id: bpdrc2

Dokończyć odnowę Subaru Powstańca

Dokończyć odnowę Subaru Powstańca

2 069 zł 
z 20 000 zł
10%
50 dni do końca
34 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności15

 • Czytaj więcej
 • Pan Kapitan z wizytą w warsztacie kilka dni temu.


  f27c6bbfd99a476a.jpeg

  Czytaj więcej
 • Ukazał się nowy numer magazynu "Plejady", a w nim na stronach 8-9 informacja poświęcona akcji odbudowy Leone (i nie tylko temu tamatowi).

  https://issuu.com/magazynplejady/docs/plejady_nr_102_2022-3_issuu

  Czytaj więcej
 • Nie wszystko może iść gładko i bez problemów, ale na szczęście możemy liczyć na pomoc osób przychylnych projektowi renowacji Subaru Leone kpt. Walędzika. Oczyszczoną skrzynię biegów przyjął do bezpłatnego serwisu warsztat 4Motors z podwarszawskiego Mysiadła (http://www.4motors.pl/). Niestety okazało się, że uszkodzony jest zębnik przekładni głównej. Mamy nadzieję, że dzięki fachowej wiedzy serwisu uda się ją naprawić.

  h3ec89263f2f195c.jpegefecfcc8830ef778.jpeg

  Czytaj więcej
 • W kwietniu i maju dwukrotnie byliśmy w Forest Garage, by zobaczyć postępy prac przy renowacji Leone. a243b32406369106.jpegy89999ff863d359c.jpeg

  Czytaj więcej
 • Wojna na Ukrainie w ostatnich tygodniach zmieniła bardzo wiele w życiu zapewne każdego z nas. Nie pozostała też bez wpływu na życie kpt. Walędzika. Jeszcze przed jej wybuchem codzienne wsparcie zapewniała mu opiekunka pochodząca ze Lwowa. Wyjechała do siebie jeszcze przed rosyjskim atakiem. Nie ma od Niej wieści. Zastąpiła ją mieszkanka Kijowa, której - po rozpoczęciu wojny - udało się ściągnąć do Warszawy swojego syna. Pan kapitan wystarał się dla niego o miejsce w szkole podstawowej nr 26, z którą ma bliski kontakt. Obecnie trwają starania o znalezienie dla nich jakiegoś lokum.

  Czytaj więcej
 • Zapraszam do obejrzenia relacji filmowej z wizyty Pana Kapitana w Forest Garate (na profilu FB - Subaru Powstańca).

  https://www.facebook.com/100073210137530/videos/677932870232782

  Czytaj więcej
 • Wczoraj, 28 stycznia, udało się pojechać z Panem Kapitanem do Forest Garage i mógł osobiście przekonać się o postępach prac przy jego Leone. Więcej na profilu FB: Subaru Powstańca! a1b38b5a34e6ac4c.jpeg

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100073210137530

  Czytaj więcej
 • me51425a27d1d9b4.jpegp58a28a76020475a.jpeg

  Jeszcze w ostatnich dniach roku, po sprawdzeniu stanu, wymontowany został silnik. Wybudowana tablica przyrządów została odesłana do renowacji (trzeba skleić duże pęknięcie). Kolej na resztę zespołu napędowego, zawieszenie i nadwozie pójdzie do czyszczenia. Niestety, szalejący wzrost cen nie poprawia sytuacji finansowej całego projektu. Ale nie poddajemy się!

  Czytaj więcej
 • Na stronach 34-37 nowego wydania magazynu Plejady znalazło się miejsce na historię odnowienia Leone. W przedświątecznym czasie obaj z kpt. Walędzikiem, dziękując za okazaną życzliwość, życzymy, by zainteresowanie naszą akcją i wsparcie dla niej wracały zwielokrotnionym dobrem. Dobrych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślnego Nowego Roku!


  https://issuu.com/magazynplejady/docs/plejady_nr_99_2021-6_issuu

  Czytaj więcej
 • x61712e756c02ed9.jpegSzyby, drzwi i pokrywy oraz wnętrze już zdemontowane, podszybie wstępnie przygotowane. Film z wizyty w Forest Garage można zobaczyć na profilu FB Subaru Powstańca.

  Czytaj więcej
 • Praca w Forest Garage wre, trwa demontaż auta. Pokrywa już na dalszym etapie renowacji.aef5c67c3de7a7ea.jpeg

  Czytaj więcej
 • W ostatnich dniach października poprosiłem kpt. Walędzika, by osobistym wpisem i autografem podziękował wszystkim, którzy już wsparli odnowę Jego Leone - zarówno w pierwszej, zakończonej zbiórce funduszy, jak i w trwającej na dokończenie prac.i6c736172c60250e.jpeg Niestety, od kilku dni Pan Kapitan jest w szpitalu. Chciałbym móc Mu przekazywać dobre wieści, które ucieszyłyby Go i pomogły zbierać siły w walce z chorobą.

  Jacek Pieśniewski, organizator zbiórki

  Czytaj więcej
 • Właśnie dostałem informację, że dziś (18.10) TVN Turbo ma pokazać, jak Leone jedzie do Forest Garage, gdzie będzie odzyskiwać blask!

  Czytaj więcej
 • Na FB założony został profil Subaru Powstańca, na którym będziemy informować o wydarzeniach związanych z akcją. Zapraszamy do śledzenia!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Subaru Leone Kapitana Janusza Walędzika, Powstańca Warszawskiego, nadal potrzebuje wsparcia. Jego remont - marzenie Powstańca - ruszył, lecz na dokończenie prac wciąż brakuje funduszy.


Zorganizowana przeze mnie zbiórka na rzecz odnowy Subaru Leone Kapitana Janusza Walędzika, Powstańca Warszawskiego, dobiegła końca. Tym, którzy złożyli się bardzo hojnymi datkami, jak i tym, którzy dali skromniejszy dar, na miarę swoich możliwości, ogromnie dziękujemy z Panem Kapitanem. Niestety, nie udało się zebrać pełnego budżetu, wyliczonego na podstawie fachowych ekspertyz. Mimo to postanowiliśmy rozpocząć renowację samochodu, który pilnie jej potrzebował, a jednocześnie podjąć dodatkową zbiórkę funduszy na dokończenie prac.

Kpt. Walędzika poznałem jako dziennikarz motoryzacyjny, realizując wywiad dla magazynu "Plejady", wydawanego dla sympatyków marki Subaru. Powodem spotkania z Nim było oczywiście Jego 40-letnie Subaru Leone. Pan Kapitan marzy, by Jego auto, jedyne w Polsce, rzadkie w Europie, ściśle związane z Jego biografią, a poniekąd także z powstańczymi historiami, które przez dziesięciolecia wiernie służyło mu, by jeździć po kraju, spotykać się z młodzieżą i opowiadać jej o Powstaniu, odzyskało blask. 

Dzięki już zebranym funduszom i pomocy, zadeklarowanej przez ponad tysiąc osób prywatnych i instytucji, mogliśmy rozpocząć prace renowacyjne. Zadania podjął się Forest Garage. Plan zakłada, że auto uda się odrestaurować do końca czerwca przyszłego roku i na ten czas została zaplanowana zbiórka dodatkowych funduszy, umożliwiających dokończenie prac. Kwota dodatkowej zbiórki uwzględnia stały, postępujący wzrost kosztów materiałów i robocizny.

Warto dodać, że Pan Kapitan, mimo swojego wieku, nie ustaje wysiłkach na rzecz upowszechniania wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Jest stałym gościem w szkole podstawowej nr 26 imieniem Mirosława Biernackiego, nieco starszego kolegi Pana Kapitana, z którym przed wojną i w czasie okupacji do tej szkoły chodził, a który zginął podczas Powstania, walcząc w jej rejonie.

Podobnie jak w przypadku pierwszej, zakończonej już zbiórki, z Panem Kapitanem deklarujemy, że jeśli uzbierane fundusze przekroczyłyby koszt renowacji, wolna kwota - po odjęciu niezbędnych wydatków - zostanie przekazana Stowarzyszeniu Monopol Warszawski, które jest podmiotem prowadzącym Dzienny Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, z przeznaczeniem na jego potrzeby.  

Dziękując wszystkim, którzy już wsparli projekt odnowy Subaru Leone Kapitana Walędzika, zwłaszcza tak bliskim sercu Kapitana harcerzom oraz wszystkim, którzy dowiedzieli się o niej poprzez media, zainteresowane tematem, polecam też nową zbiórkę, która pozwoli dokończyć rozpoczęte już prace.


Jacek Pieśniewski


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 34

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

878 453 zrzutki

i zebrali

807 460 104 zł

A ty na co dziś zbierasz?