id: bs4dxh

NOWOROCZNA PACZKA DLA KENIJSKICH DZIECI

NOWOROCZNA PACZKA DLA KENIJSKICH DZIECI

Nasi użytkownicy założyli 1 065 853 zrzutki i zebrali 1 160 393 171 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbiórka dotyczy pokrycia kosztów transportu noworocznej paczki dla 50 kenijskich dzieci zamieszkujących region wioski Junju, w hrabstwie Kilifi, na północ od Mombasy. W tym to rejonie klub Polskie Himalaje prowadzi od kilku lat akcję wsparcia ubogich dzieci i ich rodzin.

h6b48a8306bb3c13.jpeg

Podopieczni, do których trafią dary są w wieku od kilku miesięcy do 18 lat.

eb31646f72376cef.jpegKierujemy do nich ponad 100 kg odzieży, obuwia, przyborów szkolnych i drobnych zabawek z Kinder niespodzianek.

d21859abbe55215b.jpeg

Każde dziecko zostało dokładnie pomierzone przez naszego kenijskiego wolontariusza, dzięki czemu otrzyma zgodny ze swoim rozmiarem zestaw ubiorów.

f84943b702e9537c.jpegZebranie tak wielkiej liczby odzieży używanej, ale w bardzo dobrym stanie i porządnej jakościowo, nie byłoby możliwe, gdyby nie ludzie dobrej woli, m.in. darczyńcy z grupy facebookowej Uwaga - śmieciarka jedzie oraz OLX.

Jest to nasza piąta wysyłka w czasie pandemii. Dostawa wcześniejszych przyniosła dzieciom wiele radości.

s513b8e31d2575e3.jpegOprócz wysyłek kurierskich staramy się również sami przewozić w bagażach tyle, na ile zezwala limit wyznaczony przez przewoźników. Jednak zapotrzebowanie przekracza możliwości takiego transportu, dlatego część darów musimy dostarczać drogą "towarową" (cargo).

ie411807f0b3ead1.jpegMoże ktoś zadać pytanie, czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby przekazanie rodzinom tych dzieci pieniędzy, aby zakupiły im ubiory na miejscu? Tym osobom, które nie znają realiów wyjaśniamy. Tzw. chińszczyzna zalała również rynek kenijski, ale...

Owszem są to rzeczy tanie, jednak o wyjątkowo niskiej jakości.

Natomiast używane lepsze gatunkowo (w punktach second hand) są bardzo drogie, jeśli weźmie się pod uwagę przeciętne zarobki chociażby w sektorze turystyki (miesięczne wynagrodzenie to ok. 100 USD). Aktualnie z powodu pandemii bardzo wielu mieszkańców wybrzeża pozostaje bezrobotna.


Kim jesteśmy: Klubem Sportowym Polskie Himalaje z siedzibą w Krakowie, który do 10 stycznia 2019 roku nosił nazwę KS Ski Test Kraków. Został założony w 2010 roku i wpisany przez Prezydenta Miasta Krakowa do ewidencji klubów sportowych nie prowadzących działalności gospodarczej pod nr KS/99.

Nie jesteśmy fundacją, a stowarzyszeniem posiadającym osobowość prawną. Działamy na podstawie statutu oraz obowiązujących przepisów prawa. Nie pobieramy żadnych prowizji, opłat z tytułu akcji charytatywnych. Wszystkie zebrane środki (100 %) przekazujemy zgodnie z wytycznymi. Do wglądu posiadamy wszelkie potwierdzenia wydatków, zakupów, wpłat itd.

Na co dzień organizujemy imprezy biegowe oraz wyprawy w różne zakątki świata. Tworzymy Rodzinę Podróżników, której członkowie kilka lat temu zakochali się w Kenii i jej przemiłych, uczynnych i zawsze chętnych do pomocy mieszkańcach. Naszą bazą wypadową jest region Bamburi na północ od Mombasy. Organizując wyjazdy pomagamy mieszkańcom okolicznych miejscowości (Mtwapa, Bonami) i nie pozostawiamy ich własnemu losowi z chwilą powrotu do Polski.

W 2020 roku słowa św. Jana Pawła II „Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje” – stały się na 100-lecie urodzin Karola Wojtyły nie tylko naszym mottem przewodnim, ale głównym przesłaniem konkretnego działania – wspierania ubogich rodzin, ich dzieci oraz tych, co pomocy materialnej potrzebują najbardziej. Ponieważ papież wypowiedział te słowa w Kenii, dlatego też od tego kraju rozpoczęliśmy akcję niesienia pomocy pod hasłem "podróżuję i pomagam". W czerwcu 2020 do naszych działań charytatywnych włączyliśmy Nepal.

Więcej informacji na grupie facebookowej Kenia - podróżuję i pomagam https://www.facebook.com/groups/616143992199630 oraz na stronie klubu https://www.polskiehimalaje.pl/ w zakładce O NAS.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 19

RR
Rafał Rzepkowski
20 zł
BG
Bogusław Gaudynek
100 zł
MG
Monika Gańska-Karamon
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!