania, która w ciągu zaledwie dwóch dni zebrała ponad 1 700 000 zł - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 0

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!