id: bpw75h

Macierzyństwo w czasach wojny - wsparcie Uchodźczyń w ciąży i z malutkimi dziećmi

Macierzyństwo w czasach wojny - wsparcie Uchodźczyń w ciąży i z malutkimi dziećmi

Nasi użytkownicy założyli 1 016 131 zrzutek i zebrali 1 064 248 821 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

24.02.2022 świat, który znaliśmy zmienił się bezpowrotnie... Ukraina przestała być bezpieczną przystanią, a jej obywatele zmuszeni zostali do ucieczki, często z jedną walizką. Wśród nich znalazło się mnóstwo kobiet w ciąży, z maleńkimi dziećmi...


Polacy stanęli na wysokości zadania i od razu zaczęli pomagać. To samo zrobiły osoby skupione wokół Rodzinnego Centrum Położniczego KOALA, którzy od lat tu, na miejscu wspierają młodych rodziców. Zrobili to, co potrafią najlepiej - uruchomili szereg działań adresowanych do kobiet ciężarnych i mam maluszków. Z czasem dołączyło się do tego Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób z zespołem Downa "Tęcza" w Krakowie.


Mimo, że statystyki pokazują, że coraz mniej ukraińskich uchodźców przyjeżdża do Polski, nasza grupa nie zmniejszyła się w stosunku do marca 2022 roku. Zimno, ciemność i niepewność sprawiają, że ciąża staje się ogromną trudnością. Aby móc przeżyć ten czas w dogodnych warunkach kobiety szukają bezpiecznego schronienia.


Co robimy?


Przygotowaliśmy program wsparcia dla kobiet w ciąży i mam maluszków. Mogą u nas skorzystać z bezpłatnych zajęć szkoły rodzenia, konsultacji ze specjalistami (psycholodzy, położne, specjalistki od laktacji, urofizjoterapeutki), warsztatów (noszenie w chuście, wielopieluchowanie), zajęć ruchowych prowadzonych w języku ukraińskim, a także otrzymać możliwość towarzyszenia przy porodzie. Szczególną uwagę przykładamy do pomocy w zakresie laktacji. W niepewności związanej z wojną jest ona niezwykle istotna. Dzięki prawidłowo rozkręconej laktacji kobieta może zapewnić wyżywienie swojemu dziecku nawet w najbardziej skrajnych warunkach, dlatego też dbamy o to aby kobiety zdobywały cenną wiedzę i mogły przekazywać ją tym, które pozostały w Ukrainie i nie mają dostępu do specjalistycznej pomocy. 


Większość spotkań prowadzą specjaliści pochodzący z Ukrainy, którzy również uciekli do Polski przed wojną i szukają tutaj zatrudnienia.

Prowadzimy również magazyn darów, w którym młode mamy mogą otrzymać wszystko, co jest im potrzebne - środki higieny dla mamy i maluszka, akcesoria niemowlęce, ubranka, wózki, sprzęt pomocny w pierwszych miesiącach (laktatory, podgrzewacze do butelek etc.). Działanie magazynu koordynuje Wiktoria - kolejna dzielna Mama z Ukrainy.

Kobiety zgłaszają się do naszego punktu będąc w ciąży i od tego czasu zostają objęte opieką, dopóki tego potrzebują - najczęściej do powrotu do domu lub wyjazdu do innego kraju. Niezwykle ważne jest dla nas utrzymanie ciągłości opieki oraz umożliwienie im stworzenia społeczności, zawarcia przyjaźni i wzajemnego wsparcia.


Na co potrzebujemy pieniędzy?


Nasz magazyn darów w dalszym ciągu odwiedza wiele potrzebujących kobiet zarówno w ciąży jak i tych szukających wsparcia po porodzie. Twoje środki, przelane na naszą zrzutkę, zostaną wykorzystane na: zakup produktów niezbędnych do kompletowania toreb porodowych i wyprawek dla noworodków, a także utrzymanie lokalu, który w ostatnich miesiącach stał się dla odwiedzających nas kobiet miejscem, w którym mogą otrzymać wszelką niezbędną pomoc, uczestniczyć w zajęciach oraz po prostu spędzić czas w miłej, domowej atmosferze przy kawie lub herbacie.

Każda złotówka przyczyni się do poprawy jakości życia młodych mam w tej absurdalnie okrutnej rzeczywistości. Dajmy im wspólnie cieszyć się pierwszymi miesiącami macierzyństwa - tym niezwykłym czasem w życiu każdego rodzica!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 46

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
260 zł
RS
Maria
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
OK
Wojtek
3 000 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
40 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!