id: bmmv6c

Kropkowa zrzutka. Zbieramy środki na sfinansowanie specjalistycznego leczenia Kropki.

Kropkowa zrzutka. Zbieramy środki na sfinansowanie specjalistycznego leczenia Kropki.

Aktualności9

 • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli leczenie Kropki . Dzięki waszym wpłatom mogliśmy pokryć prawie 2/3 całego kosztu leczenia. Mamy nadzieję, że Kropeczka kica sobie szczęśliwa w krainie za Tęczowym Mostem :(

  Czytaj więcej
 • Mimo, że Kropeczka jest za Tęczowym Mostem 😭 to nasza zrzutka nadal trwa. Pozostały ogromne koszty leczenia. Spodziewamy się, że nawet gdy zrzutka osiągnie cel to i tak może nie wystarczyć na opłacenie faktury w całości. Dlatego bardzo serdecznie prosimy o wpłaty, za które z całego serca dziękujemy. ♥️

  Czytaj więcej
 • W niedzielę 01.11 stan Kropki pogorszył się. Jej małe ciałko poddało się. Kropka odeszła za Tęczowy Most pf2a32d8d92f791c.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kropcia jest po transfuzji. Dawcami krwi była Perła i Florcia. Jaki był cel transfuzji? Kropcia ma anemię nieregeneratywną. Transfuzja ma za zadanie dostarczenie do jej organizmu nowych silnych krwinek, które będą "transportować" po organizmie m.in. leki, które mają pobudzić szpik kostny do produkcji jej własnych krwinek. Teraz jej organizm musi walczyć wykorzystując to wsparcie. Jutro być może trzeba będzie transfuzję powtórzyć.

  k25d4aee4fb9d3b9.jpeg

  Czytaj więcej
 • Z ostatniej chwili. Stan Kropki się pogorszył. Jest właśnie poddawana transfuzji.

  Czytaj więcej
 • 29.10 Aktualizacja: Niestety po krótkiej chwili radości przyszły wyniki badania krwi 🙁 Kropcia ma fatalną morfologię. Kwalifikuje się do transfuzji. Dużym problemem jest to, że nie udaje się założyć jej wenflonu. Paradoksalnie Kropcia czuje się lepiej, dlatego zanim zostanie podjęta decyzja o transfuzji doszpikowej, Kropencja dostanie jeszcze dodatkowe leki. W piątek rano zostanie wykonana morfologia na cito. Jeśli będzie gorsza, zostanie podjęta próba przetoczenia krwi doszpikowo. 🙁 Nie trudno sobie wyobrazić jak trudny jest to zabieg u zwierzątka, którego kości mają średnicę 4mm. Wiecie co jest nadal bardzo kropce potrzebne - prawda? Ona walczy, więc my też nie możemy się poddać.

  Jeszcze raz bardzo Was proszę, o wsparcie zbiórki na leczenie Kropki.

  Czytaj więcej
 • 28.10 Aktualizacja: Kropcia ma się ciut lepiej ❤ To jest wiadomość dnia ! Brzuszek jest mniej zagazowany, stał się miększy i pojawiły się ładnie uformowane bobki !!! Udało się pobrać jej krew do badania. Jutro będą wyniki. Rokowania nadal są ostrożne, ale w naszych sercach pojawił się promyk nadziei ❤

  k10e9e78940217ac.jpeg

  Czytaj więcej
 • 27.10 j4f62cc25690cb62.jpegStan zdrowia Kropki nie zmienia się. Z jednej strony to dobra wiadomość, bo oznacza, że się nie pogarsza, ale z drugiej strony oznacza też, że się nie poprawia :( Kropcię nadal męczą wzdęcia. Obrzęķ łapek troszkę się zmniejszył. Jutro zostanie pobrana krew do badania. Sytuacja jest bardzo trudna :(

  i7c7e23af62db5e3.jpeg

  Czytaj więcej
 • 26.10.2020 Aktualizacja: Kropcia nadal ma masywne zapalenie jelit, wątroba jest w stanie zapalnym i niewydolna. Do tego anemia i najgorsze - hipoalbuminemia, której konsekwencją ssą obrzęki na kończynach, a to pociąga za sobą m.in. problem z wkłuciem się do żyły. Dziś udało się założyć ponownie wenflon. Kropcia zostaje w szpitaliku do czwartku. W środę będzie miała wykonane kontrolne badanie krwi. Dziś Kropeczka ma się średnio, choć zgazowanie jelitek i odwodnienie jest mniejsze.

  Wasze zaciśnięte kciuki są teraz na wagę złota !

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kropka to 2-letnia samiczka. Jej życie nie zaczęło się szczęśliwie i beztrosko, ponieważ urodziła się na fermie. Rok temu w grudniu Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce z Koszalina przeprowadzało interwencję na fermie, gdzie znajdowało się 200 wyczerpanych, skrajnie wychudzonych szynszyli. Jedną z nich była Kropka.

Kropka jednak miała sporo szczęścia, została adoptowana przez dobrego człowieka. Spod Koszalina, przeniosła się pod Warszawę, gdzie zamieszkała z dwoma innymi futrzastymi koleżankami: Maleństwem i Perłą. Niestety szynszyle, które rodzą się na fermach lub w psudohodowlach, to zwierzaki od urodzenia obciążone niedoborami i skłonnościami do różnych problemów zdrowotnych. Kropka od początku była leczona u najlepszych szynszylowych weterynarzy, ale ciągle coś jej się przytrafia.

Tym razem Kropka ma zapalenie jelit, bardzo kiepskie parametry wątrobowe i zbyt duży poziom fosforu. Jest poddawana intensywnej farmakoterapii. Od piątku dni spędza w szpitaliku współpracującej z nami lecznicy - jednej z lepszych lecznic w kraju specjalizującej się w leczeniu drobnych ssaków. Opis leczenia i wizyt załączymy za kilka dni, kiedy z kart roboczych powstaną pełne wpisy.

Specjalistyczne leczenie nie jest tanie, a sytuacja ekonomiczna wielu z nas dramatycznie się zmieniła. Ilość szynszyli, które wspieramy rośnie, a wprost proporcjonalnie do niej topnieje zasób środków na naszym koncie.

Koszt leczenia Kropki do dnia 23.10.2020 wynosi 650zł (nie zostały do niego jeszcze doliczone koszty leczenia w szpitaliku).

Bez Waszej pomocy wkrótce będziemy mogli realizować tylko jeden cel statutowy - edukacyjny, ponieważ nie będziemy w stanie współfinansować leczenia.

W listopadzie na wizytę kontrolną zapisane są również Maleństwo i Perła. Perła wygląda na okaz zdrowia, ale Maleństwo być może będzie wymagało szerszej diagnostyki.

Jeśli środki zgromadzone na leczenia Kropki nie zostaną wykorzystane, to w drugiej kolejności wydamy je na konsultacje Maleństwa i Perły oraz innych naszych podopiecznych. O tym jakie szynszyle mamy obecnie pod opieką i czy się zajmujemy można przeczytać na naszym Facebookowym profilu

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 46

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
M
Magda
50 zł
M
MLCh
50 zł
IK
Izabela Krawczyk
50 zł
DP
Damian Paruszewski
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
A
Anna Pyzowska
50 zł
AP
Anna Plata
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

689 801 zrzutek

i zebrali

453 776 980 zł

A ty na co dziś zbierasz?