id: bpjmu4

Zbieramy na doposażenie części noworodkowej szpitala w Maganzo w ramach projektu #DrNewborn

Zbieramy na doposażenie części noworodkowej szpitala w Maganzo w ramach projektu #DrNewborn

Nasi użytkownicy założyli 911 851 zrzutek i zebrali 873 472 955 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kochani!


Podczas tegorocznej misji w Tanzanii, w ramach projektu #DrNewborn udało nam się przeprowadzić ponad sto konsultacji pediatrycznych. Pomagaliśmy dzieciom w każdym wieku, z chorobami zarówno ostrymi jak i przewlekłymi. Szkoliliśmy personel medyczny w zakresie opieki, odpowiedniego odżywiania oraz leczenia noworodków. Przeprowadziliśmy również warsztaty z resuscytacji noworodka, szkoliliśmy w zakresie USG.

t12224cd3bd27e68.jpeg

Nigdy nie zapomnimy Catherine i Constantina, bliźniaków, które trafiły do nas kilka dni po porodzie niedożywione, wyziębione, odwodnione, o masie ciała niespełna 1 kg. Wymagały tlenoterapii, żywienia przez sondę dożołądkową, otrzymały leki, które przywieźliśmy z Polski. Pod czujnym okiem całego zespołu z dnia na dzień nabierały sił. Po kilku tygodniach, już po naszym wyjeździe, rodzeństwo z masą ciała ponad 2 kg było gotowe opuścić szpital. W ramach wdzięczności za opiekę, mama bliźniaków nadała im imiona po naszej niezastąpionej dr Katarzynie Starzec oraz pielęgniarzu Constantinie z Maganzo.


d8f084e0f3aae7ee.jpeg


Niestety oprócz tych szczęśliwych i satysfakcjonujących chwil, przeżyliśmy też wiele ciężkich momentów, gdzie górę brało uczucie bezradności i niemocy. Mimo oddania personelu i pełnego zaangażowania, często musieliśmy mierzyć się z brakiem podstawowych w naszych europejskich warunkach rzeczy – specjalistycznego sprzętu do wentylacji i monitorowania najmniejszych pacjentów, zbyt małą ilością posiadanych urządzeń, a także brakiem leków i preparatów niezbędnych w opiece nad wcześniakami, poprawiających ich szanse na przeżycie. Te, które zabraliśmy ze sobą szybko się skończyły. A w Tanzanii to luksus lub zwyczajnie są niedostępne.


Postanowiliśmy stworzyć zrzutkę dla #DrNewborn, w której zbieramy pieniądze na doposażenie części noworodkowej szpitala w Maganzo, artykuły spożywcze i leki dla pacjentów, szkolenia tamtejszych pracowników oraz cele statutowe naszej Fundacji.


affaca9973d8d593.jpeg


Oddział w Maganzo stał się centrum opieki nad wcześniakami. Po naszym wyjeździe znacznie wzrosła liczba niedojrzałych noworodków, które walczą tam o życie. Potrzeby są tym większe… Oddział wymaga doposażenia oraz stworzenia nowych stanowisk, aby mógł pomieścić więcej noworodków. Potrzebne są podstawowe rzeczy, jak wenflony, cewniki do odsysania, stetoskopy, worki Ambu, jak również bardzo specjalistyczne urządzenia, jak CPAP, czyli urządzenie do nieinwazyjnej wentylacji, otwarty i zamknięty inkubator, przenośne USG. Paląca potrzebą są podstawowe w opiece nad wcześniakami preparaty kofeiny, odpowiednie witaminy, wzmacniacze pokarmu kobiecego czy specjalne mieszanki mlekozastępcze dla tych dzieci, które nie mogą być karmione mlekiem mamy.


Potrzeby są ogromne i nie wszystkim uda się sprostać bez pomocy ludzi dobrej woli. My, jako Doctors Africa – Fundacja Centrum Dobroczynności Lekarskiej, nie możemy się stać obojętnie. I do tego samego zapraszamy Ciebie, szanowny Darczyńco!


Za wszystkie datki z góry dziękujemy!


f0e12cd254ef36e5.jpeg


l6c11b2d54eb2734.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 81

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków