Szlachetna Paczka 2023 - zastanawiasz się jak zorganizować paczkę? Sfinansuj ją na zrzutka.pl!

Napisano 24 listopada, 2022. Aktualizacja: 6 grudnia, 2023.
Szlachetna Paczka 2023 - zastanawiasz się jak zorganizować paczkę? Sfinansuj ją na zrzutka.pl!

Organizacja szlachetnej paczki to duży projekt, którego rozliczenie może przysporzyć Ci sporo pracy. Możesz sam zorganizować tabelkę w excelu, śledzić przelewy i tracić godziny na rozliczanie paragonów… albo zostawić rozliczenia specjalistom i skupić się na organizowaniu pomocy! Zobacz, jak możemy Ci pomóc.

Wiemy co nieco o wspólnych zakupach - w końcu po to powstała zrzutka.pl! Nie każdy wie, że pomysł na naszą platformę wziął się z prywatnej potrzeby przejrzystego rozliczenia wspólnego zakupu. Dlatego właśnie na zrzutce od samego początku wszystko jest widoczne jak na dłoni, a środki możesz szybko i wygodnie wypłacić na konto lub kartę. Czy portal zaprojektowany do wspólnego kupowania droższych rzeczy, np dużych prezentów, może Ci się przydać podczas kompletowania Szlachetnej Paczki? Udowodnimy Ci, że tak!

Jak działa Szlachetna Paczka?

Dzięki zaangażowaniu w Szlachetna Paczkę Wolontariuszy i Darczyńców od ponad 20 lat Rodziny będące w trudnej sytuacji otrzymują mądrą pomoc dopasowaną do ich potrzeb. Szlachetna Paczka działa przez cały rok, by docierać do tych, którym często nie pomaga nikt inny. Daje najbardziej potrzebującym nie tylko wsparcie materialne, ale również obecność i uwagę drugiego człowieka oraz impuls do samodzielnego zmagania się z przeciwnościami. 

Przełom listopada i grudnia to najbardziej intensywny czas w całorocznym kalendarzu działalności Szlachetnej Paczki. Wolontariusze odwiedzają tysiące rodzin w potrzebie i poznają ich historie oraz potrzeby, które na bieżąco trafiają do internetowej Bazy Rodzin dostępnej na www.szlachetnapaczka.pl. Darczyńcy wybierają Rodziny, którym chcą pomóc i organizują Paczki, które trafią do potrzebujących podczas Weekendu Cudów.

W Szlachetnej Paczce, dzięki zaangażowaniu Wolontariuszy i Darczyńców, potrzebujący zyskują coś więcej niż tylko materialną pomoc. Zainteresowanie i uwaga drugiego człowieka, obecność i pełna otuchy rozmowa – to często bywa dla Rodzin cenniejsze niż niejedna paczka z artykułami spożywczymi czy ciepłą odzieżą na zimę. Dzięki spotkaniom z Wolontariuszami potrzebujący odzyskują godność. Wiedzą, że zasługują na uwagę i szacunek drugiego człowieka. Celem Stowarzyszenia Wiosna jest mądra pomoc, która zapewnia Rodzinom z Paczki dokładnie to, czego potrzebują, a poprzez nawiązanie relacji – daje nadzieję na zmianę życia.

Jak zrobić Szlachetną Paczkę?

Co roku Szlachetne Paczki organizują szkoły, firmy, a nawet grupy znajomych. Jak do nich dołączyć?

 • Zbierz pomocników

Na dobry początek, zaproponuj zorganizowanie Szlachetnej Paczki w grupie znajomych, w pracy lub w swojej klasie. Zorientuj się ile osób chce do Ciebie dołączyć - to może Ci bardzo pomóc przy wyborze rodziny, którą obdarujecie. Jeśli to koniecznie, zadbaj o zdobycie zgody placówki oświatowej lub firmy, w której chcesz organizować Paczkę.

 • Zadbajcie o przestrzeń magazynową

Logistyka to ważny element organizacji Szlachetnej Paczki. Jeśli zdecydujecie się na zbiórkę produktów musicie liczyć się z tym, że gdzieś trzeba będzie je przechować. Magazyn powinien być czysty i suchy, ale przede wszystkim dostępny dla wszystkich osób, które zdecydują się dostarczyć zakupy w odpowiadających im dniach i godzinach. Zbiórka pieniędzy i zakup wszystkich produktów przez jedną osobę może znacząco ograniczyć problem dostępności przestrzeni, ale go nie wyeliminuje - prezenty trzeba przecież gdzieś spakować.

 • Ustalcie osobę kontaktową

Uzupełniając formularz wyboru rodziny musicie podać dane pełnoletniej osoby, z którą będzie się kontaktował Wolontariusz lub Wolontariuszka Szlachetnej Paczki. Osoba kontaktowa otrzyma również e-mail ze wszystkimi informacjami dotyczącymi wybranej rodziny.

 • Wybierzcie rodzinę

W połowie listopada na stronie https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/ pojawią się pierwsze osoby, którym będziecie mogli pomóc w te święta. Wybierzcie województwo i postępujcie dalej zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na stronie. Pamiętajcie przy tym, aby mierzyć siły na zamiary i wybrać rodzinę lub osobę samotną, której kluczowe potrzeby będziecie w stanie zrealizować.

 • Działajcie!

Ustalcie, jaka forma zbiórki odpowiada wam najbardziej - chcecie zbierać wyłącznie produkty, wyłącznie pieniądze, a może jedno i drugie? Jeśli zdecydujecie się zebrać pieniądze na realizację części lub całości potrzeb rodziny, rozważcie skorzystanie z portalu do organizacji zbiórek internetowych, który umożliwi Wam przeprowadzenie wygodnej i transparentnej zbiórki pieniędzy na wysokim poziomie bezpieczeństwa. Upewnijcie się, że wybrany przez Was portal nie pobiera prowizji własnej ani od pośrednika płatności! W Szlachetnej Paczce liczy się przecież każdy grosz.

Szlachetna paczka - w firmie, w szkole lub ze znajomymi

W roku 2022 wiele osób zdecydowało się na skorzystanie z portalu zrzutka.pl podczas organizacji Szlachetnej Paczki. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nasz portal fundraisingowy od grudnia 2014 roku nie pobiera prowizji od wpłat i wypłat. Sprawdź, jak wyglądały zrzutki organizatorów Szlachetnej Paczki z 2022 roku i zainspiruj się ich pomysłami - zrzutka.pl umożliwiła im błyskawiczną komunikację z wpłacającymi i transparentne rozliczenie dzięki temu, że wszystkie wpłaty są widoczne jak na dłoni:

 • Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice SK 1964

 • ICON plc

 • Fizjostacja

 • Mamy z Wesołej i Okolic

I wiele, wiele więcej osób i organizacji! Dowiedz się, czy ktoś z Twoich znajomych ma konto na zrzutka.pl i skorzystajcie z niego organizując Szlachetną Paczkę. Nie znasz nikogo takiego? Nic nie szkodzi - założenie i weryfikację konta da się ogarnąć w kilka minut.

Instrukcję założenia pierwszej zrzutki i weryfikacji konta znajdziesz w dziale faq. To tylko kilka kroków!

Zrobimy za Ciebie excela!

Wbrew pozorom, nawet w grupie najlepszych przyjaciół, zbiórka pieniędzy bywa trudna do ogarnięcia. Ktoś wpłaca blikiem, ktoś przelewem, ktoś za kogoś, w jednej wpłacie, w kilku wpłatach, z kilku kont… możliwości jest więcej, niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić! Zebranie całej tej ludzkiej kreatywności w arkusz kalkulacyjny, to zadanie na długie godziny - dlatego nasz portal robi to automatycznie!

Aby zobaczyć listę wpłat, wejdź w zakładkę Moje zrzutki i wybierz opcję Finanse z rozwijanego menu pod zrzutką, która Cię interesuje. Możesz ją szybko przejrzeć w portalu, lub pobrać w formacie .xls i podliczyć co trzeba w excelu!


Warto w tym miejscu wspomnieć o dostępnych kanałach płatności. Na zrzutkę można wpłacać kartą, blikiem, przelewem internetowym, przy pomocy portfela Google Pay, a nawet przelewem tradycyjnym! Niezależnie od wybranego kanału płatności internetowej, wpłacający ani organizator zrzutki nie pokrywają kosztów prowizji operatora płatności, a środki są księgowane na zrzutce praktycznie natychmiast! Możesz przyjąć każdy rodzaj wpłaty internetowej w 100% za darmo i w każdej chwili wiedzieć dokładnie, ile masz środków - księgowanie takiej samej wpłaty przez bank może trwać do 2 dni.

Pomieszane przelewy? Nigdy więcej!

Znajomy z pracy zapomniał podać w tytule przelewu, czy przekazał Ci właśnie środki na Szlachetną Paczkę, czy za wspólne dojazdy? Taki problem wydaje się błahy, ale jeśli sytuacja się powtarza, zaangażowanych osób jest bardzo dużo, a Tobie kończy się czas na dopięcie kluczowych zakupów dla potrzebującej rodziny, może Ci przysporzyć sporo stresu. Dlatego warto skorzystać ze zrzutki! Dzięki zrzutka.pl pieniądze, które znajomi lub współpracownicy wpłacą Ci na Szlachetną Paczkę, znajdą się na osobnym koncie, z którego możesz je wypłacić w dowolnym momencie! Saldo zrzutki jest na bieżąco zliczane przez system i jawne, a wypłaty środków go nie pomniejszają. Dzięki temu wszyscy wiecie, ile macie już pieniędzy!

Informuj na bieżąco jak idą zakupy!

Dzięki możliwości dodawania do zrzutki aktualności i komentarzy możesz informować wszystkich zaangażowanych w akcję o jej postępach za pośrednictwem portalu! Nie musisz zakładać kolejnej konwersacji na whatsapp i zastanawiać się, na którym kanale wspólnie wybieraliście pralkę do Szlachetnej Paczki. Na zrzutka.pl ogarniesz wszystko w jednym miejscu!

A może mała rywalizacja?

Chcesz sprawdzić, który dział w Twojej firmie zbierze najwięcej środków? Czy pierwsza klasa jest bardziej zmotywowana do pomagania niż maturzyści? Czy panowie pomagają chętniej niż panie? Dodaj skarbonki do swojej zrzutki i poczuj ducha dobroczynnej rywalizacji! Jeśli dodatkowo wymyślisz jakąś nagrodę dla najbardziej zaangażowanego działu lub klasy, wyniki zbiórki mogą Cię zaskoczyć!

Niezależnie od tego, z kim organizujesz Szlachetną Paczkę, rozliczenia możesz zostawić nam! W gorącym okresie przygotowywania prezentów przejmiemy od Ciebie część obowiązków - za naszą pomoc nie musisz płacić nawet złotówki. Skup się na tym, co naprawdę ważne, a my zadbamy, żeby Twoja zbiórka przebiegła gładko i przejrzyście.

Spodobał Ci się ten artykuł? Kliknij tutaj i bądź na bieżąco z naszymi treściami!


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl, podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

Ponad 800 000 założonych zrzutek i 650 000 000 zł zebranych środków mówi samo za siebie. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na Telefon Zaufania, która w ciągu zaledwie dwóch dni zebrała ponad 1 700 000 zł, czy zrzutka na Bayraktar, która zebrała niebotyczną, z pozoru nieosiągalną kwotę - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 5

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

 • BL
  blessedlife

  Hi guys, i don’t have much to say now now, Than to say thanks to Dr. Monday for rescuing me and my family from poverty, and for getting my husband and my Job back, i love playing lottery , but winning is my biggest problem, Ill never forget the day i come in contact with Dr Monday, whose lottery spell make me a winner, some million Dollars , after giving me a sure winning numbers within 3 days to play,my financial status is settled for good,now i have started to live my dream life after 12 years of playing the lottery A big thanks to Dr Monday, am grateful for all you have done for me and family, he can be reach on Via WhatsApp +234 705 993 7909

 • IS
  intern ship

  Amazing article, I strongly advise everyone to read as much as possible.

  https://castindia.in/category/advertising/design/graphic-designer

 •  
  Anna Baryła

  Dzień dobry , zbieram na operacje by móc żyć dalej, proszę o najmniejszy datek. Mimo wypromowania i uwierzytelnienia, zbiórka nie cieszy się popularnością. Może macie znajomych , rodziny, facebook by pomóc mi rozpromować zrzutkę i zachęcić do najmniejszych będę bardzo wdzięczna Zrzutka.pl – katalog zrzutek- zakładka charytatywne id: 8tpj5b . Z góry dziękuję

 • OO
  omiyakih omhdghdrt

  . . . . . .
  .
  .
  .
  .

 • DS
  Damian Sochacki

  Potrzebujemy Waszej pomocy! https://zrzutka.pl/9dbndp