id: bux5nr

Zbudujmy razem Pomnik Dziecka Utraconego

Zbudujmy razem Pomnik Dziecka Utraconego

12 915 zł 
z 25 000 zł
51%
24 dni do końca
62 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Chcemy razem z Tobą wybudować Pomnik Dziecka Utraconego w Jaworzynie Śląskiej.

Bądź częścią tego dzieła!

We wrześniu 2019 roku założyliśmy Społeczny Komitet Budowy Pomnika Dziecka Utraconego i mamy projekt pomnika, wykonawcę oraz konkretne miejsce na cmentarzu w Jaworzynie Śląskiej, nieodpłatnie przekazane nam przez Burmistrza naszego miasta. Pozostało zebranie funduszy na ten cel, dlatego prosimy Ciebie o pomoc.


q6884146b969128e.jpegTemat dzieci utraconych, czyli dzieci które zmarły w wyniku poronienia lub zaraz po urodzeniu jest często tematem tabu. Wobec cierpienia rodziców i rodziny, którzy stracili dziecko milczymy. Współczujemy, ale nie wiemy jak się zachować, co powiedzieć. Możemy tylko wyobrazić sobie ból tych osób, jeśli tego nie przeżyliśmy. A nawet jeśli chcemy pomóc, często nie wiemy jak.


Śmierć dziecka bez względu na długość jego życia jest doświadczeniem trudnym, wręcz traumatycznym i często nie do opisania słowami. Choć każdy przeżywa to inaczej, trzeba mieć świadomość, że potrzeba przeżyć czas żałoby wraz ze wszystkimi jej etapami, aby wrócić do równowagi psychicznej, od szoku i niedowierzania po pogodzenie się ze stratą.


Ważnym elementem jest również pożegnanie się z dzieckiem oraz posiadanie jakiś pamiątek po nim. Niejednokrotnie w tych trudnych sytuacjach nie ma takiej możliwości.

Dlatego dla tych rodziców, rodzin, które potrzebują miejsca wspomnień, miejsca modlitwy, a jednocześnie jakiegokolwiek śladu po swoim dziecku, nie tylko wyrytego w sercu, chcemy wybudować pomnik.Koszty oszacowaliśmy na kwotę 25 000 złotych, w skład których wchodzą: projekt, granitowa metrowa rzeźba, cokół w formie walca z wygrawerowanym napisem "Pomnik Dziecka Utraconego", umocowanie całości, zadbanie o teren wokół samego pomnika - kostka, ścieżka, krawężniki, praca projektanta, rzeźbiarza, kamieniarza, ubezpieczenie całości od zniszczeń.


Jeśli sam/a straciłeś/aś dziecko lub jeśli znasz kogoś kto poniósł taką stratę pomyśl: czy jeśli to dziecko byjcbbb32ab8210bf1.jpeg się urodziło nie kupiłbyś prezentu? Może maskotka, jakieś ubranko, zabawka. Te dzieci teraz nie potrzebują tych rzeczy, ale ich rodzice i rodziny potrzebują miejsca pamięci, modlitwy, miejsca gdzie będą mogli zapalić znicz, wspominać, pomyśleć, gdzie będą mogli pobyć ze swym dzieckiem, którego nigdy może nie poznali.


Wpłać dowolną kwotę na budowę pomnika dziecka utraconego w Jaworzynie Śląskiej lub podaruj tym dzieciom symboliczny prezent wpłacając na cel zrzutki określoną kwotę:

30 zł - maskotka, może mały miś lub kotek, kolorowa lub w jednym kolorze, w łatki lub w paski. Kup dziecku utraconemu miłego, pluszowego przyjaciela. Niech te 30 zł, które wydałbyś na maskotkę dla tego dziecka, będzie wyrazem wsparcia dla jego rodziców i rodziny.

50 zł - kocyk, ciepły i otulający każde dziecko, do wózka lub łóżeczka. Wpłać 50 zł za kocyk dla maleństwa, aby rodziców dzieci utraconych otulić płaszczem współczucia.

100 zł - kolorowa zabawka interaktywna, która gra, śpiewa lub porusza się, pobudza wyobraźnie, pomaga poznawać kształty, rozwijać się. Podaruj kwotę 100 zł na budowę pomnika, aby rodzice i rodziny dzieci utraconych, mogli przeżyć swoją żałobę i pogodzić się ze stratą.

300 zł - kołyska - bezpieczne i wygodne miejsce snu dla maluszka. Jeśli chciałeś wręczyć taki prezent przekaż tą kwotę na cel zrzutki, aby stworzyć miejsce pamięci o tych dzieciach, miejsce tak ważne dla tych, co wciąż tęsknią.


Za każde wsparcie już teraz serdecznie dziękujemy!

Społeczny Komitet Budowy Pomnika Dziecka Utraconego w Jaworzynie Śląskiej

qdf2f26e598b0b24.png

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 62

SK
2 001,50 zł
KC
Kiermasz ciast
1 809,50 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
900 zł
SK
765 zł
 
Dane ukryte
514 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 30 zł i więcej
Symboliczny prezent maskotka

Może mały miś lub kotek, kolorowa lub w jednym kolorze, w łatki lub w paski. Kup dziecku utraconemu miłego, pluszowego przyjaciela. Niech te 30 zł, które wydałbyś na maskotkę dla tego dziecka, będzie wyrazem wsparcia dla jego rodziców i rodziny.

rozwiń

wybrano 9 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Symboliczny prezent kocyk

Ciepły i otulający każde dziecko, do wózka lub łóżeczka. Wpłać 50 zł za kocyk dla maleństwa, aby rodziców dzieci utraconych otulić płaszczem współczucia.

rozwiń

wybrano 10 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Symboliczny prezent zabawka

Która gra, śpiewa lub porusza się, pobudza wyobraźnie, pomaga poznawać kształty, rozwijać się. Podaruj kwotę 100 zł na budowę pomnika, aby rodzice i rodziny dzieci utraconych, mogli przeżyć swoją żałobę i pogodzić się ze stratą.

rozwiń

wybrano 7 razy

Wybieram
Wpłać 300 zł i więcej
Symboliczny prezent kołyska

Bezpieczne i wygodne miejsce snu dla maluszka. Jeśli chciałeś wręczyć taki prezent przekaż tą kwotę na cel zrzutki, aby stworzyć miejsce pamięci o tych dzieciach, miejsce tak ważne dla tych, co wciąż tęsknią.

rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

776 476 zrzutek

i zebrali

577 603 955 zł

A ty na co dziś zbierasz?