id: bujm4s

Pomóżmy Szaremu, operacja i leczenie po wypadku

Pomóżmy Szaremu, operacja i leczenie po wypadku

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
2 250 zł z 2 500 zł
90%
zakończona 09.03.2021r
32 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Aktualności3

 • To już ponad miesiąc jak Szary jest z nami. Po zwichnięciach, ropowicy i potłuczeniach nie ma śladu. Powoli nabiera ciała, a futro odrasta. W naszym stadzie odnalazł się doskonale, konieczna była szybka kastracja którą mamy już za sobą. Szary szybko doszedł do siebie. W przyszłym tygodniu mamy dwie wizyty u ortopedów, różnych w celu porównania opinii i rokowań. Obrażenia Szarego są nietypowe i do tego stare, więc ich naprawa będzie trudnym zadaniem ale nie poddajemy się. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby mu pomóc. Dziękuję za każdą złotówkę wsparcia to dzięki Wam Szary wraca do zdrowia.

  Czytaj więcej
 • Szary dzięki Waszej pomocy zdrowieje. Mogliśmy dzisiaj zakończyć leczenie antybiotykami, ropowica jest wyleczona. Dzięki kenelowaniu zwichnięcia zagoiły się, a opuchlizna ustąpiła. Dobra karma gastro intestinal wspomaga jelita, a domowe warunki dopełniają reszty. Niestety, nie wszystko poszło tak jak byśmy chcieli, po konsultacji ortopedycznej okazało się, że stare źle zrośnięte złamanie jest nie do naprawienia. Szary będzie kulał na jedną łapę, teraz zaczynamy walczyć o sprawność drugiej łapy. Prawdopodobną przyczyną nieprawidłowego pracowania lewej łapy jest zerwanie mięśnia czworogłowego i zrosty powięziowe obejmujące kolano. Dlatego po kolejnej kontroli zaplanowanej na koniec lutego lub początek marca planowana będzie operacja rekonstrukcji powięzi, która ma na celu poprawienie stanu stawu kolanowego tak, aby Szary cierpiał jak najmniej przy chodzeniu. W piątek 26-ego lutego Szarego czeka jeszcze kastracja, którą chcemy wykonać jak najszybciej ponieważ marzec to nie jest dobry czas dla właścicieli niekastrowanego kocura, który musi być w domu. :) Wiem że z Waszą pomocą uda się opłacić planowane zabiegi i poprawić stan zdrowia Szarego. Dotychczasowe koszty leczenia to ponad 1000 zł dlatego mając jeszcze cztery futrzaki pod opieką, Wasza pomoc jest dla mnie tak ważna i niezastąpiona. Dziękuję

  d2c19d0cdaa435e6.jpegzcd696713744f09d.jpeg.


  Czytaj więcej
 • Szary czuje się co raz lepiej, mogliśmy zmniejszyć ilość środków przeciwbólowych. :) Je, śpi i domaga się uwagi. Niech ten czas do piątku jak najszybciej minie. Wtedy będziemy wiedzieli więcej. Jeżeli chcecie przeczytać jak tam Szaremu mijają dni zapraszam https://www.facebook.com/zdrowieSzarego

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wokół mnie zawsze były zwierzęta, koty, psy, papużki, chomiki... sporo tego było. Jedne były planowane i oczekiwane, inne zjawiały się same i już zostawały, a jeszcze inne zatrzymywały się tylko na chwilę w drodze do swoich jedynych, najlepszych człowieków. Czasem zgubiony pies zawitał do naszego domu i po dłuższej lub krótszej chwili wracał szczęśliwy do właścicieli. Czasem chory kot postanawiał że przyjdzie i "poprosi" o pomoc, a czasem po prostu przychodził zobaczyć czy przypadkiem nie ma w misce czegoś dobrego :). Takim kotem był Szary, zaglądał przez szybę do domu, zjadał wszystko z miski nie ważne ile dostawał, ale strach nie pozwalał mu na podejście bliżej niż na metr lub półtora. Dumny, wielki kocur z najsłodszymi oczami pod słońcem. Bojący się człowieka jak płochliwy królik. Na szczęście nabierał do nas zaufania i powoli przychodził na jedzenie regularnie co do godziny.

Niestety w zeszłym tygodniu się nie pojawił, myślałam że to przez mrozy, ale wreszcie gdy przyszedł wiedziałam, że powód jest inny. Pojawił się przy swoich miskach a ja zobaczyłam obraz nędzy i rozpaczy, brudny, kulejący na tylną łapę z podkurczoną przednią, chyba resztką sił przyszedł coś zjeść. Od razu zapadła decyzja, łapiemy go i zawozimy do weterynarza. Tylko jak złapać dzikiego kota? I tu niespodzianka. Po otwarciu transportera Szary powoli i ostrożnie sam do niego wszedł i nawet nie zareagował jak zamykałam za nim drzwiczki.

wc7138b02f476718.jpegWizyta w gabinecie weterynaryjnym, pierwsze badania i zrobione prześwietlenia pokazały pełny obraz urazów jakich doznał i to jak bardzo cierpiał. Wniosek był jeden szary został potrącony przez samochód. Uszkodzony mostek, zwichnięcie stawu nadgarstkowego w lewej łapie, zwichnięcie rzepki w stawie kolanowym lewym, przykurcz mięśni uda a na dodatek zdjęcia wykazały jeszcze stare złamanie kości udowej w prawej łapie, które zrosło się nieprawidłowo. W obydwóch przednich łapach stwierdzono ropowice tkanki podskórnej. Przy takich obrażeniach potrzebne jest długotrwałe leczenie i dom, bez tych dwóch rzeczy pozostawała jedynie eutanazja, ponieważ nie dał by sobie rady sam na wolności, nawet po wyleczeniu. Decyzja była jedna, leczymy i ratujemy.

q0a4b430ca661813.jpeg Dom ma zapewniony, więc teraz zaczyna się długa droga przed Szarym i przed nami. Konieczne jest leczenie antybiotykami, leki przeciwbólowe i wizyta u ortopedy, który powie nam co dalej z łapami. Wszystko wskazuje na to że konieczna będzie operacja, miejmy nadzieje że tylko jedna. Stare złamanie sprawia Szaremu ból przy każdym kroku, może uda się to naprawić. Nadgarstek i kolano po lewej stronie, może zagoić się samo, ale nie mamy pewności czy tak będzie. Wizyta u ortopedy zarezerwowana jest na 12-ego lutego. Po niej będziemy wiedzieć więcej. Reszta badań Szarego jest dobra, to silny, pięcioletni kocur, który przy odrobinie pomocy wyjdzie z tego i wyzdrowieje. Dlatego potrzebuje pomocy w ratowaniu Szarego, mam dom który pomimo pewnego stopnia zapsienia i zakocenia przyjmie jeszcze na pokład dodatkowego futrzaka, mam doświadczenie w opiekowaniu się schorowanymi zwierzętami i nadzieję, że Szary z tego wyjdzie. Brakuje mi tylko i aż, pieniędzy aby pokryć nadchodzące koszty. To jedyna sprawa, która spędza mi sen z powiek, wiem że damy radę wyleczyć Szarego i sprawić, że znów będzie pięknym, dumnym kocurem chociaż teraz już do końca życia, domowym. Wiem, że proszę o dużą pomoc, ale sama nie dam rady. Mam nadzieję, że z Waszą pomocą będę mogła zapewnić Szaremu przyszłość bez bólu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 32

A
Ania S
300 zł
M
Marta i Ala
200 zł
K
krzysztof sowa
200 zł
KR
Katarzyna Rachwal
150 zł
J
Jovi
150 zł
 
Dane ukryte
150 zł
DD
Dominika Dąbrowa
100 zł
JM
Joanna majoch
100 zł
AW
Agnieszka Waluga
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

678 316 zrzutek

i zebrali

439 165 063 zł

A ty na co dziś zbierasz?