#KJ, łapka w górę! ;) koniec za 102 dni ID: bt8z9e

#KJ, łapka w górę! ;)

Zebrano 2 795 zł
z kwoty 5 555 zł

50 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

19
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


"#KJ, łapka w górę!" - pragnienie aby zapewnić wiernemu, psiemu kumplowi spokojne życie bez bólu po ciężkich i skomplikowanych operacjach...


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

KJ (KaJot) > niesamowity, prawdziwy Przyjaciel, który jest ze mną od szczeniaczka, miał ok. 4-6 tygodni gdy w listopadzie 2005r. uratowałem Go ze schroniska.

Od początku był niezwykle aktywny - nigdy nie spacerował, zawsze biegał! Zawsze!

Zjeździliśmy pół Polski, złaziliśmy wiele lasów śpiąc pod namiotami (także zimą), wspieraliśmy się, ba! Nadal to robimy i tu dochodzę do meritum.

Kilka lat temu Jego życie diametralnie się zmieniło, gdy ścierwo rakiem zwane zajęło przednią, lewą łapkę...

Ponad rok szukałem chirurga, który podjąłby się ratowania, bo każdy chciał tylko amputować, w końcu znalazzłem i po bardzo trudnych operacjach "złe" zostało wycięte, ale na posterunku została tylko jedna, malutka kostka i łapinka wielkości małego palca.

Po ok. 3 latach walki, rehabilitacji, nieskończonej ilości specjalistycznych opatrunków (dziękuję Mamo za ogromną pomoc!) KJ nauczył się od nowa chodzić a właściwie dzielnie kuśtykać, przyjmując wszystko z rozbrajającym, psim uśmiechem. ;)

Najważniejsze, że minął straszliwy ból i zaczął kicać i używać łapki, która niesamowicie się wzmocniła, jednak niezbędne jest stałe (drogie) leczenie, bateria leków (doszły inne przypadłości, np. tarczyca) i opieka weterynaryjna.

Bardzo trudne operacje, wielokrotne narkozy, silne leki, słuszny wiek, etc. dały piekielnie w kość, osłabiając cały organizm.

Nigdy nie prosiłem o pomoc, (nie)skromnie powiem, że sam w miarę możliwości pomagam - Dzieciom z Domów Dziecka, Zwierzakom ze Schronisk oraz WOŚP lecz po kilku latach horrendalnie drogiego leczenia po cichu liczę na wsparcie dla ukochanego KJ-a, aby mimo przeciwności losu miał spokojne życie...

Nieważne ile możesz wrzucić, ważne że możesz!

#KJ, łapka w górę! Dziękuje(my)! ;)

...wybudzanie z narkozy...
...jedna, ale jakże dzielna...
...odpoczynek po kolejnej operacji...
...tym razem prawa łapka...
...jak nie jedna, to dwie na raz...
...mimo trudów ufny i spokojny...
...sen na trawie...
...nie ma jak masaż po robocie...
...Szwedzik wspiera po nowym zabiegu...
...przyjaźń nie zna granic...
...duża i malutka, razem dają radę...
...leczymy oczka...
...taki byłem a co! ;)

niedziela, 30 czerwca 2019 o 12:15

Po kilku (dokładnie 3 a to od kilku lat rekord!) tygodniach bez wizyt w lecznicach niestety znów musieliśmy pokicać na badania. Na 2 (a to katastrofa!) przednich łapkach zrobiło się dziwne zapalenie. Na razie czekamy na wyniki wymazu a tymczasem łapki są smarowane i zabezpieczanie od języczka-lizaczka, którym KJ chciałby się Sam wyleczyć. Niestety w tym przypadku, to nie pomaga a wręcz zaognia... :/

piątek, 25 stycznia 2019 o 09:34

Jesteśmy po operacji-kastracji, po drodze znaleziony guzek również został usunięty (czekamy na wynik histo...) a na razie obwąchujemy świat na nowo, choć jeszcze ze (wstrętnym) kołnierzem... Kolejny Garbusek-skarbonka skończył pod młotkiem. Dziękuje(my) za trzymanie kciuków! Prosimy o (jeszcze) więcej! ;)

środa, 16 stycznia 2019 o 23:27

Kolejne tygodnie minęły w miarę spokojnie, choć nie bez złej przygody (zapalenie żyły, po tygodniu kroplówek podawanych 2x dziennie...), na szczęście, to już za nami! Tymczasem nieoczekiwanie są (wrrreszcie!) lepsze wyniki wątrobowe oraz z krwi, więc czeka nas dłuuugo przekładana sterylizacja. Myślałem, że uda się zachować klejnoty, jednak jak trzeba, to trzeba... Proszę 3mać kciuki, bo choć zabieg jest prosty, to KJ ma za Sobą ogrom przejść...

środa, 28 listopada 2018 o 09:23

Po kilku tygodniach spokoju (nie licząc stałych badań laboratoryjnych), niestety znów są złe wyniki. Znów trzeba chodzić parę razy dziennie do lecznicy - zastrzyki, kroplówki, leki, sztuczne karmienie... Ech...

poniedziałek, 22 października 2018 o 23:51

Kłaniam się w pas wszystkim, którym los mojego futrzanego Brata nie jest obojętny. ;) Będę dawał znać co dalej, bo wyraźnie mi zasugerowano, żebym nie zamykał akcji. Łapka w górę! Dziękuje(my)!

niedziela, 21 października 2018 o 23:29

Zaktualizowałem zdjęcia z cyklu "od małego, do dużego" jak coś jeszcze znajdę, to uzupełnię... ;)

Aby dodać komentarz lub

JM

Joanna Mikołajczyk

Arnold trzyma łapki za powrót do zdrowia

Maciej Falkowski

Ślę uśmiechy wszystkim Znajomym i Nieznajomym za przyjazne słowa i napełnianie puchy! Hau, haaau, hauuu...! Dziękuje(my)! ;)

BT

beata turewicz

Dużo zdrowia od Beaty i Zuzki

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Wielki człowiek i mały brat.... piękna przyjaźń! Samych wspaniałych i zdrowych chwil Wam życzę!! ????

IF

Iza Fiszer

Zdrówka :)

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Zdrówka :-)

MD

Małgorzata Duk

Zdrowia KJtku!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

ZdróVWka !

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

MM

Marzena Markuszewska

Pies to rodzina i kocha sie go tak samo. ❤️

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Nasi użytkownicy założyli

360 560 zrzutek

Pomóż zebrać 5 555 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

19
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.