id: bv9sp6

Na zdrowie. Diagnostyka i leczenie Szymona

Na zdrowie. Diagnostyka i leczenie Szymona

12 394 zł 
z 10 000 zł
123%
zakończona 13.02.2022r
189 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zakładając zrzutkę ➡️ https://zrzutka.pl/bv9sp6  (tak nadal zbieramy, a każde udostępnienie najlepiej z krótkim opisem poszerza zasięgi) na rzecz Szymonka słyszałam, że opis powinien byc ckliwy by trafiał w serca i wywoływał wspolczucie a zdjęcia  smutne , zapłakane, nieszczęśliwe i cholercia... nie znalazłam ani jednego takiego. 


Mój syn jest 11 chłopcem z niepełnosprawnością intelektualną, a w całym tym jego życiu widziałam jedynie dwa razy jak płacze ( pomijam łzy separacji przedszkolnej czy darcia gęby przy kolce... wiecie o co chodzi) raz na widok wujka samo zło ( nie, nie tego znanego , my znamy innego ;) ) a drugi raz przed ortodontke sadystkę, choćbym chciała nie da rady z tym nieszczęśliwym w orbitę zdjęciem. 

Dobra próbowałam go namówić na smutną sesję* ale zapytał - co z Tobą jest nie tak? I cóż... sami rozumiecie 🤪

Złoty jest najszczęśliwszym dzieciakiem świata ❤ i to jest największy mój sukces, jego radość, dobre serduszko i uśmiech za miliony, który każdego dnia rozpieprza niejedno serducho to skarby nad skarbami. 

I nie zamierzamy tego zmienić. Nie ma smutnych zdjęć i tragicznych opisów.  


Szymon ma sie fantastycznie wspaniałe, śpiewa, tańczy, urabia zyciowki na ściance wspinaczkowej i zapieprza jak motorynka po górskich szlakach. Mamy to szczęście, że Szymon w całej tej niepełnosprawności jest wysokofukcyjny i ma szanse na miarowe samodzielne zycie.

On sam ma głęboko w poważaniu swoje dysfunkcje a mimo , że je ma wspiera wszystkie dzieciaki także te zdrowe wokół siebie... a to my dziś potrzebujemy wsparcia dla Szymona. 


Stąd moja prośba o wsparcie i o udostepnienia naszej zrzutki z krótkim opisem  bo tylko tak możemy dotrzeć do większej ilości otwartych serc pośród tysiąca innych zrzutek bardziej czy mniej potrzebujących. 


Wszystkie info dlaczego zbiórka powstała jest niżej w opisie zrzutki ale krótko... zwyczajnie NFZ i inne tym podobne śmieszne instytucje nie refundują badań , które musimy wykonać, ( badanie WES to prawie 10tys.zł ) a jedyne na co mozemy liczyć nie płacąc to konsutlacje w grudniu 2022 i druga w grudniu 2023. Konsultacje za rok i za dwa lata! Konsultacje, które bez badań można sobie wsadzić w buty.


Nie mam dramatów i tragicznych zdjęć, mam młodego człowieka, który kocha życie i czerpie z niego wszystko, który korzysta z MOŻLIWOŚCI jakie się mu daje ❤ 


I zawsze z uśmiechem, czuwaj! 

J. 


*Zdjęcie pochodzi z sesji wymienionej wyżej 😍 nie umiemy w smutki 😉


y4a68493098edb9c.jpeg

------------------------‐-----------------------------------------------------------------------

------------------------‐-----------------------------------------------------------------------


Żeby w niepełnosprawności być bardziej zdrowym.

Szymon, zawsze z uśmiechem, sportowiec - górski turysta, wspinacz - chłopiec z niepełnosprawnością intelektualną.

q882e9ce6066d5d0.jpeg

11 lat niepełnosprawności, której przyczyny nie znaliśmy.

Teraz zupełnie z przypadku wiemy, że za niepełnosprawność odpowiadają najprawdopodobniej mutacje w genie HFE (hemochromatoza).

W przebiegu choroby dochodzi do odkładania się żelaza w narządach (wątroba, trzustka, nerki, serce, mózg) stopniowo je wyniszczając.

Zbieramy na dalszą diagnostykę, konsultacje , badanie WES i leczenie Szymonka, które w większości nie są są refundowane a nawet jeśli to terminy NFZ opiewają na minimum "za rok".

Zbieramy na szanse dla młodego człowieka pełnego pasji i miłości do życia - na nie pogłębianie się niepełnosprawności i bycie "zdrowszym".


ecf2a42d6eae2b3b.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 189

 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
5 zł
DO
Dorota Ogiegło Dudziak
30 zł
MJ
320 zł
 
Dane ukryte
100 zł
RB
Rafał Banaszek
92 zł
AD
Anna
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
CW
C_W_R.FB
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

863 894 zrzutki

i zebrali

760 288 629 zł

A ty na co dziś zbierasz?