Nowe możliwości zbierania pieniędzy od 18 VII 2014 !

Napisano 7 lipca, 2014
Nowe możliwości zbierania pieniędzy od 18 VII 2014 !

Jak zmiany, które wejdą w życie 18 lipca 2014 ułatwią zbieranie pieniędzy ??

Mowa o zmianie ustawy o zbiórkach publicznych z roku 1933. Stara ustawa nakładała obowiązek zgłaszania wszelkich zbiórek publicznych (również tych przeprowadzanych "online" na konto bankowe). To się jednak zmieni za 10 dni tzn. dnia 18 lipca 2014 w następujący sposób:


  • Zbiórki elektroniczne – np. przez przelewy - można będzie prowadzić bez żadnych dodatkowych formalności. W tym wypadku przejrzystość i możliwość kontroli zapewniona jest dzięki technologii (przepływ pieniędzy jest rejestrowany). Dzięki ograniczeniu formalności ułatwiony będzie rozwój crowdfundingu w Polsce.
  • ze szczegółami można zapoznać się tutaj

To rewelacyjna informacja dla wszystkich "zrzutkowiczów" - od tej pory będziecie mogli zbierać środki publicznie (nie tylko prywatnie wśród znajomych jak teraz) na dowolny cel !

Jakie zmiany w związku ze zmianą ustawy planuje zrzutka.pl (portal, który powstał m. in. po to by zaspokoić potrzebę wynikającą z wchodzących w życie z dniem 18 VII 2014 nowych przepisów)?

Dla ułatwienia planujemy z dniem 18 lipca 2014 (tj. z dniem wejścia w życie znowelizowanej ustawy o zbiórkach publicznych zastępującej dokument jakim była ustawa o zbiórkach publicznych z 1933 roku) wprowadzić dwie istotne zmiany:


  1. w liście publicznych zrzutek pojawią się kategorie - każdy będzie mógł określić czy zbiera na cele charytatywne, biznesowe czy też np. organizuje sprzedaż grupową:)
  2. umożliwimy ustawianie dla zrzutek tzw. przyjaznych linków tzn. zamiast zrzutka.pl/xxx123 -> zrzutka.pl/twoj-link

Zmiany te będą się wiązały z wprowadzeniem drobnych, dobrowolnych opłat, które pozwolą nam dalej rozwijać serwis. 


Dzięki wejściu w życie nowych przepisów każdy będzie mógł PUBLICZNIE zbierać środki na dowolny cel na  zrzutka.pl ! 


Sprawdź teraz jak działa nasz serwis, któremu do teju pory zaufało już ponad 1 350 "zrzutkowiczów" zbierających w kręgach prywatnych na prezenty, wyjazdy czy pomoc charytatywną i po 18 VII 2014 odkryj wraz z nimi nową jakość zbierania publicznego na dowolny /zgodny z prawem/ cel! Sprawdź JAK TO DZIAŁA lub ZAŁÓŻ ZRZUTKĘ!

Pamiętaj, że powyższy artykuł nie stanowi porady prawnej. 

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji,

z pozdrowieniami,


zespół zrzutka.pl 

Facebook Twitter


Komentarze 9

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.