id: btja2k

FILM "BALONY"

FILM "BALONY"

Nasi użytkownicy założyli 1 036 366 zrzutek i zebrali 1 105 101 741 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Opis filmu

Film to tragikomiczna historia, która opowiada o rodzinie mieszkającej w gospodarstwie wiejskim. Ojciec (Maniek) ucieka od problemów finansowych i w staraniach o pobicie absurdalnego rekordu świata widzi szansę na ich rozwiązanie. Osobą dźwigającą na swoich barkach obowiązki jest jego żona (Miłka). Maniek, który nie umie wyrazić uczuć słowami skupia swoją uwagę na ukochanej świni. Narastający stres przerasta rodziców, a to wszystko odbija się na dzieciach. Jedynie mocne zdarzenie może prowadzić do zmiany. Zakończenie opowieści pokazuje, że ponad nadmiernymi ambicjami oraz słabościami istnieje coś znacznie ważniejszego: potrzeba prawdziwych uczuć i bliskości.Dlaczego warto nas wesprzeć?

"Balony" jest to opowieść, której treść jest uniwersalna i przyjazna w odbiorze dla szerokiego grona odbiorców. Porusza ważne problemy relacji i odpowiedzialności za rodzinę. Wierzymy, że te tematy pokazane przez śmiech i dowcip zyskują głębszego znaczenia. Podchodzimy do naszej pracy z troską o każdy detal. Film jest naszą pasją.

Scenariusz filmu został doceniony i otrzymał istotne wsparcie z Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego. Projekt oceniała rada artystyczna w składzie: Agnieszka Holland, Andrzej Serdiukow i Łukasz Adamski. Film "Balony" będzie obiektem badań nad ekologicznymi rozwiązaniami w produkcji filmowej (Green Filming), działania te odbędą się we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim. Do tej pory udało się nawiązać relacje i zaangażować w realizację filmu społeczność lokalną, co jest bardzo ważnym elementem wnikania projektów artystycznych w region i animowania kultury. Realizacja odbywa się na terenie gminy Olecko, która stała się partnerem filmu.


Część zrzutki zamierzamy przeznaczyć na remont łazienki i dachu w głównej lokalizacji filmu. W ten sposób chcemy się odwdzięczyć właścicielce za możliwość realizacji filmu na terenie jednego z gospodarstw mieszczącego się w gminie Olecko.


Zapraszamy do śledzenia naszych profili społecznościowych:

https://www.facebook.com/filmbalony/

https://www.instagram.com/film_balony/yef67a4bffca1112.jpg


Reżyser i scenarzysta

Jakub Michnikowski (ur.1986). Pochodzi z rodziny o artystycznych tradycjach. Absolwent wydziału reżyserii Łódzkiej Szkoły Filmowej. Autor filmów fabularnych i dokumentalnych. W trakcie studiów zrealizował film pt. „To tylko marzenia” (prod. Studio Munka) w ramach programu „Pierwszy Dokument”. Jego filmy były pokazywane na wielu festiwalach w kraju i za granicą (m.in. Berlinale, Krakowski Festiwal Filmowy, Teheran Film Festiwal). W roku 2016 otrzymał stypendium „Młoda Polska” przyznawane przez Narodowe Centrum Kultury w kategorii ‘film’. W 2017 roku podjął studia doktoranckie w Łódzkiej Szkole Filmowej. Jest drugim reżyserem przy pełnometrażowym filmie fabularnym "Orzeł Ostatni Patrol" w reżyserii J. Bławuta. Pracuje jako drugi reżyser przy filmie fabularnym „Więcej” reż. B.Żmuda.


s8823c600bcde8d9.jpg


Autor zdjęć

Przemysław Brynkiewicz (ur. 1983). Absolwent Sztuki Operatorskiej na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w Szkole Filmowej w Łodzi. Jako operator ma na swoim koncie zdjęcia do filmów fabularnych i dokumentalnych, jak również współpracę z artystami współtworząc prace z pogranicza filmu i video-artu. Zadebiutował filmem w reżyserii M.Grzegorzka, który zdobył w 2015 roku główną nagrodę w konkursie „Inne Spojrzenie” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film ze zdjęciami jego autorstwa „Wieża. Jasny dzień” (reż. J. Szelc) zdobył nagrodę za najlepszy debiut reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2017 roku, a film „Monument” Nagrodę Specjalną Jury w konkursie „Inne Spojrzenie” w roku 2018. Od 2020 roku członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC)ta51b580b4a504fe.jpg


Główna rola żeńska (Miłka)

Izabela Noszczyk aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Debiutowała rolą Haneczki w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Andrzeja Wajdy na scenie Starego Teatru w Krakowie (1991).

Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie (1993). Występowała m.in. w teatrach: Dramatycznym im. H. Modrzejewskiej w Legnicy (1992, 1995, 2000), Współczesnym we Wrocławiu (1993-95), Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu (2001-2008). Od roku 2008 aktorka Teatru im. S. Jaracza w Łodzi.

Współpracowała z takimi reżyserami jak: Małgorzata Bogajewska, Agata Duda-Gracz, Maja Kleczewska. Wielokrotnie nagradzana nagrodą publiczności na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, zdobywczyni „Złotego Miedziaka” za najlepszą rolę drugoplanową w spektaklu „Ich czworo” G. Zapolskiej na XVII Festiwalu „Oblicza Teatru” w Polkowicach (2016).

Współzałożycielka wraz z Sebastianem Nowickim Teatru Scena Poczekalnia (od 2007)p9cae47b02292bc1.jpgGłówna rola męska (Maniek)

Michał Jarmicki absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi (1994). Związany był kolejno z Teatrem Polskim w Warszawie (1994–2002), Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi (2002– 2011) i Teatrem Polskim w Bydgoszczy (2011–2014). Debiutował w 1992 roku w Panu Jowialskim w reżyserii Kazimierza Dejmka.

Jako aktor współpracował między innymi z Maciejem Prusem, Andrzejem Łapickim, Jarosławem Kilianem, Pawłem Łysakiem, Remigiuszem Brzykiem, Mariuszem Grzegorzkiem, Mają Kleczewską i Pawłem Wodzińskim. Od stycznia 2015 roku jest aktorem Teatru Powszechnego.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 20

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
1. PODZIĘKOWANIA NA STRONIE FACEBOOKOWEJ FILMU
Oficjalne podziękowanie na stronie Facebookowej filmu.(chyba, że wspierasz nas anonimowo)https://www.facebook.com/filmbalonyPodziękowania umieszczane ...
15 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
2. MAILOWE PODZIĘKOWANIA ZA WSPARCIE
Osobiste, imienne podziękowania mailowe od reżysera filmu.Realizacja do 10 dni roboczych od momentu wpłaty.
25 zł
Zakończona
Inne
3. ZDJĘCIE Z PLANU
Zdjęcie z planu oprawione w passepartout z podpisem reżysera oraz autora zdjęć filmu wysłany na Twój adres po zakończeniu zdjęć do filmu.
50 zł

Kupione 1 z 100

Zakończona
Inne
4. FOTOS FILMOWY
Oryginalny fotos z filmu oprawiony w passepartout z podpisem reżysera oraz autora zdjęć filmu wysłany na Twój adres po zakończeniu zdjęć do filmu.
60 zł
Zakończona
Inne
5. PAMIĄTKA - KOMPLET 2 ORYGINALNYCH PRZYPINEK
Projekt Jakub Michnikowski i Kornelia Michnikowska.Realizacja maksymalnie do 40 dni od momentu wpłaty.
70 zł
Zakończona
Inne
6. IMIENNE PODZIĘKOWANIA W NAPISACH KOŃCOWYCH FILMU
Twoje imię i nazwisko umieszczone w napisach końcowych filmy w sekcji "podziękowania crowdfounding".(chyba, że wspierasz nas anonimowo)Realizacja w mo...
100 zł

Kupione 5 z 50

Zakończona
Inne
7. VIDEOPODZIĘKOWANIE
Specjalne videopodziękowanie reżysera filmu przesłane mailem oraz fotos z filmu z podpisem reżysera oraz operatora filmu wysłany na Twój adres.Realiza...
150 zł
Zakończona
Inne
8. KUBEK Z GRAFIKĄ FILMU AUTORSTWA MARTY GRZEGOREK
Oryginalny kubek z dedykowaną grafikąRealizacja maksymalnie do 40 dni od momentu wpłaty.
160 zł

Kupione 1 z 150

Zakończona
Inne
9. BIAŁY T-SHIRT Z GRAFIKĄ FILMU AUTORSTWA MARTY GRZEGOREK
Oryginalny T-shirt z grafiką. UWAGA: Przed wpłatą proszę zapytać o dostępność rozmiaru. 50 szt. s50 szt. m50 szt. l50 szt. xl50 szt xxlRealizacja do 4...
220 zł

Kupione 2 z 250

Zakończona
Inne
10. PODWÓJNE ZAPROSZENIE NA EKSKLUZYWNĄ PREMIERĘ FILMU
Podwójne zaproszenie na uroczystą premierę filmu, która odbędzie się w jednym z kin w Warszawie. W ramach premiery gościom będzie serwowany poczęstune...
300 zł

Kupione 3 z 80

Zakończona

Wpłaty 19

JD
Jola D
400 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KM
Janeczka
450 zł
KM
Jolanta Waśkiewicz
50 zł
KM
Małgorzata Staśko
300 zł
 
Dane ukryte
220 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
GR
Grzegorz Robakowski
220 zł
TJ
Tomasz Jagiełło
300 zł
HJ
Henryk i Ela Jędrzejewscy
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!