id: brskd3

Stań się współtwórcą spektaklu "Pod drzwiami"!

Stań się współtwórcą spektaklu "Pod drzwiami"!

Nasi użytkownicy założyli 978 875 zrzutek i zebrali 998 921 432 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Teatr Wolandejski to warszawska, profesjonalna grupa teatralna, krzewiąca teatr słowa, postaci i opowieści. 

Pragniemy tworzyć i dzielić się naszą twórczością, jednak pandemia mocno nas dotknęła i ciężko pracujemy na odbudowę dawnego statusu - stąd pomysł na zrealizowanie spektaklu "Pod drzwiami".


"Pod drzwiami" - tekst Wolfganga Borcherta, żołnierza niemieckiego, napisany przez niego niedługo po II wojnie światowej, został przez nas wzbogacony o kontekst odpowiedzialności zbiorowej. 

Poruszymy temat nieszczęścia jednostki pozostawionej samej sobie i rozpaczliwie próbującej wrócić do choćby skrawka normalnego życia.

Jednocześnie zadamy pytanie, czy naród najeźdźców odpowiada za czyny swoich przywódców i czy wina za zbrodnie przeciwko innym może być uwspólniona.

Tekst sztuki przeniknięty jest metafizycznym ładunkiem, spod którego wyłania się absurd i czarny humor. Przerysowanie postaci pozwala na oddech niezbędny do przyswojenia niełatwego tematu spektaklu.


Niestety projekt nie uzyskał dofinansowania; część funduszy udało nam się zgromadzić we własnym zakresie, ale w chwili obecnej nie mamy już innych możliwości na pozyskanie pozostałej kwoty potrzebnej do jego realizacji. Dlatego bardzo Państwa prosimy o wsparcie naszej zbiórki. Chcemy zrealizować spektakl jeszcze w tym sezonie, zatem tylko do maja mamy czas na uzbieranie potrzebnej sumy.


Pragniemy podkreślić, iż dla zespołu Teatru ważniejsze jest wystawienie sztuki niż wynagrodzenie. Podana kwota jest niezbędna do pokrycia kosztów scenografii, rekwizytów, kostiumów, obsługi technicznej prób, muzyki oraz choreografii; aktorzy są gotowi zrezygnować ze swojego honorarium, natomiast reżyser spektaklu nie pobiera wynagrodzenia.


Minimalna kwota, jaka jest potrzebna do realizacji spektaklu to 9000 zł. W przypadku nieuzbierania podanej sumy zwrócimy wpłaty darczyńcom. Jeśli zebrana kwota przekroczy 11500 zł będziemy w stanie wypłacić aktorom honoraria.


Prosimy o współtworzenie z nami tego ważnego, wciąż aktualnego spektaklu, abyśmy wspólnie dołączyli do trwającej dyskusji na temat tego co się obecnie dzieje i mogli poprzez spojrzenie w przeszłość porozmawiać o przyszłości.

Z góry dziękujemy za Państwa wsparcie!


"Pod drzwiami" - na podstawie tekstu Wolfganga Borcherta


Obsada:

Beckmann - Błażej Dawidson

Ten Drugi - Agata Darnowska

Oskarżyciel - Mateusz Latopolski

Pani Kramer - Agata Jakoniuk

Dziewczyna - Agnieszka Wrona - Trojak

Współsędzia - Klaudia Kołodziejczyk

Współsędzia - Antonina Cydzik

Jednonogi - Jacek Mąkosa (gościnnie)

Dyrektorka Teatru - Agata Maczkowska

Pułkownik - Tymon Kokoszka


Adaptacja i reżyseria - Piotr Kulczycki

Produkcja - Kinga Sura

Zdjęcia - Łukasz Ślusarczyk

Obróbka graficzna - Jacek Stachowicz


******************************************************************************************


Teatr Wolandejski

Blisko słowa. Blisko widza. Blisko aktora. 

Nazwa pochodzi oczywiście od postaci z ‘Mistrza i Małgorzaty”. Doktor Woland jest wielowymiarowy, ciekawy i nie do zapomnienia. Jest postacią, którą chce się oglądać. Tworzenie takich postaci jest naszym celem.


Działamy na warszawskim Ursynowie i jesteśmy członkiem Unii Teatrów Niezależnych. Istniejemy 23 lata. W czasach przed pandemią robiliśmy dwie nowe premiery rocznie i graliśmy kilkadziesiąt spektakli. W chwili obecnej, z braku środków, gramy jedynie incydentalnie.


Nasze produkcje charakteryzują się bliskością pomiędzy widzem a aktorem, są oparte na intensywnej grze aktorskiej i ciekawych tekstach. Jednocześnie tworzymy treści w internecie: w tym słuchowiska i interaktywne opowieści.


Ważna jest dla nas dobra opowieść. Doceniają to nasi widzowie, którzy wysoko oceniają nasze spektakle. Kameralna widownia (40-50 miejsc) wypełnia się w całości. Niestety, mimo to niemożliwe jest utrzymanie Teatru z samych biletów. Nie otrzymujemy też wsparcia od Miasta ani Państwa. Dlatego szukamy społecznego wsparcia naszych działań, w zamian za specjalne działania z naszej strony dla wszystkich, którzy nam pomogą.
Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 1 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Aktywne organizatora:
Autografy i unikaty • Inne
Poznaj świat Beckmanna - przeczytaj autorskie opowiadanie!
Poznaj świat Beckmanna - przeczytaj autorskie opowiadanie od reżysera spektaklu Piotra Kulczyckiego!
150 zł

Kupione 16

Koniec jutro!

Wpłaty 97

 
Dane ukryte
150 zł
AC
Aniela Cydzik
5 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
PK
Lejzorek Rojtszwaniec
45,20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
SB
Sebastian Baron
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AW
Agata
20 zł
EJ
Elzbieta Jastrzebowska
80 zł
Zobacz więcej

Komentarze 14

 
2500 znaków