id: ayvgv3

Budowa kurnika w Afryce - Mozambik, Inhambane

Budowa kurnika w Afryce - Mozambik, Inhambane

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka nie ma jeszcze skarbonek
Dodaj skarbonkę do zrzutki

Nasi użytkownicy założyli 1 068 603 zrzutki i zebrali 1 165 802 307 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kochani! Zwracam się do Was z prośbą o wsparcie projektu budowy kurników dla ubogiej społeczności w Mozambiku, w Inhambane. Jesienią 2019 roku razem ze wspólnotą Przymierze Miłosierdzia oraz Stowarzyszeniem Wędka z Torunia przeprowadziliśmy akcję i wysłaliśmy do Mozambiku pół tony zabawek, słodyczy oraz mleka dla niemowląt. Niestety ze względu na zawiłe, a może bardziej brak cywilizowanych procedur paczki nasze utknęły w magazynie poczty Maputo i kilka miesięcy później musiałem je osobiście odebrać w stolicy Mozambiku (min. opłacając dodatkowe cło itd.) Ten nieplanowy wyjazd zaowocował nowymi wspaniałymi znajomościami, a przede wszystkim pozwolił z bliska zobaczyć tak trudną i często niepojętą dla nas rzeczywistość tego ubogiego kraju. Znaczna część mieszkańców mieszka w skrajnym ubóstwie i dla wielu z nich pojedynczy skromny posiłek dziennie jest niemal dobrem luksusowym. Różne organizacje zarówno świeckie i kościelne starają się dotrzeć do tych ludzi, aby pomóc w każdy możliwy sposób. Będąc w Inhambane poznaliśmy zakonników franciszkańskich, którzy również starają się ze wszystkich sił służyć i pomagać społeczności z tych okolic. Niestety sami często żyją tylko z Opatrzności, dlatego również im brakuje pożywienia podobnie jak innym mieszkańcom tego regionu. Z tego powodu wspólnie staramy się zrealizować projekt budowy kurnika dla 550 kur, który stanie się dla całej społeczności konkretną formą stałego zapewnienia żywności (mięso, jajka). Koszt całego projektu dla nas mieszkających w Polsce nie jest aż tak duży, gdyż zamknie się w 20 000 PLN, niestety dla mieszkańców tamtej społeczności jest zupełnie nieosiągalny. Dlatego proszę Was o wsparcie i pomoc, abyśmy w ten sposób mogli przyczynić się do tego, ze tam w odległym dla nas Inhambane będą osoby, które min. dzięki nam nie będą musiały codziennie myśleć o tym, czy dane im będzie zjeść posiłek. Jeśli uda się nam zebrać coś więcej, to również wyślemy do tej Wspólnoty, ponieważ obecnie mają długi na poziomie ok 2 500 USD.

Poniżej przesyłam kilka zdjęć z poprzedniej akcji oraz zdjęcia społeczności, do której skierowany jest obecny projekt. W załącznikach jest również prośba Ojców Franciszkanów zawierająca szczegółowy kosztorys całego przedsięwzięcia. Dziękuję Wszystkim, którzy dotarli do tego miejsca, a jeszcze bardziej chylę czoło przed tymi, którzy kliknęli ikonkę „Wpłać…” i tym samym odpowiedzieli na moją gorącą prośbę – WIELKIE DZIĘKI w imieniu społeczności Inhambane oraz Ojców Franciszkanów (OFM).

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 63

MW
Maciej Walczak
100 zł
ŁW
Łukasz Waśko
500 zł
AS
Anna Susicka
50 zł
MA
Malwina
ukryta
JW
Justyna
300 zł
MW
Maciej Wiczarski
254,50 zł
GK
Grzegorz Komicz
400 zł
JB
Justyna Bizior
100 zł
ER
Edyta Ryszewska
100 zł
RF
Romuald Fischer
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!