id: brtfvy

#ZnowuChodzę - Podaruj protezy dzieciom w Syrii

#ZnowuChodzę - Podaruj protezy dzieciom w Syrii

Nasi użytkownicy założyli 1 225 887 zrzutek i zebrali 1 347 368 236 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Polska Misja Medyczna na co dzień współpracuje z syryjskimi lekarzami, którzy pomagają setkom dzieci po amputacjach wrócić do normalnego życia. Wesprzyj nasz program i podaruj protezę dla dziecka w Syrii!  Spraw, aby takie dziecko mogło z radością wykrzyknąć: #ZnowuChodzę!


a72946514909a1e7.png


Syryjskie dzieci trafiają do kliniki w Idlib po traumatycznych doświadczeniach wojny, bombardowania, wypadku, rozłąki z najbliższymi, utracie domu... Po trudnych i bolesnych operacjach związanych z amputacjami nóg lub rąk... Często przez wiele lat nie mogą chodzić i żyją w osamotnieniu i izolacji od rówieśników. 


Są bardzo dzielne i mają marzenie, by ponowne samodzielnie zacząć się poruszać, bawić się z rodzeństwem, kopać piłkę z kolegami i koleżankami... i wreszcie pójść do szkoły! Ich życie może się zmienić pod jednym warunkiem, że otrzymają protezę i przejdą rehabilitację, podczas której nauczą się chodzić przy jej wsparciu.


Największymi ofiarami wszystkich konfliktów zbrojnych są niewinni cywile, a wśród nich bezbronne dzieci. Najdłuższym konfliktem XXI w. jest wojna w Syrii, a setki tysięcy mieszkańców tego kraju straciło zdrowie lub życie. Szacuje się, że około miliona Syryjczyków (w tym ponad 240 tys. dzieci) w wyniku odniesionych ran ma amputowane kończyny. Polska Misja Medyczna od 2016 pomaga kobietom i dzieciom w Syrii stanąć na nogi i odzyskać normalne życie zapewniając profesjonalne protezy.  

y57b29cefaf36529.png

Zarówno dzieci, jak i dorośli przeżywają tragedie spowodowane amputacją kończyny i brakiem protezy. Nie są w stanie o własnych siłach wyjść z domu, wykonać najprostszych czynności, są skazane na wegetację i nieustanną pomoc innych.  


– Dzięki protezie mają szansę nie tylko powrócić do normalnego życia, lecz także funkcjonować samodzielnie na co dzień. Zwłaszcza w przypadku najmłodszych nie można dopuścić do całkowitej izolacji i odcięcia od normalności. Należy przywrócić im możliwość kontaktu z rówieśnikami i powrót do szkoły. Bez profesjonalnych protez nie da się tego zrobić. – to słowa Dyrektor Pomocy Humanitarnej PMM, Małgorzaty Olasińskiej-Chart. 


Poza izolacją, osoby po amputacjach narażone są na problemy medyczne np.: skoliozy kręgosłupa, zanik mięśni, przykurcze, zakażenia. Niejednokrotnie chorują na depresję, którą pogłębia przeżyta trauma wojenna. 

m7adf8c43d0908a0.png

Jak to wygląda? 

Wyprodukowanie odpowiedniej protezy wymaga czasu i dostatecznych środków. W przypadku dorosłych wymiana zastępczej kończyny nie musi być częsta. W innej sytuacji są dzieci, które dorastają. Średnio po dwóch latach trzeba powtarzać cały proces: zmierzyć amputowaną kończynę, wykonać nowy lej na kikut, sprowadzić z Turcji brakujące elementy i dopasować najlepszą protezę, możliwą do wyprodukowania wewnątrz centrum ortopedycznego w Syrii.  


Profilaktyka i rehabilitacja   

Przystosowanie się dziecka do nowej kończyny wymaga odpowiedniej i regularnej rehabilitacji, co powinno trwać kilka tygodni.  


– W rzeczywistości proces ten jest bardzo trudny i w Syrii pomijany z powodu wielu czynników, takich jak możliwości ekonomiczne pacjentów i dostęp do transportu. Pacjenci powinni mieć łatwy dostęp do ośrodków rehabilitacyjnych, potrzebują też okresowych badań oraz oceny protez i kontroli stopnia niepełnosprawności. Z drugiej strony, ciągłe wsparcie psychologiczne jest istotne w tym procesie i nie można go lekceważyć – mówi Mansour Alatrash, lekarz z Syrii na stałe współpracujący z Polską Misją Medyczną. 

jb1a98aefecfd135.pngSausan – 7-latka potrzebuje protezy!

W 2015 roku teren, gdzie mieszkała wraz z rodziną został zbombardowany, w wyniku czego dziewczynka straciła dom oraz lewą nóżkę. Teraz Sausan wraz z rodzicami, bratem i siostrą mieszka u dziadków. Dziewczynka chodzi do 2 klasy szkoły podstawowej, natomiast sprawia jej to ból i dyskomfort. Marzy o tym, żeby zostać lekarzem.  Nie mamy wątpliwości, dlaczego. Takich dzieci jest więcej!


j935d457ee5cbb95.png

Potrzeby - cel zrzutki 

Polska Misja Medyczna funduje protezy rąk i nóg dla dzieci w Syrii dzięki nieocenionej współpracy z lokalnymi medykami. Do tej pory udało nam się ufundować blisko 400 protez dla dzieci i matek. Dzieci są kwalifikowane do programu przez syryjskich specjalistów, którzy w pierwszej kolejności pomagają w najtrudniejszych przypadkach, np. kiedy dziecko straciło obie kończyny.  


Po wstępnej kwalifikacji, odbywa się mierzenie i dopasowywanie protez dla konkretnych dzieci. Następnie są one zamawiane “pod wymiar”. Po otrzymaniu protezy każde dziecko jest objęte opieką rehabilitanta, gdzie przygotowuje się je oraz jego rodziców do obsługi i używania protezy.  


Ile to kosztuje? 

PMM funduje dwa rodzaje protez: mechaniczne oraz bardziej specjalistyczne (hydrauliczne i elektroniczne) sterowane impulsami z mózgu. Każdy przypadek wymaga indywidualnej oceny medycznej i doboru odpowiedniej protezy. 


Prosta, mechaniczna proteza kosztuje 1 500 dolarów, czyli ok. 5 500 - 6 000 zł. 

Protezy hydrauliczna lub elektroniczna to koszt 8 000 dolarów, czyli ok. 30 000 – 31 000 zł. 

y87c71b32dd8646b.png

Partnerzy akcji poszukiwani! 

Jeżeli Wasza firma jest zainteresowana zaangażowaniem się w szerszą pomoc dla Polskiej Misji Medycznej i ufundowaniem protezy - zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: [email protected]  


Wspierając projekt PMM „Zakup Protezy” stawiasz na nogi dzieci, przywracając im nie tylko sprawność, ale też nadzieję na powrót do normalności. Potrzebujących jest tysiące. 

 

Sposób rozliczenia 

Jak wykorzystujemy środki pozyskane na wsparcie protezy: 


  • Identyfikujemy konkretne dziecko, któremu udzielamy pomocy; 
  • Organizujemy procedurę pomiarów, wykonania protezy, przymiarki i rehabilitacji; 
  • Przedstawiamy raport z realizacji działania 

uce33b270c106d88.jpeg


O nas 

Jesteśmy stowarzyszeniem, zajmującym się profesjonalną pomocą medyczną ofiarom wojen, katastrof i kataklizmów. Nasze akcje obejmują ludzi zepchniętych na margines uwagi społecznej w Polsce i na świecie. Działania na obszarze naszego kraju obejmują grupy nie mające dostępu do opieki medycznej, takie jak społeczność Romów, środowiska imigrantów oraz bezdomnych. Na terenie Polski przeprowadzane są także kampanie profilaktyczne. Aktywność zagraniczna Polskiej Misji Medycznej opiera się na realizacji kilkuletnich programów pomocowych, ukierunkowanych na zaspokojenie konkretnych potrzeb kraju docelowego. 


Działamy od kwietnia 1999 roku. Bezpośrednim impulsem, który doprowadził do powstania Misji, była katastrofa humanitarna spowodowana wybuchem wojny w Kosowie i masowymi ucieczkami Albańczyków z terenów objętych konfliktem. 

Działania Misji opierają się głównie na pracy wolontariuszy. W skład naszego zespołu wchodzą lekarze, pielęgniarze, ratownicy, rehabilitanci, a także psychologowie i analitycy medyczni. 



Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna

ul. Rejtana 2, 30-510 Kraków

adres biura: ul. Batorego 2/30, 31-135 Kraków

www: pmm.org.pl

e-mail: [email protected] 

Funpage na Facebooku

Instagram

Działaj z Nami!


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 261

preloader

Komentarze 9

 
2500 znaków