id: jk8p3k

Budujemy dom tysiąca serc

Budujemy dom tysiąca serc

Nasi użytkownicy założyli 1 014 045 zrzutek i zebrali 1 060 202 099 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6

 • Wzruszyłam się... zwłasza kiedy zaczynam wątpić w powodzenie naszej zrzutki i naszego przedsięwzięcia... pewna wyjątkowa osoba dziś napisała: 

  "Jest takie miejsce, które nazywa się Rdd Przystań Tęczowe Promyki.

  To Rodzinny Dom Dziecka, prowadzony przez niesamowitych ludzi. Mają oni pod swoją opieką kilkanaścioro dzieci, w tym takie, które nawet, jeśli będą dorosłe, to nie będą nigdy samodzielne.

  Wiecie co dzieje się z takimi dorosłymi dziećmi, kiedy w rodzinie zastępczej (albo Rodzinnym Domu Dziecka) osiągają wiek 25 lat (26, jeśli się uczą)? 

  Trafiają do DPS. Rozumiecie, po kilkunastu lub ponad 20 latach w kochającej rodzinie, trafiają do DPS... 


  Rodzice Zastępczy, prowadzący Rdd Przystań Tęczowe Promyki postanowili, że ICH dzieci nie trafią do takiego miejsca, że zostaną z nimi na zawsze, że będą mogły nadal żyć w tej Rodzinie.


  Zaczęli więc szukać sposobów, żeby powiększyć powierzchnię mieszkalną swojego Domu.

  Udali się do banku po kredyt, ale tam powiedzieli im, że nie mają zdolności kredytowej - to chyba tyle na temat "kokosów", jakie "na dzieciach zarabiają rodziny zastępcze" 😔


  Za namową znajomych założyli więc zbiórkę.

  I wiecie, ta zbiórka idzie tak sobie... 

  Co jakiś czas pojawia się gorzka myśl, że gdyby to był dom dziecka instytucjonalny, tzw. bidul, pieniążki znalazłyby się szybko.

  Ale tu mamy rodzinę zastępczą, więc, wiadomix, luksusy, hajs płynie szerokim strumieniem.

  Dla niezorientowanych - na jedno dziecko Rodzina Zastępcza dostaje 1361 zł miesięcznie (po podwyżce z czerwca tego roku) i 500+

  Jeśli dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności, jest jeszcze dodatek w wysokości 274 zł (też po podwyżce) oraz zasiłek pielęgnacyjny 215,84 zł.

  O alimentach od rodziców biologicznych najczęściej można zapomnieć.

  Wynagrodzenie osoby prowadzącej RDD to 4100 zł brutto, chyba, że powiat da więcej. Wiele powiatów nie daje więcej...

  I to nie jest umowa o pracę, ale o świadczenie usług.

  No i mamy rozwiązaną zagadkę braku zdolności kredytowej.


  Dla ciekawych jak wygląda praca RDD, polecam profil Przystań Tęczowe Promyki. 

  Ja mam jedno dziecko z niepełnosprawnością i ledwo wyrabiam na zakręcie :(


  Przy okazji, chciałabym zwrócić Waszą uwagę na dwa aspekty.

  - Ekonomiczny.

  Jedno dziecko w rodzinie zastępczej kosztuje podatnika 1/5-1/3 tego, co w placówce.

  Koszt utrzymania w DPS dla dziecka to ponad 10 tysięcy złotych miesięcznie. 

  Tyle kosztowałaby Was, podatnicy, nasza Młoda.

  Ale ponieważ przebywa w naszej rodzinie, kosztuje Was 2 350,84 zł miesięcznie. 

  To dokładnie 20% tego, co płaciłoby społeczeństwo za placówkę. 

  A mimo to władzom centralnym i lokalnym bardziej "opłaca się inwestować" w pieczę instytucjonalną...

  - Psychologiczno-społeczny.

  Miejscem wychowania dzieci, zwłaszcza młodszych niż 10 lat, jest RODZINA.

  Placówka powinna być specjalistyczną instytucją dla dzieci starszych, które tego chcą lub takich, które w rodzinie się nie odnajdą.

  Wszystkie badania prowadzone w tym temacie wskazują, że dzieci wychowane w pieczy zastępczej rodzinnej, częściej stają się samodzielne, rzadziej popadają w konflikt z prawem, rzadziej wracają do rodzin biologicznych i rzadziej powielają ich styl życia, czyli rzadziej stają się klientami pomocy społecznej.


  Po co to piszę? 

  Po to, żeby ludzie wiedzieli, udostępniali i wpłacali."

  https://zrzutka.pl/budujemy-dom-tysiaca-serc-jk8p3k?fbclid=IwAR25kP32GJu-496-cK1zlNv0Ilr1xyiP8eS6v70FzXQjYvH3ss8rkL3pJ68aTgm7T5QZR3TbRIH.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

❤️ W 2012r zostaliśmy zawodową rodziną zastępczą natomiast w 2019r. przekształciliśmy się w rodzinny dom dziecka (nadal piecza rodzinna) aby dać dom większej ilości Dzieci. Niestety rodzin zastępczych brakuje a Dzieci które potrzebują domu jest coraz więcej. Do chwili obecnej przyjęliśmy 30 Dzieci...


❤️ Dla potrzeb naszych Promyczków z własnych funduszy kupiliśmy większą działkę na której pragniemy wybudować o wiele, wiele większy dom z salką rehabilitacyjną. Chcemy dać naszym dzieciom wybór...aby mogły z nami pozostać po ukończeniu 18 roku życia lub po ukończeniu edukacji a jednocześnie dać dom nowym dzieciom! Zaczęliśmy starania o kredyt ale niestety moja umowa zlecenia oraz umowa o pracę Promyczkowego taty i nasz wiek, nam na to nie pozwala!

Nie mamy zdolności kredytowej :(

Nie oznacza to, że nie możemy spłacać kredytu ale NIE MOŻEMY go zwyczajnie dostać!

Dlatego zdecydowaliśmy się na zrzutkę, NIE CHCEMY I NIE MOŻEMY ZAWIEŚĆ NASZYCH DZIECI... Dla Promyczków ten dom to poczucie bezpieczeństwa i stabilizacja. Dzieci będą zawsze mogły do nas przyjść po usamodzielnieniu jeśli będą potrzebowały naszego wsparcia a niektóre Dzieci tak jak nasz najstarszy Promyczek mimo, że jest pełnoletni, nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji i zawsze będzie potrzebował opieki i wsparcia, będzie miał przy nas swój dom, swoje miejsce na ziemi

❤️ Kwota, którą potrzebujemy pozwoli nam wybudować dom w stanie surowym zamkniętym! (całościowy koszt budowy został wyceniony na ok.660tyś.)

lTtodrs0soyPuVoY.jpg

❤️ Po mału do przodu!

Jak już możecie zobaczyć na zdjęciach powyżej z naszych oszczędności udało nam się na tą chwilę zrobić duży krok do spełnienia marzeń o większym domu postawiliśmy fundament! Lecz w naszej kasie środków zabrakło więc po długim namyśle i za namową wspaniałych Osób, naszych dzieci, przyjaciół i zwłaszcza wyjątkowej Monice T. z Torunia postanowiliśmy zwrócić się do WAS nasi WSPANIALI, bo na WAS zawsze można liczyć!


❤️ Nasze środki:

Mimo, że dostajemy świadczenie na każde dziecko 1189zł (do końca maja) a od 1 czerwca 1361zł i 500+ miesięcznie staramy się zapewnić naszym DZIECIOM wszystko czego potrzebują! Wspólne WAKACJE, ZIMOWISKA, kolonie, wspólne wyjazdy: latem nad morze a zimą w góry na narty, (nasze Pociechy mimo niepełnosprawności jeżdżą na nartach), lekarzy specjalistów - często są to wizyty prywatne, leki, ubrania, przedszkola, zabawki, rehabilitacje, urodziny itp. itd. Wydatków przy 13 dzieci jest naprawdę sporo a przy dzieciach z niepełnosprawnością znacznie więcej!dzej2EyOinUshllA.jpg

❤️ O nas:

Jesteśmy rodziną dla 13 dzieci - 7 dzieci to dzieci z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ, 5-cioro ma upośledzenie lekkie, 3-ka dzieci upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym. Niestety los nie był łaskawy dla naszych dzieci, często pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych, zdarza się że przychodzą do nas dzieci skrajnie zaniedbane.


❤️  Dlaczego WIĘKSZY DOM?

 Naszym marzeniem jest dać w przyszłości również dom tym Dzieciom, które są z nami od lat. ❤️ To właśnie IM, naszym Dzieciom z niepełnosprawnością w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i nie zdolnym do samodzielnej egzystencji chcemy stworzyć taki dom aby po "wyjściu z pieczy" nadal mogły pozostać z nami... z rodziną... aby reszty życia nie musiały spędzić w DPS i dlatego bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Kiedy kilkanaście lat temu zaczynaliśmy tworzyć rodzinkę zastępczą nasze potrzeby były zupełnie inne, potrzeby naszych Dzieci były inne : rehabilitacja, wczesne wspomaganie rozwoju, terapie itd. dziś te dzieci wkraczają w pełnoletność, niestety przez alkohol którego doświadczyły w życiu płodowym ich świat jest inny ze względu na uszkodzenia neurologiczne, psychiczne itd. nasze dzieci stają się pełnoletnie a funkcjonują na poziomie 6 latka, NIE SĄ ZDOLNE DO SAMODZIELNEJ EGZYSTENCJI. Czy KTOŚ z Was "wystawiłby za drzwi" tak uszkodzone Dziecko lub oddał do DPS? pokochaliśmy nasze Dzieci a One pokochały nas, tworzymy rodzinę, JESTEŚMY DLA NICH... a z Waszą pomocą nasze Pociechy -"wieczne dzieci" nadal będą mogły mieć dom.

5ptMTw023GyJcjD5.jpg

glBvIcuSVv4xn96h.jpg

1LLajziZewCpc5zk.jpg❤️ Promyczki cierpią na: FAS, FASD, PADACZKĘ, RAD, PTSD, ADHD, ZABURZENIA SENSORYCZNE, EMOCJONALE, NISKOROSŁOŚC, NIEDOCZYNNOŚĆ PRZYSADKI MÓZGOWEJ, zaburzenia opozycyjno - buntownicze i sensoryczne, ASTMĘ i wiele innych zaburzeń oraz chorób. Nasze Dzieci objęte są wczesnym wspomaganiem rozwoju, terapią SI, opieką wielu specjalistów: neurolog, otolaryngolog, nefrolog, urolog, pulmonolog, onkolog, endokrynolog, audiolog, genetyk, gastroenterolog, psychiatra, psycholog, terapeuta, okulista i niestraszny nam również stomatolog i ortodonta. CvTXrex58SNpxUk4.jpg

❤️ Zawsze porównuję „nasze” dzieci do ptaków z połamanymi skrzydłami. My staramy się zaleczyć te rany aby mogły wzbić się na wyżyny swoich możliwości, choć wiemy, że blizny pozostaną. W naszym domu pokazujemy jak „być" rodziną, jak kochać, szanować się, rozmawiać ze sobą a przede wszystkim często pokazujemy dziecku, jak być dzieckiem. Kochamy to co robimy i gdzie jesteśmy a dzięki pozytywnym zmianom jakie zachodzą w "naszych" dzieciach, jak rozwijają swoje umiejętności, pasje, talenty (dzieci uczęszczają na pływanie, kręgle, zajęcia wokalne, piłkę nożną oraz hipoterapię, jazdę konną) - wiemy, że nasza misja ma sens.

PDrLdhMGyGV9GSUj.jpg

❤️ Nasze Dzieci biorą udział w Olimpiadach Specjalnych, zdobywają medale a niepełnosprawność nie ogranicza3vUIXTY4SBxrN2vm.jpg

pcNr0Rgy1Tyj85Fo.jpgi1okQnib8CO11Zwo.jpg

❤️ Wiele razy udowodniliście, że jesteście naszymi Aniołami, którzy pomagają nam zupełnie bezinteresownie za każdy dar, ciepłe słowa i pomoc z całego serca dziękujemy bez Was byłoby nam trudniej realizować nasze cele.


❤️ Nasze konto:

Dla osób, które chcą nam pomóc podajemy nr konta bank: ING 96 1050 1764 1000 0092 2409 5860 w tytule wpłaty: pomoc dla rodziny zastępczej albo inne cele rodziny Nr konta dla osób z zagranicy, które chcą nam pomóc aby łatwiej nam było realizować marzenia Promyczków i nasze cele. SWIFT/BIC: INGBPLPW IBAN PL 96 1050 1764 1000 0092 2409 5860 w tytule wpłaty: - pomoc dla rodzinnego domu dziecka/rodziny zastępczej - inne cele rodziny/rodzinnego domu dziecka - PROMYCZKOWY DOM/PROMYCZKOWE SIEDLISKO - KOCHANI, BUDUJEMY NOWY WIĘKSZY DOM Z SALKĄ REHABILITACYJNĄ, każda pomoc na wagę złota, BEZ WAS BĘDZIE NAM TRUDNO ...

Npis24101K0jtyaT.jpg

Zapraszamy na FB https://www.facebook.com/rddprzystan.teczowepromyki a za każde wsparcie, cegiełkę DZIĘKUJEMY ❤️ 

 Pozdrawiamy mama B i tata BLokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 46

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Pomagaj organizatorowi zrzutki jeszcze bardziej!

Dodaj swoją nagrodę/ofertę - Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę. Czytaj więcej.

Nieaktywne
Sztuka i rękodzieło • Hand made
Śliczne kolczyki
Śliczne kolczyki wykonane przez córkę ❤️Zapraszamy do licytacji!Z wdzięcznością mama B

Cena końcowa

10 zł
Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Hand made
Śliczne kolczyki
Śliczne kolczyki wykonane przez córkę ❤️Zapraszamy do licytacji!Z wdzięcznością mama B

Cena końcowa

10 zł
Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Hand made
Śliczne kolczyki ❤️
Śliczne kolczyki wykonane przez córkę ❤️Zapraszamy do licytacji!Z wdzięcznością mama B

Cena końcowa

10 zł
Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Hand made
Śliczne kolczyki ❤️
Śliczne kolczyki wykonane przez córkę ❤️Zapraszamy do licytacji!Z wdzięcznością mama B

Cena końcowa

10 zł
Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Hand made
Śliczne kolczyki
Śliczne kolczyki wykonane przez córkę ❤️Zapraszamy do licytacji!Z wdzięcznością mama B

Cena końcowa

10 zł
Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Hand made
Bransoletka z imieniem Piotr
Piękna bransoletka ręcznie robiona z imieniem Piotr

Cena końcowa

10 zł
Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Hand made
❤️ Śliczna bransoletka
Śliczna bransoletka wykonana przez córkę ❤️Zapraszamy do licytacji!Z wdzięcznością mama B

Cena końcowa

15 zł

Ilość licytujących: 1

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Hand made
❤️ Śliczna bransoletka z sową
Śliczna bransoletka z sową wykonana przez córkę ❤️Zapraszamy do licytacji 🫶Z wdzięcznością mama B

Cena końcowa

15 zł

Ilość licytujących: 1

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Hand made
Bransoletka z imieniem Ania ❤️
Śliczna bransoletka z imieniem Ania wykonana przez naszą córcię... zapraszamy do licytacji ❤️

Cena końcowa

15 zł
Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Hand made
Wyjątkowe kolczyki wykonane przez córkę
Wyjątkowe kolczyki wykonane przez nazwę córkę...Zapraszamy do licytacji!Z wdzięcznością mama B

Cena końcowa

20 zł

Ilość licytujących: 1

Zakończona

Posty dla nagród/ofert 1

Pozostałe posty 1

Budujemy dom dla Dzieci z niepełnosprawnością z naszego Rodzinnego Domu Dziecka

Jeśli masz dostęp do posta,

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 220

AW
Joanna W
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 000 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AN
Ania
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 40

 
2500 znaków