Uwaga - raport! Czyli jak wykorzystaliście środki zebrane na zrzutka.pl :)

Napisano 9 grudnia, 2015

Emilka to dzielna dziewczynka, która stale zbiera pieniądze na zrzutka.pl. Poznajcie Emilkę, zrzutkowy cel oraz jak wykorzystuje zebrane środki :)
Witam wszystkich! Nazywam się Emilka i urodziłam się 7 marca 2013 r. jako wcześniak z wagą 1850 g. Mama mówi, że zrobiłam im psikusa, bo urodziłam się 7 tygodni za wcześnie. Niestety przedwczesny poród pozostawił po sobie liczne konsekwencje. Pierwsze miesiące spędziłam w szpitalu na OIOM-ie z powodu częstych infekcji, które wymagały podania tlenu, trzykrotnej transfuzji krwi z powodu silnej anemii - napędziłam strachu rodzicom. 


Obecnie mam 2 latka i wymagam częstych wizyt u specjalistów, wielu terapii, rehabilitacji. Mamusia robi wszystko, abym mogła dogonić swoich rówieśników, niestety tylko pojedyncze godziny mam za darmo - za resztę rodzice płacą z własnej kieszeni, a to dużo pieniążków. Koszt jednego turnusu (14 dni) to niewyobrażalna kwota 5000 zł - zazwyczaj PCPR nie ma pieniążków na dofinansowanie.Dzięki zebranym środkom na zrzutka.pl Emilka ma opłacane:

- stałą opiekę wśród znakomitej kadry specjalistów w tym: neurologa, pulmonologa, alergologa, gastrologa, endokrynologa, kardiologa,

- na co dzień Emilka uczestniczy w wielu terapiach: rehabilitacja dostosowana do indywidualnych jej potrzeb, zajęcia z integracji sensorycznej, terapia z neurologopedą, terapia psychologiczna, terapia terapeutyczno - wychowawcza, zajęcia na basenie (na wymienione terapie i zajęcia nadal pozyskiwane są pieniądze),

- został zakupiony oczyszczacz powietrza - 1399 zł, który w dużym stopniu odciąża Emilki układ oddechowy, która cierpi na silną dysplazję oskrzelowa-płucną - cel osiągnięty! :)

- Emilka uczestniczyła w rehabilitacji w Centrum Hipoterapii i Rehabilitacji Zabajka - cel osiągnięty! :)

- zorganizowane zostały 2 turnusy rehabilitacyjne w 2016 r. (łączny koszt 9400 zł, po takich wyjazdach widać znaczna poprawę w funkcjonowaniu Emilki na co dzień), 

- niezbędne leki, które przyjmuje na co dzień: syrop 100 ml - 75 zł na 2 tygodnie, emolienty, maści, plyny specjalistyczne do higieny ciała z AZS - są to stałe potrzeby,

- na zajęcia Emilka dojeżdża do sąsiadującej miejscowości, co również wiąże się z dodatkowymi kosztami,

- zakupiono: wałek rehabilitacyjny, matę, piłkę rehabilitacyjną, worek rehabilitacyjny - cel osiągnięty! :)


Emilka w ostatnim czasie, dzięki wyżej wymienionym zajęciom, zakupionym przedmiotom, dzięki Wam, osiąga coraz lepsze efekty w pracy - wzrosła koncentracja podczas zajęć, nawiązuje komunikację wzrokową, chwyta oburącz zabawki manipulując sprawnie raczkami - jest to wielki sukces! :)
To dzięki Wam Emilka postawiła swoje pierwsze kroki! :) Dzięki środkom zebranym na zrzutce może stale uczestniczyć w niezbędnej jej rehabilitacji, która przynosi wspaniałe i zaskakujące efekty :) Dzięki Waszej pomocy - dzięki wpłatom oraz udostępnieniom zrzutki, Emilka walczy każdego dnia o swoją samodzielność i co równie istotne - nie poddaje się. :) 

Gorąco zachęcamy do stałego wspierania Emilki oraz w imieniu rodziców oraz Emilki przesyłamy wielkie podziękowania - DZIĘKUJEMY :)

https://zrzutka.pl/wspolnie-ratujemy-to-malenkie-zycie-dajmy-emilce-szanse-byc-zdrowa-dziewczynkom
Aby dodać komentarz lub

A

annagorzan

Pomoc - to takie piękne jest słowo.\nPomoc - to kiedy dzięki nam życie bliźniego odmienia się na nowo.\nTak niewiele nieraz wystarczy,\nBy drugiej osobie jak tarczą ból i cierpienie zwalczyć.\nCzasem zwykły uśmiech, czasem dobre słowo,\nNieraz trochę otuchy, nieraz dach nad głową.\nCzasem rzecz niew.. rozwińielka, która wiele czasu nam nie zabierze,\nTyle uśmiechu i tyle radości może ona siostrze czy bratu twojemu sprawić szczerze.\nI życie bliźniego nieraz tym ocalisz,\nI wielu problemów bratniej duszy pozbawisz.\nKiedy twój bliźni, przyjaciel czy też wróg\nMa jakieś problemy, spraw, by bez nich życie spokojne wiódł\nKiedy widzisz osobę, która sobie nie radzi,\nSpróbuj, choć spróbuj coś na to poradzić.\nPomagając potrzebującym, zbierasz plusy w niebie,\nA żeby po życiu na ziemi Bóg przyjął cię do Siebie.\nKażdy dobry uczynek ten duży, jak i mały,\nByś był jak najbliżej Ojca, będą one sprawiały.\nDziękujemy Wszystkim którzy wsparli Emilkę , zapraszamy do pomocy pozwólmy Emilce rozłożyć skrzydła

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.