id: bp4gt4

Pompa insulinowa dla Borysa

Pompa insulinowa dla Borysa

7 506 zł 
z 20 500 zł
36%
zakończona 14.07.2022r
37 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Borys to chłopiec który ma dziś 7 lat, w wieku 3 lat zachorował na cukrzycę typu 1 inaczej cukrzyce insulinozależną. Choroba ta jest autoimmunologiczna, nieuleczalna, agresywna i podstępna oraz wymagająca stałej insulinoterapii i ciągłej kontroli poziomu glikemii, ponieważ trzustka w przypadku Borysa nie wytwarza insuliny.


Obecnie Borys jest leczony za pomocą osobistej pompy insulinowej System Minimed 640 , jednak ze względu na częste hiperglikemie (wysoki wzrost poziomu cukru we krwi) , które są bardzo niebezpieczne, rodzice Borysa zbierają na nowa pompę insulinowa MiniMed 780G, która jest urządzeniem automatycznym i naśladującym prace trzustki. Na podstawie odczytów z czujnika glukozy technologia Smart Guard jest w stanie 30 min wcześniej przewidzieć poziom glukozy i obniży się i automatycznie wstrzymany zostanie proces jej podawania, natomiast gdy poziom glukozy powróci do normy technologia Smart Guard wznowi podawanie insuliny.


Posiadanie takiej pompy pozwoli Borysowi znacznie ograniczyć liczbę hiperglikemii oraz umożliwi niebywałą poprawę życia, a przede wszystkim zapewni poczucie bezpieczeństwa szczególnie w sytuacjach kiedy Borys będzie sam. Od września br. Borys rozpoczyna szkołę, rodzice nie będą mogli już tak jak do tej pory towarzyszyć mu w ciągu dnia aby monitorować sytuacje. Nowa pompa a właściwie jej system wysyła powiadomienia na wskazany numer telefonu przez co rodzice na bez stałej obecności przy dziecku będą monitorować jego stan.


Ta pompa to przełom w leczeniu cukrzycy typu 1, ale niestety nie jest refundowana przez NFZ, Sama pompa kosztuję ponad

20 000 tys. złotych, do tego dochodzą miesięczne koszty jej utrzymania (transmiter, sensory, wkłucia, pojemniki) które podlegają refundacji w niewielkim stopniu.


Dlatego zwracam się Państwa z prośbą o pomoc w uzbieraniu potrzebnych funduszy, aby zapewnić Borysowi bezpieczne funkcjonowanie.

Wszystkim darczyńcom z góry dziekujemy.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 37

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • MS
  Mały Samorząd klas 1-3 SP 29 ZE10 w Zielonej Górze

  Samorząd klas 1-3 życzy Nowemu Koledze dużo zdrówka i sukcesów w szkole.

  100 zł
 • IB
  Iga Baworowska

  Bluza i t-shirt Pepe z aukcji Facebook

  800 zł
 • TJ
  Tatiana

  Trzymaj się chłopaku ❤️ trochę znam ten ból, więc dorzucam grosz 🤗

  20 zł

Nasi użytkownicy założyli

880 244 zrzutki

i zebrali

810 579 208 zł

A ty na co dziś zbierasz?