id: brrfkk

Szkolna inicjatywa pomocy w ramach Szlachetnej Paczki

Szkolna inicjatywa pomocy w ramach Szlachetnej Paczki

Opis zrzutki

W ramach inicjatywy szkolnej SP 65 im. Władysława Orkana w Warszawie, my uczniowie, zbieramy by pomóc potrzebującej rodzinie z trójką dzieci (w tym dwójką chorych) w ramach corocznej akcji "Szlachetna Paczka".


Historia rodziny: Sytuacja rodziny od narodzin pierwszego dziecka Emila zaczęła być trudna, ponieważ urodził się z wadą serca. W 13 dniu swojego życia miał pierwszą operację na serce. Ich życie jako młodego małżeństwa i młodych rodziców zaczęło się w szpitalu. Zaraz po tym Emil przeszedł jeszcze dwie operacje. W wyniku jednej z nich nastąpiły niestety powikłania - uszkodzona stabilizacja mostka. Jego wada serca oraz stabilizacja mostka pociągnęły za sobą sznurek innych chorób: niedowład prawej rączki, słaba odporność, astma, wada zgryzu, wada wzroku, skolioza, zaburzenia rozwoju - autyzm, zaburzenia mowy. Jest pod stałą opieka wielu specjalistycznych poradni. W ostatnim czasie rodzina dowiedziała się, że Emil ma tak chorą wątrobę, że nie uniknie jej transplantacji. Zaraz po Emilu na świat przyszedł Adam, który niestety cierpi na autyzm i związane z tym zaburzenia mowy, motoryki, funkcji poznawczych a do tego zmaga się z problemem ucha środkowego co prowadzi do niedosłuchu. Obydwaj chłopcy posiadają orzeczenia o niepełnosprawności. Mieli odroczony obowiązek szkolny. Ich nauczanie w szkole wymaga nauczyciela wspomagającego. Najmłodszy Pawełek jest zdrowym i radosnym dzieckiem. Pani Dorota będąc młodą mamą zajęła się w całości opieką nad chłopcami i dzielnie szukała i szuka wszelkich rozwiązań, które pomogą w rozwoju chłopców. Pan Mateusz pracuje, ale czas pandemii spowodował, że zmniejszono mu etat. Obecnie rodzina utrzymuje się z wynagrodzenia Pana Mateusza oraz niewielkich świadczeń. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania oraz niezbędnych leków i rehabilitacji, rodzinie zostaje na życie bardzo mała kwota.


Na co przeznaczymy pieniądze?

Uzbierane pieniądze przeznaczymy na zakup niezbędnych rzeczy dla rodziny, m.in. na jedzenie, rehabilitacje synów, środki czystości, odzież zimową oraz sprzęt domowy ułatwiający codzienne życie.


Więcej informacji na stronie Szlachetnej Paczki: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/46301/1158?context=family_choosen


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 25

KL
Katarzyna Luboińska
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
300 zł
MJ
Marta Jóźwicka
200 zł
H
Hania i Szymon Padusińscy
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JZ
Joanna Zagajewska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

679 212 zrzutek

i zebrali

440 269 484 zł

A ty na co dziś zbierasz?