id: bp3x4e

FILM 100 lat Marianny

FILM 100 lat Marianny

Nasi użytkownicy założyli 937 901 zrzutek i zebrali 929 767 220 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

26 września 2021 roku obchodziliśmy setną rocznicę  urodzin docent  Marianny Sankiewicz.

Z inicjatywy Koła Absolwentów działającego przy Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz wychowanków Pani Profesor zaplanowano realizację filmu poświęconego Mariannie Sankiewicz, który będzie miał premierę podczas kulminacji obchodów 70-lecia ETI w maju 2022 roku. Inauguracja obchodów 70-lecia wydziału odbyła się w dniu 5 października 2021 roku o godz. 18.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku z koncertem Leszka Możdżera, który w trakcie koncertu zadeklarował swój udział w realizacji podkładu muzycznego do filmu.

Fragment wystąpienia absolwenta Georgisa Bogdanisa na Inauguracji obchodów 70-lecia WETI:

"...

Dzisiaj i teraz chcę opowiedzieć o tym jak chcemy to stulecie uczcić. Jako absolwenci Wydziału Elektroniki, jako Stowarzyszenie Absolwentów PG, zwróciliśmy się do Gdyńskiej Szkoły Filmowej z propozycją realizacji filmu poświęconego tej wspaniałej Kobiecie.

Znaleźliśmy młodego i zdolnego reżysera Pawła Wyszomirskiego i wspólnie, absolwenci, szkoła, reżyser pracujemy nad najlepszym z możliwych scenariuszem.

Film będzie o Niej, o naszej przewodniczce, mentorce, bohaterce! O miłości, jaką od Niej odebraliśmy i jaką Ją darzymy, i o tym, jakich mieliśmy Profesorów, jakie Wzorce, jaką Opokę. Film będzie dla młodych, dla tych, którzy po nas zasiadają i zasiądą w ławach audytoriów i laboratoriów, ale i na czele przyszłej polskiej gospodarki.

By film zrealizować musimy, zmobilizować wszystkich, których Marianna Sankiewicz połączyła.Wejdźmy na stronę mariannasankiewicz.pl, a znajdziemy tam więcej szczegółów, informacji i apeli...."

 

Film, którego realizacji podjęła się Gdyńska Szkoła Filmowa zamówiony zostanie przez Stowarzyszenie Absolwentów PG, natomiast koszty realizacji w wysokości 100 tys. złotych poniosą darczyńcy. Każdy może wesprzeć realizację tego filmu i dołożyć swój wkład finansowany w to dzieło.

O samym filmie, akcji oraz planach i i przygotowaniach opowiada Paweł Wyszomirski, reżyser i scenarzysta.

Reżyser i scenarzysta filmu - wypowiedź opublikowana


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 17

JC
Jan Chojecki
1 000 zł
WR
Wiesław Rybnik
1 000 zł
HL
Henryk Lasota
1 000 zł
JI
Absolwenci 1971
270 zł
 
Dane ukryte
100 zł
WG
Wiesław Garstka
100 zł
EW
Ewa i Zdzisław Święciccy
100 zł
MS
Marek Spiechowicz
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!