id: bv46ad

MURAL JOHN BAILDON

MURAL JOHN BAILDON

20 000 zł 
z 20 000 zł
100%
zakończona 31.05.2021r
134 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

W związku ze zbliżającą się rocznicą 250 urodzin JOHNA BAILDONA - twórcy nowoczesnego przemysłu na Górnym Śląsku - Oddział Zakładowy PTTK "BALDON" wraz z OM NSZZ Solidarność BALIDON i Radą Jednostki Pomocniczej numer 7 Katowice - Załęże, podjął działania mające na celu stworzenie muralu upamiętniającego tą wybitną postać. Powstanie on na ścianie kamienicy przy skrzyżowaniu ulic Gliwickiej i Bocheńskiego w Katowicach. Jest to nieruchomość w pobliżu HUTY BAILDON – inwestycji życia JOHNA BAILDONA - na którą będzie spoglądał z fasady budynku.

Przedstawione wizualizacje są poglądowe i nie ukazują pełnego projektu, ze względu na na konieczność utrzymania efektu końcowego w tajemnicy. Grafiki nie prezentują finalnej kolorystyki i detali, które mają być niespodzianką dla mieszkańców Górnego Śląska. Efekt końcowy na ścianie :).


JOHN BAILDON był jedną z najwybitniejszych postaci rewolucji przemysłowej na Śląsku. Budowniczym hut i kopalń na terenie Gliwic, Chorzowa i Katowic. Pod jego nadzorem został wzniesiony pierwszy wielki piec opalany koksem na kontynencie europejskim.

Był wizjonerem i wybitnym obywatelem ziemi śląskiej. Całe swoje dorosłe życie pracował na Górnym Śląsku, inwestując tu dorobek życia. Jest to bez wątpienia postać godna upamiętnienia.


Beneficjentem zbiórki będzie Oddział PTTK „Baildon” w KATOwicach. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na sfinansowanie prac związanych z powstaniem muralu i działania statutowe. Mural będzie spełniał najwyższe standardy.


Zwracam się z prośba o wsparcie finansowe planowanego przedsięwzięcia.


Czasy niepewne - nie wiadomo gdzie ulokować pieniądze. Proponuję zatem inwestycję w sztukę ulicy, która będzie nam towarzyszyła przez wiele lat. 

Za wpłatę co najmniej 1000 pln - miejsce w elitarnym gronie "Mecenasów Kultury", których nazwiska znajdą się na muralu i tradycyjny uścisk dłoni Prezesa.

Pamiętajmy, że rodzina Baildonów angażowała się nie tylko w rozwój przemysłu, kultury, ale również w postęp nauki i medycy - przekazali między innymi 100 000 marek w złocie na badania nad nowotworami na Uniwersytecie Wrocławskim. Możemy im się trochę odwdzięczyć po latach.


W razie zainteresowania tą inicjatywą zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów.


Z góry dziękuję za pomoc i współpracę.


Z turystycznym pozdrowieniem


Wojciech Malinowski

Prezes PTTK BAILDON


www.pttkbaildon.pl

facebook.com/pttkbaildonPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 134

WS
50 zł
WS
Königshütte
50 zł
WS
PTTK BAILDON
100 zł
WS
STAL BAILDON
50 zł
WS
100 zł
WS
Kasyno HUTY BAILDON
5 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

771 377 zrzutek

i zebrali

569 811 929 zł

A ty na co dziś zbierasz?