id: btmb6d

"Zatrzymany Świat" - płyta z piosenkami dla dzieci i młodzieży

"Zatrzymany Świat" - płyta z piosenkami dla dzieci i młodzieży

Nasi użytkownicy założyli 958 918 zrzutek i zebrali 966 687 941 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbieramy środki na wydanie płyty z piosenkami dla dzieci i młodzieży pt. „Zatrzymany Świat”. Znajdzie się na niej 21 autorskich piosenek zaśpiewanych przez Krakowski Chór Dziecięcy wraz z dziecięcymi osobowościami polskiej sceny muzycznej. Utwory, które scala wymyślona przez nas postać robota Lemika, dedykowane są pamięci Stanisława Lema, by uczcić stulecie urodzin światowej sławy pisarza. Płyta będzie także stanowić gotową pomoc dydaktyczną dla uczniów i nauczycieli.


Czym jest projekt?


Pragniemy oddać w Wasze ręce projekt pt. „Zatrzymany Świat”, który powstał na przełomie 2020 i 2021 roku – w czasie pełnym niepewności, troski oraz obaw o naszych bliskich. To wtedy dla wielu z nas świat zatrzymał się na chwilę, dzięki czemu odkrywaliśmy na nowo czym jest przyjaźń i ludzka życzliwość. Właśnie wtedy okazało się, jak ważna jest dla nas miłość, która może pokonać wszystkie przeciwności.


Piosenki na naszej nowej płycie opowiadają o wartościach ważnych dla każdego człowieka, szczególnie istotnych w chwilach trudnych. Wyśpiewane przez nas całym sercem, niech będą dla Was życiowym drogowskazem.


Chcemy, aby ta płyta była inna niż wszystkie. Do płyty dołączamy pięknie ilustrowane opowiadanie, wydane w twardej oprawie. Poprowadzi ono słuchaczy przez nasze piosenki, tworząc swego rodzaju słuchowisko, w którym muzyka i słowa odgrywają razem bardzo ważną rolę. Jesteśmy przekonani, że przyniosą słuchaczom (tym najmłodszym i tym już dorosłym) chwile radości, zaciekawienia, ale też skłonią do refleksji. Przygody robota Lemika*, który przybywa na Planetę Ziemię z niezwykle istotną misją, okazują się lekcją życia dla niego, ale i dla nas wszystkich.


Mamy nadzieję, że nasze piosenki i opowieść o małym bohaterze Lemiku przeniosą Was w niezbadane krainy wyobraźni i pozwolą stać się częścią tego zaczarowanego świata.


*Historia robota Lemika jest naszym hołdem złożonym twórczości Stanisława Lema, którego książki do dzisiaj rozpalają wyobraźnię czytelników na całym świecie.


wca0071dea4886e3.png

Wykonawcy


W nagraniach biorą udział utalentowani młodzi wokaliści, znani z takich programów jak The Voice Kids, Eurovision Junior, czy Szansa na sukces: 


Ala Tracz, Andrzej Jusięga, Hania Boguszewska, Hania Lasota, Hania Sztachańska, Jonatan Koczy, Karina Kowalska, Kinga Wołoszyn, Magda Pająk, Natalia Wawrzyńczyk, Nela Zawadzka, Norbert Wronka, Ola Tracz, Oliwia Bąk, Oliwia Konieczna, Oliwier Szot, Paweł Szymański, Wiktoria Zwolińska, Zuzia Janik.


Wszystkim solistom towarzyszy Krakowski Chór Dziecięcy.


k1bc616b42391458.jpeg


Przy projekcie pracuje mnóstwo ludzi, którzy nie boją się wyzwań i pomagają na każdym etapie produkcji. W tym: Mateusz Hrynkiewicz (autor muzyki, producent), Andrzej Piśko (autor tekstów i opowiadania), Aneta Pawlina (grafika, opieka artystyczna), Kamil Kowalski (dobór solistów) oraz wielu innych wspaniałych ludzi.


Patronat nad płytą obejmą m.in.: 

TVP ABC, Polskie Radio Dzieciom, Mały Gość Niedzielny.


Okładka, a także cała grafika, którą znajdziecie w środku została zaprojektowana przez Anetę Pawlinę:


q4f9a545c7693765.png


O autorach:


Mateusz Hrynkiewicz

Autor projektu, młody artysta, magister sztuki, pedagog i producent muzyczny. Absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Śląskim na specjalności Rytmika w Edukacji Dziecka oraz Prowadzenie zespołów muzycznych. Pianista, kompozytor i aranżer oraz znakomity akompaniator. Mateusz jest również wychowawcą i animatorem czasu wolnego, co roku spędza wakacje i ferie zimowe organizując aktywnie czas dzieciom. Prowadzi warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży, odkrywając coraz to nowe talenty. Na co dzień pracuje w Krakowskim Centrum Artystycznym. Założyciel i dyrygent Krakowskiego Chóru Dziecięcego. Jest autorem muzyki do wszystkich piosenek na płycie.


Andrzej Piśko

Autor tekstów piosenek oraz opowiadania zawartego w książeczce. Mieszkaniec Warszawy, piszący amatorsko wiersze i teksty piosenek. Przygoda z pisaniem rozpoczęła się za sprawą przedszkola, do którego uczęszczały jego dzieci. Kilka lat temu okazało się, że do jednego z przygotowywanych spektakli (Pinokio) brakuje piosenek. Napisał więc teksty, które się spodobały i od tej pory pisze nie tylko piosenki, ale także scenariusze, wiersze i opowiadania, które zdobywają nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach.


Współpraca autorów trwa już wiele lat i mają na swoim koncie wiele wspólnych projektów, w tym: „Strachy, zmory i upiory” - poprzednia płyta.


r1acf7df1d20a19c.jpeg


Więcej na temat projektu można znaleźć obserwując oficjalne strony: www.kchd.pl / fb.me/kchdPL / ig: @kchdpl


OD AUTORÓW:

Dwa lata temu powstał nasz pierwszy projekt o nazwie „Strachy, zmory i upiory”. Niedługo później piosenki stały się popularne wśród dzieci i rodziców, a także pedagogów i animatorów kultury. Dla nas jest to ogromna radość, móc znów pracować nad nowym materiałem z tak wspaniałymi młodymi wykonawcami. Dzięki miłemu odbiorowi naszej poprzedniej płyty, poświęciliśmy cały ostatni rok aby stworzyć kolejną, którą chcemy się z Wami podzielić. Projekt jest unikatowy na naszym rynku wydawniczym - chcemy tworzyć nową jakość. Etap produkcji, przy tak dużej ilości osób jest niezwykle kosztowny, czasochłonny, a każda złotówka jest na wagę złota. Dlatego zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie finansowe potrzebne do realizacji całego przedsięwzięcia. 


Premiera płyty zaplanowana jest już na 20 marca 2021 roku. Jesteśmy pewni, że uda się to dzięki Waszej pomocy!


Za udzielone nam wsparcie z góry serdecznie dziękujemy! Uwierzcie - praca i entuzjazm dzieci zaangażowanych w projekt warte są WSZYSTKICH PIENIĘDZY!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 5 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę / ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Inne
Imienne podziękowanie

Po zakończeniu zbiórki umieścimy w naszych social mediach pełną listę darczyńców. Twoje imię i nazwisko pojawi się wśrod osób, które nas wsparły.

10 zł

Kupione 6

Zakończona
Inne
Jeden egzemplarz płyty CD

Otrzymasz od nas przedpremierowo jeden egzemplarz płyty CD "Zatrzymany Świat" z dedykacją od autora oraz imienne podziękowanie. Oprócz tego twoje imię i nazwisko pojawi się wyróżnione na stronie oficjalnej projektu oraz w naszych social mediach.

50 zł

Kupione 11

Zakończona
Inne
Dwa egzemplarze płyty CD

Otrzymasz od nas przedpremierowo dwa egzemplarze płyty CD "Zatrzymany Świat" z dedykacją od autora oraz imienne podziękowanie. Oprócz tego twoje imię i nazwisko pojawi się wyróżnione na stronie oficjalnej projektu oraz w naszych social mediach.

100 zł

Kupione 12

Zakończona
Inne
Płyta z autografem wybranego artysty!!

Otrzymasz od nas egzemplarz płyty CD "Zatrzymany Świat" z dedykacją od wybranego wykonawcy z płyty oraz imienne podziękowanie. Możesz wybrać KOGO CHCESZ! Oprócz tego twoje imię i nazwisko pojawi się wyróżnione na stronie oficjalnej projektu oraz w naszych social mediach.

250 zł

Kupione 6

Zakończona
Inne
3 egzemplarze płyty + 1 płyta z autografem wybranego artysty!!

Otrzymasz od nas trzy egzemplarze płyty CD "Zatrzymany Świat" oraz jedną dodatkową z dedykacją od wybranego wykonawcy z płyty oraz imienne podziękowanie. Możesz wybrać KOGO CHCESZ! Oprócz tego twoje imię i nazwisko pojawi się wyróżnione na stronie oficjalnej projektu oraz w naszych social mediach.

500 zł

Kupione 2

Zakończona

Wpłaty 51

AK
Agnieszka Kowalska
ukryta
RA
Rafał
ukryta
PS
Paulina
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
DS
Daria Stepień
100 zł
VP
NetFan.pl
50 zł
MC
Marian Cholewa
400 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
PK
Patryk
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków