Sylwester, studniówka, czy bal karnawałowy? W 2023 roku zorganizuj je z pomocą zrzutka.pl!

Napisano 2 stycznia, 2023. Aktualizacja: 24 lipca, 2024.
Sylwester, studniówka, czy bal karnawałowy? W 2023 roku zorganizuj je z pomocą zrzutka.pl!

Masz już plan organizacji balu? Ułatw sobie jego realizację z naszą pomocą! Zobacz, jak możemy usprawnić Twoją pracę, a zaoszczędzony czas przeznacz na co chcesz.

Zrzutka.pl to serwis posiadający wiele narzędzi ułatwiających strukturyzację zbiórki oraz kontakt z wpłacającymi. Za 0 zł możesz skorzystać z platformy, która utworzy za Ciebie listę wpłat, zbierze adresy mailowe wpłacających, a ponadto pozwoli Ci na publikację aktualności i kontakt z osobami, które mają wziąć udział w zabawie! W tym artykule znajdziesz przykłady zbiórek na bale oraz wskazówki, jak korzystać z zaawansowanych funkcji portalu i zbierać jeszcze łatwiej.

W naszym katalogu jak w karnawale! Zobacz, kto zbiera na zabawy i jak to robi

Okazuje się, że nasz portal ułatwia życie nie tylko organizatorom studniówek i zabaw sylwestrowych. Przeglądając katalog zrzutek można się natknąć na całą gamę imprez otwartych i zamkniętych. Korzystając ze zrzutki, można wygodnie zebrać pieniądze na imprezę od znajomych, zaliczki na bal szkolny lub zareklamować wydarzenie otwarte i poszerzyć listę gości! Zobacz, co wymyślili organizatorzy dotychczasowych zbiórek:

 • Impreza ze znajomymi

Tego typu zrzutki są skierowane do znajomych organizatora, którzy mają wziąć udział w zabawie. Nie wymagają długiego opisu ani pięknego zdjęcia. Zaproszeni goście doskonale wiedzą komu i na jaki cel przekazują pieniądze. Dlatego w tym wypadku nie trzeba wiele tłumaczyć.

Organizowanie prywatnej zbiórki w portalu zrzutka.pl ma wiele plusów. Wpłaty są jawne, więc organizator i wszyscy goście doskonale wiedzą kto i ile wpłacił. Dzięki ujawnieniu salda zrzutki rozliczenie może odbyć się w pełni przejrzyście. Korzyściami dla organizatora są bez wątpienia liczne kanały płatności (karta, blik, GooglePay, a nawet przelew tradycyjny!), księgowanie środków w kilka sekund (bank robi to nawet 2 dni!) i możliwość nielimitowanych wypłat w każdej chwili. Wymienione narzędzia ułatwiają prywatne rozliczenia i są dostępne w 100% za darmo!

 • Bal sylwestrowy

Do tego typu zrzutek organizatorzy zwykle kierują zainteresowanych ze strony internetowej lub postu w social mediach. Dlatego w tym przypadku opis i zdjęcie muszą wskazywać na to, że zbiórka jest prawdziwa. Za zdjęcie główne zrzutki może posłużyć grafika wykorzystana na plakacie wydarzenia. Opis nie musi być bardzo szczegółowy - warto zawrzeć w nim jak najwięcej informacji, jeśli organizator chce informować potencjalnych gości o wydarzeniu, korzystając przede wszystkim ze zrzutki. Na pewno wskazane jest umieszczenie odnośnika do strony wydarzenia w opisie lub w sekcji przydatne linki. Może się zdarzyć, że ktoś trafi na taką zrzutkę przeglądając katalog zbiórek lub ofert.


Zbieranie zaliczek na zrzutka.pl ma dodatkową korzyść - robimy za Ciebie excela z listą gości! Wszystkie wpłaty wraz z danymi osób wpłacających zbieramy na liście wpłat, która jest dostępna tylko dla organizatora zrzutki. Listę możesz przeglądać z poziomu portalu lub pobrać ją w formacie .xls. Wskazówki, gdzie znaleźć listę wpłat i jak z niej korzystać znajdziesz w dalszej części tego wpisu.

 • Stream sylwestrowy

Dobra muzyka to klucz do udanej zabawy. Doskonale wiedzą o tym DJ-e i muzycy, którzy umilają swojej publiczności zabawę w zamian za dobrowolne wpłaty. Serwisy streamingowe coraz częściej pozwalają twórcom na przyjmowanie wpłat, pobierając w zamian określoną prowizję. Kto nie chce tracić już na starcie, powinien pomyśleć o zrzutce! U nas organizator ani wpłacający nie płacą nic za pośrednictwo w płatnościach. Jeśli chcą, mogą przekazać nam darowiznę, nad której wysokością mają pełną kontrolę.


 • Pomoc w organizacji zabawy

Plany są wielkie, a budżet się kurczy? Zawsze można poprosić o pomoc! Dobrowolne wpłaty na cudzą zabawę nie należą do najwyższych, ale się zdarzają. 


Proszący o pomoc mogą zwiększyć swoje szanse, dobrze wybierając grupę docelową. Członkowie jednego stowarzyszenia chętniej pomogą sobie nawzajem, a na pokazie laserowym może skorzystać cała okolica. W tym wypadku kluczem do sukcesu będą wdzięczność, dystans i poczucie humoru ;)

 • Bal charytatywny

Dobra zabawa i pomoc potrzebującym tworzą świetną parę! Można zbierać datki dla potrzebujących organizując bal, lub… zorganizować bal, podczas którego to potrzebujący będą świętować! Ten pomysł po raz kolejny doczekał się realizacji dzięki wolontariuszom z Krakowa.


Podczas sylwestrowej nocy każdy uczestnik otrzymał ciepły posiłek, serdeczne towarzystwo i przestrzeń do świetnej zabawy! Organizacja tego rodzaju balu charytatywnego przywraca potrzebującym godność i poczucie równości względem każdego z nas. Organizator tego typu zrzutki musi się postarać o wiarygodność, ze względu na zasadę ograniczonego zaufania, którą powinni kierować się wspierający. Opis zrzutki warto poprzeć odpowiednimi dokumentami i zdjęciami z minionych akcji. Cenny będzie także link do social mediów organizatora, aby wspierający mogli zweryfikować osobę lub organizację proszącą o datki.

 • Studniówka

Organizacja balu maturalnego to spore wyzwanie. Między klasami trzeba ustalić wiele szczegółów, a płatność bardzo często odbywa się w ratach. Na szczęście zrzutka.pl na bieżąco ogarnia listę wpłat, a w podglądzie sumuje płatności powiązane z tym samym adresem e-mail. Wystarczy przekazać uczestnikom informację, żeby przy wpłacie każdej raty podawali ten sam adres e-mail lub logowali się na swoje konto w serwisie zrzutka.pl. W ten sposób możesz uporządkować płatności bez żadnego wysiłku!

Podczas organizacji studniówki zrzutka może posłużyć organizatorowi również jako narzędzie komunikacji. Nasza platforma ma w tym zastosowaniu kilka istotnych zalet względem portali społecznościowych:

1. Tylko organizator zrzutki może publikować aktualności. Aktualności pojawiają się zawsze nad opisem zrzutki i mogą dotyczyć bieżących spraw, takich jak wybór menu, sali czy oprawy muzycznej. Każdy zalogowany użytkownik może skomentować aktualność i włączyć się do dyskusji. Aby utrudnić dostęp do dyskusji osobom nieproszonym, zrzutkę można ukryć w katalogu serwisu zrzutka.pl i wyszukiwarek internetowych. W ten sposób tylko osoby posiadające link znajdą zrzutkę. Organizator zrzutki, jako jedyna osoba mogąca publikować aktualności, będzie mógł przekazywać najważniejsze informacje bez zbędnych zakłóceń.

2. Każdy wpłacający otrzyma mailowe powiadomienie o nowych aktualnościach, jeśli podczas dokonywania wpłaty zaznaczy checkbox “informuj mnie o nowych aktualnościach dla tej zrzutki”. Dzięki temu ważne ogłoszenia dotyczące studniówki nie zginą w gąszczu innych powiadomień z social mediów.

3. Osobna sekcja na przydatne linki sprawi, że odnośniki do stron internetowych fotografa, DJ-a, czy lokalu, w którym odbędzie się bal, nie zostaną zepchnięte przez nowe posty. A po zabawie można w niej umieścić link do dysku ze zdjęciami i nagraniami. Trzymanie linków w jednym miejscu ułatwia komunikację w momentach, w których organizator musi się do nich odnieść.

 • Bal połączony z rekolekcjami

To świetny pomysł na wyjątkową noc! Zabawy skierowane do grup osób o konkretnych przekonaniach pozwalają poznać nowych przyjaciół i wymieniać się poglądami w sprzyjającym środowisku

Organizator tego typu zrzutki również nie musi tworzyć długiego opisu. Jeśli działa w social mediach i ma już określoną grupę zainteresowanych wystarczy, że pokieruje ich do zrzutki. Opis tego typu zrzutki warto rozwinąć w momencie, gdy organizator stara się o dodatkowe finansowanie balu. Osoby o podobnych poglądach chętnie mu pomogą, nawet jeśli same nie wezmą udziału w zabawie.

 • Bal animatora

Zabawy organizowane w ramach jednej wspólnoty religijnej, znajdującej się na konkretnym obszarze, to świetna okazja do wymiany przeżyć czy ponownego spotkania ze starymi znajomymi. Takie bale również mają swoje miejsce w zrzutkowym katalogu 

 • Bal inżyniera

Bo zakończenie studiów do świetny moment do świętowania! Takie imprezy też ogarniamy finansowo.

 • Bal na zakończenie wakacji

Ta zrzutka jest dobrym przykładem wykorzystania naszego portalu do komunikacji ze społecznością i poszukiwania wsparcia w finansowaniu zabawy

Organizator zamieścił w aktualnościach plakat wydarzenia, aby każdy, kto trafi na zrzutkę, uzyskał komplet informacji o planowanej zabawie. Opis jest rozbudowany i dokładnie wskazuje na co były zbierane pieniądze oraz dlaczego warto było wesprzeć ten projekt. Organizator wypunktował swoje działanie, mające na celu minimalizację kosztów uczestnictwa, aby każda zainteresowana osoba miała możliwość wzięcia udziału w zabawie. Do takich akcji aż chce się dołączać!

Bez względu na to jaki bal organizujesz, zawsze możesz skorzystać ze zrzutki! W naszym katalogu jest miejsce dla każdego, bez względu na jego światopogląd, rozmach czy grupę docelową, dla której organizuje zabawę. Zrzutki prezentowane w powyższym przeglądzie są bardzo proste i skuteczne. Niemniej, nie wykorzystują w pełni potencjału narzędzi oferowanych przez portal. Dlatego przygotowaliśmy kilka pomysłów, jak je nieco podrasować.

Poznaj zaawansowane narzędzia, które pomogą Ci zorganizować bal w 2023 roku!

 • Zbieraj w zamkniętym gronie

Jeśli nie chcesz, aby użytkownicy portalu zrzutka.pl widzieli Twoją zbiórkę w katalogu, możesz ją ukryć. W tym celu odznacz checkbox “Dodaj zrzutkę do katalogu zrzutek i wyszukiwarek internetowych (włącz indeksowanie)” w polu “edytuj podstawowe informacje”


Dzięki temu Twoją zrzutkę znajdą tylko osoby znające link, pod którym się znajduje. 

 • Zbieraj zaliczki do osobnych skarbonek

Skarbonka to wirtualna puszka, która może Ci pomóc w uporządkowaniu wpłat. Do osobnych skarbonek możesz zbierać poszczególne raty lub wpłaty od konkretnych grup gości - w przypadku studniówki mogą to być poszczególne klasy maturalne.


Wszystkie środki zebrane do skarbonek zasilają bezpośrednio saldo Twojej zrzutki. Jednak dokonanie wpłaty do skarbonki sprawi, że zostanie ona doliczona do salda zrzutki oraz do salda skarbonki. W każdej skarbonce znajdziesz jej saldo oraz liczbę osób, które wpłaciły do puszki. Dzięki temu jedno spojrzenie wystarczy aby sprawdzić, czy wszyscy goście wpłacili zaliczkę!

 • Publikuj ważne ogłoszenia w aktualnościach

Aktualności to sekcja zrzutki stworzona do publikowania najświeższych informacji i ważnych ogłoszeń. Aktualności wyświetlają się zawsze nad opisem zrzutki, w kolejności od najnowszych do najstarszych. Dzięki nim organizując bal możesz informować gości o najważniejszych kwestiach, zapraszać do głosowania reakcjami lub do dyskusji w komentarzach.


Wpłacający na zrzutkę mogą otrzymywać mailowe powiadomienia o najnowszych aktualnościach. Osoby, które chcą być na bieżąco z Twoimi ogłoszeniami, powinny zaznaczyć checkbox “Informuj mnie o nowych aktualnościach dla tej zrzutki” dokonując wpłaty. Powiadomienia będziemy wysyłać na adres mailowy podany podczas dokonywania wpłaty, dlatego warto sprawdzić, czy nie ma w nim błędów lub literówek.


 • Zbierz wszystkie przydatne linki w jednym miejscu

W sekcji “Przydatne linki” możesz zamieścić odnośniki do lokalizacji sali, strony internetowej DJ-a, kapeli, fotografa lub dysku ze zdjęciami z zabawy. W ten sposób stworzysz jedno miejsce ze wszystkimi informacjami, które mogą zainteresować Twoich gości. 


 • Wykorzystaj oferty, aby poznać preferencje gości

Sekcję oferty możesz wykorzystać do zróżnicowania cen wejściówek na zabawę. Koszt wstępu może się różnić ze względu na obecność lub brak osoby towarzyszącej, wybór menu, dostęp do open baru lub jakikolwiek inny aspekt, podyktowany przez organizatora. Liczba, rodzaj i koszt poszczególnych wejściówek zależą tylko od Ciebie.


W opisie oferty możesz zawrzeć dodatkowe informacje na temat zawartości danego pakietu. 

Opis edycji każdej z wymienionych sekcji znajdziesz w naszym dziale faq. Zrzutka.pl posiada jeszcze jedną ważną funkcję, która ułatwi organizatorom zabaw zarządzanie finansami i kontakt z gośćmi. Nie wszyscy wiedzą o jej istnieniu, dlatego publikujemy dla Was kompleksową instrukcję gdzie ją znaleźć i jak z niej korzystać.


Pobierz gotową listę gości i pozostać z nimi w kontakcie!

Nasza lista wpłat to znaczące udogodnienie dla organizatorów większych imprez. Nasz portal pozwala organizatorowi zrzutki na pobranie listy wszystkich osób, które wpłaciły na daną zrzutkę, wraz z ich adresami mailowymi, wysokością wpłaty, a nawet kanałem płatności! Zrzutka.pl tworzy za Ciebie arkusz kalkulacyjny ze wszystkimi, najważniejszymi informacjami, który możesz wygodnie pobrać po zalogowaniu się na swoje konto. 

Aby pobrać listę wpłat, wykonaj 3 proste kroki:

1. Wejdź w zakładkę “Moje zrzutki”

2. Wybierz opcję Finanse z rozwijanego menu pod zrzutką, która Cię interesuje

3. Kliknij “pobierz jako .xls”


Aby pobrać listę wpłat, musisz zalogować się na konto organizatora zrzutki. Żaden inny użytkownik nie ma dostępu do danych wpłacających. Nasza Polityka Prywatności pozwala organizatorowi na kontakt mailowy z wpłacającymi pod warunkiem, że informacje zawarte w wiadomości mailowej będą dla wspierających potencjalnie interesujące, a sam mailing nie będzie uciążliwy. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności oraz już niedługo na naszym blogu.

Ostatecznie to, w jaki sposób skorzystasz ze zrzutki, zależy tylko od Ciebie! Poznaj nasze narzędzie i sprawdź jego zaawansowane funkcje. Założenie bezpłatnego konta, brak prowizji od wpłat i darmowe wypłaty zapewnią Ci szerokie pole do eksperymentów. Pozwól nam ułatwić Twoją pracę!

Spodobał Ci się ten artykuł? Kliknij tutaj i bądź na bieżąco z naszymi treściami!Facebook Twitter


Komentarze 1

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

 • BL
  blessedlife

  Hi guys, i don’t have much to say now now, Than to say thanks to Dr. Monday for rescuing me and my family from poverty, and for getting my husband and my Job back, i love playing lottery , but winning is my biggest problem, Ill never forget the day i come in contact with Dr Monday, whose lottery spell make me a winner, some million Dollars , after giving me a sure winning numbers within 3 days to play,my financial status is settled for good,now i have started to live my dream life after 12 years of playing the lottery A big thanks to Dr Monday, am grateful for all you have done for me and family, he can be reach on Via WhatsApp +234 705 993 7909