Zbieram na leczenie. ID: bmvedr

Zbieram na leczenie. ID: bmvedr

3 116 zł z 30 000 zł

10%

3 116 zł

3 116 zł

z 30 000 zł

146 dni

146 dni

do końca

28

28

wspierających
10%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Jestem tancerka i instruktorem tańca, taniec to całe moje życie i największa pasja. Od wielu lat borykam się z różnorodnymi problemami zdrowotnymi, ale dzielnie daje radę. O wielu nawet najbliżsi nie mają pojęcia. Jednak jeden z problemów uniemożliwia mi spełnianie się w pasji i utrudnia pracę w zawodzie. Po wielu latach braku lub błędnych diagnoz, miesiac temu trafiłam na lekarza, który określił czym jest mój problem. Chondromalacja rzepki to choroba tkanki chrzęstnej, której skutkiem jest jej zniszczenie. Patologia rzepki dotyczy najczęściej kolana i jest powodem urazów, zaburzeń osi kończyny lub wysokiego wzrostu. Wynikiem chondromalacji rzepki jest jej zmiękczenie lub popękanie. Kolano często strzela i nawet przy minimalnym zgieciu przez dłuższy czas, odczuwam straszny ból. Wchodzenie po schodach często jest niemal niemożliwe, nie wspominając o podskokach A tym bardziej profesjonalnym tańcu. Od tego się nie umiera ale skutecznie utrudnia nawet proste czynności codzienne.

Nie chce kończyć "kariery" tak krótko po jej rozpoczęciu właściwie, a poza tym nie chce zeby codzienność przyprawiala mi trudnosci jeszcze na tej plaszczyznie...

Jest mi głupio, ale uznałam że założę tą zrzutke, bo od listopada jestem praktycznie unieruchomiona, a termin rehabilitacji na która się zapisałam się zbliża... Nie chcę prosić rodziców o pomoc, bo przez całe życie mi dużo pomogli, A samej ciężko mi będzie w krótkim czasie odłożyć tyle by było na leczenie (lek nie jest nawet w części refundowany), rehabilitacje i wizyty. Tym bardziej ze pracuje jako instruktor tanca i wieksze oblozenie wysiłkiem jest po prostu niemozliwe i szkodliwe dla mnie w tym momencie.

Poczatkowo zaproponowano mi wstrzykniecie kwasu hialuronowego, gdzie cena na jedno kolano waha się od 500-1500 zl Za dawkę 6ml (te co zaproponował mi lekarz), A kolana mam dwa, więc i dawki muszą być dwie. Do tego wizyty prywatne, które też kosztują, ale przynajmniej nie muszę czekać bardzo dlugo i mam szansę podjąć próbę rozwiązania problemu w dość niedługim czasie, na czym mi bardzo zależy. Kuracje kwasem trzeba powtarzać średnio co 1-3 lata... fizjoterapia i fizykoterapia to niestety także koszt.

Wglebiajac się jednak dokładniej w temat, dzięki mojemu lekarzowi usłyszałam o skuteczniejszej i bardziej naturalnej metodzie, a mianowicie wstrzyknieciu komorek macierzystych z tkanki tluszczowej. Niestety zabieg jest wykonywany tylko w prywatnych klinikach a ceny wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy (na jedno kolano średni koszt to ok 10 000...) Nie liczę że uda się zebrać całość, ale pozostawie zrzutke aktywna, bo każdy grosz się liczy, a ktoś może akurat będzie miał chęć wesprzeć mnie w moim dalszym zbieraniu.

Dziękuję przede wszystkim tym, którzy do tej pory mnie wsparli finansowo i duchowo.

Oczywiście to nie jest tak że liczę, że obcy ludzie zrzuca się na całą kwotę. Sama też pracuje w kilku miejscach i każdą złotówkę, która mogę, odkładam, rezygnując z rzeczy, które nie są w tym momencie tak ważne, jak to.

Jestem świadoma, że ludzie mają większe problemy, bardziej dotkliwe, dlatego jest mi głupio pisać o sobie, zawsze starałam się jakoś sama sobie poradzić. Jestem w stanie sama zebrać te pieniądze, ale podejrzewam, że zajęło by mi to ze 20 lat. A tu niestety czas jest ważny. Późno zaczelam "kariere" i nie chce Już jej kończyć, A niestety młodsza nie będę.

Jeżeli ktoś ma chęć może dorzucić symboliczną złotówkę, będę bardzo wdzięczna, jeżeli nie, to również dziękuję:-)

bmvedr-1460c2a0.png

Niedawno odwazylam się spróbować swoich sił także solo.

bmvedr-0b77525e.png

Zdjęcie z zawodów w Borkach.

bmvedr-44e21c02.png

Razem z grupa reprezentujemy Mińsk, a często i Polskę na mistrzostwach w Polsce i za granicą, zdobywając liczne nagrody.

Wpłacający28

 
Dane ukryte
1 480 zł
ML
MARZENA LIPIŃSKA
500 zł
MW
Mariusz Wydra
200 zł
EZ
Elżbieta Zimochocka
100 zł
A
Aguś
100 zł
ML
MARZENA LIPIŃSKA
100 zł
A
Adrian
100 zł
Ł
Łukasz
50 zł
EB
Elzbieta Bystrzynska
50 zł
MK
Martyna Kropielnicka
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

518 482 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?