id: bptxmy

Kupmy budy dla psich schorowanych staruszków zmagających się z mrozem

Kupmy budy dla psich schorowanych staruszków zmagających się z mrozem

Aktualności3

 • Mikuś to cudem wypatrzony i zgłoszony do TOZ Biała Podlaska. Nie było dla staruszka nigdzie miejsca, więc poproszono Azyl dla starszych psów w Mikołajewie o pomoc. Tam ją znalazł. Co o nim wiemy?


  Psiak ma około 10 lat a jego poprzedni opiekun poszedł do więzienia w grudniu zeszłego roku. Od tego czasu inny członek rodziny przyjeżdżał dawać pieskowi jeść raz w tygodniu, a ostatnio już nic nie dostawał. Mikuś przez 10 lat żył przykuty grubym łańcuchem do stodoły. Co to za życie? W Azylu zyskał imię Miluś, odpowiednie traktowanie i leczenie, bo jak się okazało, psiak ma czyraczycę okołoodbytową, która jest bardzo uciążliwą i trudną do leczenia chorobą. Powoduje dużą bolesność, szczególnie przy wypróżnianiu. W okolicach odbytu są drobne stany zapalne, rumień, niewielkie nadżerki i owrzodzenia. Miluś załatwia się bardzo często, w małych ilościach, nie kontroluje tego. Jednak dzięki zastrzykom, antybiotykom i lekom jest w zdecydowanie lepszej formie. Miluś potrzebuje teraz dobrej jakości karmy, dużo miłości oraz pomocy w uzbieraniu pieniędzy na jego dalsze leczenie i utrzymanie.

  sb3f6b63d1e2c5b2.jpeg

  Dzięki Państwu pomocy Mikuś ma już z kolei budę (razem z nią na zdjęciu)! To pierwsza na jaką udało nam się wspólnie z Wami uzbierać pieniądze. Kolejną zamówiliśmy dla Wanii i już za kilka dni i on będzie szczęśliwym jej posiadaczem. W kolejce czekają też Baks, Czaruś, Pręguś i Kruczek. Pomożecie nam spełnić te psie marzenia o dachu nad głową?

  j235bfab138de50f.jpeg


  Czytaj więcej
 • W dniu dzisiejszym tj. 24 lutego za zebrane do tej pory środki kupiliśmy pierwszą z dziesięciu bud. Duża, ocieplana buda z otwieranym dachem kosztowała 700 złotych. Kiedy kupimy kolejną? To już zależy od Was :) Za wszystkie otrzymane wpłaty serdecznie dziękujemy!

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy za wsparcie, mamy już zebrane 700 złotych, czyli możemy kupić jedną z dziesięciu bud :) Jesteśmy pewni, że z Waszą pomocą osiągniemy cel. Powiedzcie swoim znajomym o tej zbiórce i w naszym imieniu poproście o wsparcie albo przynajmniej o udostępnienie.

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Przeciekające dachy, podmokłe i przymarzające siano do spania, przeszywające od siarczystego mrozu zimno, które przedostaje się przez nieocieplone, bo nieszczelne i stare budy. Właśnie z tym tej zimy zmagają się podopieczni zamieszkujący Azyl dla starszych psów w Mikołajewie. Tym bardziej, że w tym roku zima szczególnie nie oszczędza położonego na Suwalszczyźnie azylu. Temperatury dochodzą w tym regionie Polski nawet do -30 stopni Celsjusza.


l4c82a67917104a5.jpeg


Marzymy o tym, by zmienić tę niezwykle trudną sytuacje tych niechcianych przez nikogo psich staruszków. Bardzo chcielibyśmy kupić im nowe budy z otwieranym dachem, w których w końcu zaznają ciepła i będą mieć sucho zimową porą. Koszt wykonania jednej to 700 zł. Potrzebnych jest na szybko dziesięć nowych.


k989cb38339e7a29.jpeg


Jeśli uda się uzbierać nieco więcej pieniędzy, zakupimy też duże miski dla psów i trochę dobrej jakości karmy, by mieć co do nich włożyć. W ten sposób uszczęśliwimy tych, którzy sami nie mogą poprosić nikogo o pomoc i na krańcu swojego żywota potrzebują w sumie tak niewiele. Bo miłość, wiemy to na pewno, opiekunowie w azylu starają się dawać psiakom na co dzień, w takiej ilości, jaką tylko pomieszczą te psie serca.


Buda robiona jest na zamówienie przez okolicznego stolarza, bardzo porządna. Jeśli chcesz pomóc nam zrealizować marzenie o ciepłym koncie dla tych schorowanych i starszych psiaków, możesz przyłączyć się wspierającą naszą inicjatywę przysłowiową złotówkę! Tak, razem możemy zrobić coś naprawdę wspaniałego dla tych bezdomniaków. Możemy liczyć na Twoją pomoc?


tfdea4d6dd8c3dc9.jpeg


Azyl dla starszych psów w Mikołajewie ma pod opieką w sumie około 30 starszych (w wieku 10-12 lat), schorowanych i do tego w większości dużych psów. Są one pod ścisłą opieką weterynarzy, którzy starają się stawiać podopiecznych na łapki. Azyl zwykle bardzo skutecznie szuka psom domów do adopcji. Jednak na stałe zamieszkuje go osiem zupełnie dzikich psów (rezydentów) bez kontaktu z człowiekiem - te psy zostaną tu do śmierci, nie są adopcyjne, ale pracownicy starają się w miarę swoich możliwości zapewnić im wszystko, czego potrzebują.

  

 j14a65e871a20533.jpeg

 

 


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 65

 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
PP
Piotr pacholak
70 zł
SK
Sylwia Kwiatkowska
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dziękuję, że robicie coś o czym inni wolą nawet nie myśleć.

  70 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

678 316 zrzutek

i zebrali

439 168 706 zł

A ty na co dziś zbierasz?