id: bpabw6

Realizacja projektu Ja - Tu i Teraz (wsparcie rozwoju osobistego)

Realizacja projektu Ja - Tu i Teraz (wsparcie rozwoju osobistego)

2 697 zł 
z 5 000 zł
53%
zakończona 24.03.2021r
16 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Rok 2020 uświadomił wielu z nas, że nasze życie nie wygląda tak, jak byśmy chcieli. Restrykcje pandemiczne i szereg często kontrowersyjnych zmian, pozwoliły boleśnie odczuć jak bardzo mały mamy wpływ na realia w jakich żyjemy. Wiele i wielu z nas odkryło w sobie potrzebę, której wcześniej sobie nie uświadamialiśmy, a którą można podsumować jednym zdaniem: Chcę być wolnym człowiekiem. Pojawiło się jednak wiele pytań o to, czym jest wolność, co jest naszym prawem, a co obowiązkiem. Wolność bliska ideału to stan, w którym możemy być sobą szanując granice i potrzeby innych osób - od tego chcemy wyjść budując ideę projektu „Ja – Tu i Teraz”.


Zapraszamy wszystkich w których temat odkrywania i budowania siebie rezonuje.


Pierwszym krokiem do przeprowadzenia pozytywnych zmian jest umocnienie poczucia własnej wartości w każdym z nas. Buduje się je na akceptacji siebie i swojego realnego obrazu, niekoniecznie tożsamego z oczekiwaniami społecznymi i niekoniecznie idealnego. Obrazu autentycznego, bo tylko człowiek znający i akceptujący siebie jest zdolny do podejmowania świadomych decyzji i do odpowiedzialnego budowania swojego życia. Świadoma i silna jednostka to świadome i silne społeczeństwo – na początek lokalne, ale w dalszej perspektywie narodowe i globalne.


Działamy razem – Fundacja Zielone Pojęcie, Fundacja Lokalsi i Stowarzyszenie Człowiek na Granicy. Pokażemy, że zadbanie o siebie, budowanie własnej siły, poczucia własnej wartości, a w konsekwencji większa świadomość siebie i bardziej autentyczne życie to dobra droga do tworzenia lepszej rzeczywistości – osobistej, rodzinnej, zawodowej, lokalnej. W ten sposób możemy pomóc nie tylko sobie, ale też innym, ważnym dla nas osobom. 


Udział w wydarzeniach w ramach projektu jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych

- zbieramy fundusze na pokrycie kosztów organizacji i promocji.Co się będzie działo?


Bierzemy pod uwagę brak możliwości fizycznego spotkania, sporo będzie się więc działo online i w mediach. Projekt planujemy tak, by i polsko i czeskojęzyczni odbiorcy znaleźli coś dla siebie.


Edukacja – spotkania ze specjalistami


Od 4 do 7 marca 2021 planujemy ogólnodostępne, darmowe rozmowy online, w języku polskim i czeskim.


04.03 godz. 17.00 (online)* – „Z serca, czy z głowy? Twoja droga transformacji.”, Marzena Jankowska

04.03 – godz. 19.00 (online)* – „Máme odvahu na svobodu?”, Kateřina Dudková

05.03 godz. 17.00 (online)* – „Praca, którą kocham”, Małgorzata Werner

06.03 godz. 17.00 (online)* – „Duchy z dziecięcego pokoju”, Anna Wąsik

07.03 godz. 17.00 (online)* – „My = ja i ty. Różni, a jednak razem.”, Grażyna Serwan-Pogoda


*wykłady będą transmitowane na fanpage'ach organizatorów projektu na Facebooku, po zakończeniu transmisji będą także dostępne m. in. na stronie Fundacji Zielone Pojęcie.


Dodatkowa inspiracja - specjalne wydanie Tramwaju Cieszyńskiego


Projektowi towarzyszyć będzie specjalne, darmowe wydanie Tramwaju Cieszyńskiego, w którym znajdziesz artykuły napisane między innymi przez naszych specjalistów i inspirujące wywiady – wszystko po to, by dać Ci możliwość przemyślenia, jaką ścieżką chcesz podążać i jakie tropy chcesz zbadać głębiej. Będzie zaskakująco i inspirująco.


Emocje


Możemy zebrać całą masę praktycznych informacji, a one i tak nie będą rezonowały w nas tak, jak obraz, zdjęcie, wiersz, które poruszają struny duszy… Do naszego projektu postanowiły dołączyć fantastyczne polskie i czeskie artystki, wizualizując to, co chcemy Ci przekazać. Wystawy ich prac dostępne są w Domu Narodowym w Cieszynie i w Ośrodku Czasu Wolnego AMOS w Czeskim Cieszynie.


o08fdb833e3d51fb.jpeg

Czekają też na nas wyjątkowe wrażenia muzyczne – zespół „The Fathers” zagości ze specjalnym koncertem w Tramwaj Cafe, transmitowanym oczywiście także online. Ich repertuar to w przeważającej części kompozycje własne, głównie instrumentalne, ale grają również utwory, które znacie.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty

  Wpłać 10 zł i więcej
  Przybijamy 5 za 10

  Osobisty uścisk dłoni Motorniczego Tramwaj Cafe ze słodkim akcentem - aby odebrać nagrodę trzeba się stawić w kawiarni (Cieszyn, Mennicza 44). Nie pożałujesz, panuje tam magiczna atmosfera. Numer telefonu pozwoli nam zweryfikować odbiorcę nagrody. Fundatorem słodkich upominków jest Firma Ludwig Czekolada - producent czekolady porcjowanej Schogatten. 

  rozwiń

  wybrano 1 raz

  Wybieram
  Wpłać 25 zł i więcej
  Pyszna kawa cappuccino i boskie ciastko w Tramwaj Cafe

  Ciastko klasyczne czy wegańskie? Na pewno znajdziesz coś dla siebie w aktualnym menu. Aby odebrać nagrodę trzeba się stawić w kawiarni (Cieszyn, Mennicza 44). Numer telefonu pozwoli nam zweryfikować odbiorcę nagrody.

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 18 z 20)

  Wybieram
  Wpłać 35 zł i więcej
  Specjalny numer Tramwaju Cieszyńskiego z wysyłką

  Specjalny numer Tramwaju Cieszyńskiego – Tramwajem do zmian z wysyłką na wskazany adres. Masa wartościowych artykułów i rozmów - dobry początek do zastanowienia się, jaka jest Twoja droga rozwoju?

  rozwiń

  (pozostało 30 z 30)

  Wybieram
  Wpłać 110 zł i więcej
  Broszka z logo projektu Ja – Tu i Teraz

  Ręczna robota - wykonana techniką metaloplastyki broszka jest odzwierciedleniem loga naszego projektu. Biżuterię wykonała dla nas Agnieszka Frankowska-Gryza z pracowni biżuterii artystycznej OYCA.

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

  Wybieram
  Wpłać 120 zł i więcej
  Szal jedwabny

  Szlachetny kobiecy dodatek do każdej kreacji, zaprojektowany w lokalnej pracowni krawieckiej RWeber. Każdy inny, niepowtarzalny - do wyboru.

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

  Wybieram
  Wpłać 120 zł i więcej
  Wisior z logo projektu Ja – Tu i Teraz

  Ręczna robota - wykonany techniką metaloplastyki wisior jest odzwierciedleniem loga naszego projektu. Biżuterię wykonała dla nas Agnieszka Frankowska-Gryza z pracowni biżuterii artystycznej OYCA.

  rozwiń

  wybrano 5 razy (pozostało 5 z 10)

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Komplet filiżanka i spodek autorstwa Bogdana Kosaka

  Na kształt, fakturę i kolor spodka i filiżanki do czarnej kawy wpływ miała architektura wnętrz nowej siedziby NOSPR w Katowicach oraz kontekst muzyczny, ale priorytetem była ergonomia naczyń. Grubość porcelany – waga, wygodne ucho, wyważone proporcje spodka i pojemność filiżanki, to cechy dzięki którym nic nie zakłóca przyjemności picia kawy.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 500 zł i więcej
  Pufa BALOON od Jabba Design

  Baloon to duża designerska pufa w kształcie balonu czy kuli. Wykonana z wysokiej jakości nowoczesnej tkaniny obiciowej z wyraźną strukturą plecionych włókien, w kolorze "szary melanż". Dbałość o detale nadaje pufie naturalny szyk i sprawia iż jest to doskonały element nowoczesnego wnętrza. Idealna do spędzania wolnego czasu, relaksu ale również przyjmowania gości w salonie i na tarasie. Pufa posiada praktyczny wewnętrzny wkład, który ułatwia jej czyszczenie. Wypełnienie granulatem styropianowym gwarantuje doskonały komfort siedzenia i leżenia. Do odbioru w Tramwaj Cafe w Cieszynie, ale jeśli sobie życzysz - umówimy się na wysyłkę w dowolne miejsce.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 60 zł i więcej
  Kubek autorstwa Bogdana Kosaka

  Na kształt, fakturę i kolor kubka, wpływ miała architektura wnętrz nowej siedziby NOSPR w Katowicach oraz kontekst muzyczny, ale priorytetem była ergonomia naczyń. Grubość porcelany – waga, wygodne ucho i pojemność to cechy dzięki którym nic nie zakłóca przyjemności picia herbaty.

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

  Wpłać 200 zł i więcej
  Podnóżek DOT XL Basic od Jabba Design

  Pufka Dot to miękki taboret, podnóżek bądź fotelik dla dzieci. Wykonana z wysokiej jakości tkaniny, w kolorze "szary melanż", wypełniona granulatem styropianowym. Idealny dodatek do małych mieszkań, nieoczekiwanych wizyt gości lub zabaw urodzinowych dzieci. To również pomysł na prezent dla najmłodszych dzieci. Podwójny system zamknięcia gwarantuje bezpieczne użytkowanie. Do odbioru w Tramwaj Cafe w Cieszynie, ale jeśli sobie życzysz - umówimy się na wysyłkę w dowolne miejsce.

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

  Wpłać 400 zł i więcej
  Pufa SACK od Jabba Design

  Pufa Sack to najpopularniejszy worek, powszechnie znany jako - sako. W sam raz dla użytkowników małych i tych większych. To mebel, którego nie powinno zabraknąć w żadnym pokoju nastolatka, salonie, tarasie czy jakimkolwiek współczesnym wnętrzu. Wykonana z trwałej, wysokiej jakości tkaniny, w kolorze "szary melanż". Dzięki wypełnieniu z granulatu styropianowego idealnie dopasowuje się do kształtu ciała jednocześnie oddając przyjemne ciepło co podnosi poczucie relaksu i komfortu. Czy to odpoczynek, czytanie książki, zabawa z dzieckiem czy praca – pufa Sack to właściwy wybór. Jej kształt umożliwia używanie jej jako fotela z podparciem pod plecy jak również jako leżak do odpoczynku. Do odbioru w Tramwaj Cafe w Cieszynie, ale jeśli sobie życzysz - umówimy się na wysyłkę w dowolne miejsce.

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 16

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody / oferty

Wpłać 10 zł i więcej
Przybijamy 5 za 10

Osobisty uścisk dłoni Motorniczego Tramwaj Cafe ze słodkim akcentem - aby odebrać nagrodę trzeba się stawić w kawiarni (Cieszyn, Mennicza 44). Nie pożałujesz, panuje tam magiczna atmosfera. Numer telefonu pozwoli nam zweryfikować odbiorcę nagrody. Fundatorem słodkich upominków jest Firma Ludwig Czekolada - producent czekolady porcjowanej Schogatten. 

rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 25 zł i więcej
Pyszna kawa cappuccino i boskie ciastko w Tramwaj Cafe

Ciastko klasyczne czy wegańskie? Na pewno znajdziesz coś dla siebie w aktualnym menu. Aby odebrać nagrodę trzeba się stawić w kawiarni (Cieszyn, Mennicza 44). Numer telefonu pozwoli nam zweryfikować odbiorcę nagrody.

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 18 z 20)

Wybieram
Wpłać 35 zł i więcej
Specjalny numer Tramwaju Cieszyńskiego z wysyłką

Specjalny numer Tramwaju Cieszyńskiego – Tramwajem do zmian z wysyłką na wskazany adres. Masa wartościowych artykułów i rozmów - dobry początek do zastanowienia się, jaka jest Twoja droga rozwoju?

rozwiń

(pozostało 30 z 30)

Wybieram
Wpłać 110 zł i więcej
Broszka z logo projektu Ja – Tu i Teraz

Ręczna robota - wykonana techniką metaloplastyki broszka jest odzwierciedleniem loga naszego projektu. Biżuterię wykonała dla nas Agnieszka Frankowska-Gryza z pracowni biżuterii artystycznej OYCA.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

Wybieram
Wpłać 120 zł i więcej
Szal jedwabny

Szlachetny kobiecy dodatek do każdej kreacji, zaprojektowany w lokalnej pracowni krawieckiej RWeber. Każdy inny, niepowtarzalny - do wyboru.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

Wybieram
Wpłać 120 zł i więcej
Wisior z logo projektu Ja – Tu i Teraz

Ręczna robota - wykonany techniką metaloplastyki wisior jest odzwierciedleniem loga naszego projektu. Biżuterię wykonała dla nas Agnieszka Frankowska-Gryza z pracowni biżuterii artystycznej OYCA.

rozwiń

wybrano 5 razy (pozostało 5 z 10)

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Komplet filiżanka i spodek autorstwa Bogdana Kosaka

Na kształt, fakturę i kolor spodka i filiżanki do czarnej kawy wpływ miała architektura wnętrz nowej siedziby NOSPR w Katowicach oraz kontekst muzyczny, ale priorytetem była ergonomia naczyń. Grubość porcelany – waga, wygodne ucho, wyważone proporcje spodka i pojemność filiżanki, to cechy dzięki którym nic nie zakłóca przyjemności picia kawy.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Pufa BALOON od Jabba Design

Baloon to duża designerska pufa w kształcie balonu czy kuli. Wykonana z wysokiej jakości nowoczesnej tkaniny obiciowej z wyraźną strukturą plecionych włókien, w kolorze "szary melanż". Dbałość o detale nadaje pufie naturalny szyk i sprawia iż jest to doskonały element nowoczesnego wnętrza. Idealna do spędzania wolnego czasu, relaksu ale również przyjmowania gości w salonie i na tarasie. Pufa posiada praktyczny wewnętrzny wkład, który ułatwia jej czyszczenie. Wypełnienie granulatem styropianowym gwarantuje doskonały komfort siedzenia i leżenia. Do odbioru w Tramwaj Cafe w Cieszynie, ale jeśli sobie życzysz - umówimy się na wysyłkę w dowolne miejsce.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 60 zł i więcej
Kubek autorstwa Bogdana Kosaka

Na kształt, fakturę i kolor kubka, wpływ miała architektura wnętrz nowej siedziby NOSPR w Katowicach oraz kontekst muzyczny, ale priorytetem była ergonomia naczyń. Grubość porcelany – waga, wygodne ucho i pojemność to cechy dzięki którym nic nie zakłóca przyjemności picia herbaty.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 200 zł i więcej
Podnóżek DOT XL Basic od Jabba Design

Pufka Dot to miękki taboret, podnóżek bądź fotelik dla dzieci. Wykonana z wysokiej jakości tkaniny, w kolorze "szary melanż", wypełniona granulatem styropianowym. Idealny dodatek do małych mieszkań, nieoczekiwanych wizyt gości lub zabaw urodzinowych dzieci. To również pomysł na prezent dla najmłodszych dzieci. Podwójny system zamknięcia gwarantuje bezpieczne użytkowanie. Do odbioru w Tramwaj Cafe w Cieszynie, ale jeśli sobie życzysz - umówimy się na wysyłkę w dowolne miejsce.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 400 zł i więcej
Pufa SACK od Jabba Design

Pufa Sack to najpopularniejszy worek, powszechnie znany jako - sako. W sam raz dla użytkowników małych i tych większych. To mebel, którego nie powinno zabraknąć w żadnym pokoju nastolatka, salonie, tarasie czy jakimkolwiek współczesnym wnętrzu. Wykonana z trwałej, wysokiej jakości tkaniny, w kolorze "szary melanż". Dzięki wypełnieniu z granulatu styropianowego idealnie dopasowuje się do kształtu ciała jednocześnie oddając przyjemne ciepło co podnosi poczucie relaksu i komfortu. Czy to odpoczynek, czytanie książki, zabawa z dzieckiem czy praca – pufa Sack to właściwy wybór. Jej kształt umożliwia używanie jej jako fotela z podparciem pod plecy jak również jako leżak do odpoczynku. Do odbioru w Tramwaj Cafe w Cieszynie, ale jeśli sobie życzysz - umówimy się na wysyłkę w dowolne miejsce.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Nasi użytkownicy założyli

879 188 zrzutek

i zebrali

808 852 262 zł

A ty na co dziś zbierasz?