Na zakup certyfikowanego materiału do uszycia maseczek dla służb mundurowych i szpitali. Szyjemy charytatywnie ID: bvjgpe

Na zakup certyfikowanego materiału do uszycia maseczek dla służb mundurowych i szpitali. Szyjemy charytatywnie ID: bvjgpe

12 989 zł z 200 000 zł

6%

12 989 zł

12 989 zł

z 200 000 zł

zakończona

zakończona

16.04.2020r

345

345

wspierających
6%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 4

 • Jutro przyjmujemy dostawę materiału na ok 10tyś szt kupionego ze zbiórek Kół Łowieckich za sprawą Pani Diana Piotrowska - ruszy się w końcu trochę do przodu :-)
  Czytaj więcej
 • Z powierzonych dotychczas materiałów (nie mylić ze zbiórką - te pieniądze to osobna, nie naruszona pula) udało nam się przekazać
  1./ Pani Irena R. dla Centrum Medyczne Dąbrowa-Dąbrówka - ok 1 000szt.
  2./ Pan Piotr S. dla Szpital im. M. Kopernika - 200szt.
  3./ Pan Tomasz B. dla Straż Miejska Gdańsk - 200szt.
  4./ Pan Marcin C. dla Straż Graniczna Gdańsk - 200szt.

  dodatkowo rozdaliśmy ok 180szt specjalistycznych maseczek w klasie FFP3 z własnych zapasów dla KMP w Gdańsku, Elblągu i Gdyni

  na razie niestety tylko tyle, mamy naszyte ok 1 000szt więcej ale czekamy na dostawę gumek :-(
  Czytaj więcej
 • Jest dobra wiadomość, jedzie do nas kolejny materiał - tym razem na jakieś 10-12tys maseczek!!! Brawa dla Pani Diany Piotrowskej i całego PZŁ!!! #myśliwizpomocą
  Czytaj więcej
 • Żeby nie być gołosłownym, zaczęliśmy już szyć, z tego co nam dostarczono więc bez szału ale jest czym zasłonić twarz. Potrzebujemy materiałów lub środków na ich zakup.
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Nazywam się Marcin Chrzanowski i reprezentuję firmę Nordic Spear, w której sprawuję funkcję dyrektora zarządzającego.

Na co dzień firma Nordic Spear zajmuje się produkcją oporządzenia dla służb mundurowych. Poza samą produkcją, świadczymy również usługi pośrednictwa w zakresie pozyskiwania klientów dla innych szwalni oraz realizacją zamówień na usługi szwalnicze. Z tego tytułu posiadamy szereg znajomości w wielu szwalniach w całej Polsce.

W obliczu kryzysu, który dotknął w ostatnim czasie nas wszystkich, zdecydowaliśmy się wspomóc lokalne służby mundurowe i medyczne w zakresie nieodpłatnego wykonania partii maseczek jednorazowych.

 

Przez ostatnie kilka dni staraliśmy się we własnym zakresie pozyskać materiały na produkcję takich maseczek, ale okazuje się, że te dostępne na krajowym rynku w większości nie spełniają wymogów dla produktów medycznych, są drogie lub po prostu niedostępne. W tym samym czasie, niewielką ilością maseczek, które posiadaliśmy na własne potrzeby, udało nam się wspomóc 3 lokalne posterunki Policji, ale to wszystko to tylko promil w morzu potrzeb.

Mając na uwadze kłopoty w pozyskaniu niezbędnych materiałów i olbrzymią wręcz chęć pomocy przez znanych nam przedsiębiorców jak również i osoby prywatne trudniące się krawiectwem, czego wyraz można znaleźć na wielu grupach serwisów społecznościowych, zdecydowaliśmy się założyć zrzutkę celem zakupu certyfikowanych materiałów na potrzeby szycia maseczek jednorazowych.

Naszym założeniem jest zakup materiału na wykonanie nie mniej niż 100 tyś szt. maseczek.

Producentem materiału jest firma EINMED ze Zgierza. Poniżej zamieszam korespondencję dotyczącą kosztów:

 

Witam,

 

Szerokość belek 17,5cm minimalne zamówienie 9 belek z każdej warstwy czyli 9szt 15gr, 9szt 25gr i 9szt 20gr.

 

PP Spunbond 15gr/m2, średnica belki 60cm, ok. 1900mb na belce – 0,035zł/mb (0,0063zł/1szt maski)(18cm)

PP Meltblown 25gr/m2, Średnica belki 60cm ok. 1900mn ba belce – 3,77zł/mb(0,678zł/1szt maski)( 18cm)

PP Spunbond 20gr/m2, Średnica belki 60cm ok. 1900mn ba belce – 0,045zł/mb(0,008zł/1 szt maski)( 18cm)

 

Łącznie koszt materiałów w przeliczeniu na maskę to 0,7zł/szt

Jesteśmy jedyna firmą w Polsce produkującą włókninę filtracyjną typu meltblown.

Włókniny posiadają certyfikat medyczny.

Warunki 100% przedpłaty i odbiór po ok. 2 dniach.

Z tej ilości wyprodukują Państwo 95.000szt masek

 

Kind regards/Pozdrawiam

 

Bartosz Górzyński

Tel: (+48) 600 901 841

Email: [email protected]

Web: www.einmed.eu

 

 

Z korespondencji wynika, że suma 200tyś pln, którą mamy w planie zebrać, wystarczy na pokrycie zakupu materiału potrzebnego do wykonania minimum 95tyś maseczek. Pozostałą po zakupie materiałów sumę planujemy przeznaczyć na inne koszty, takie jak zakup gumek niezbędnych do utrzymania się maski na twarzy, zakup nici, drucików do wyprofilowania noska oraz na pokrycie ewentualnych kosztów dostaw kurierskich do i ze szwalni. Całą własną pracę poświęconą realizacji celu wykonamy na koszt własny, a wszystkie koszty, o których mowa powyżej, zostaną publicznie rozliczone. Wszystkie pozostałe po realizacji celu środki zostaną wydane na zakup kolejnej partii materiałów lub przekazane na rzecz WOŚP.


Z uwagi na lokalizację, pomoc otrzymają w pierwszej kolejności służby z woj. Pomorskiego. Jeżeli natomiast zarówno zbiórka jak i sam proces realizacji naszych planów przebiegnie zgodnie z naszymi oczekiwaniami, bez wątpienia wesprzemy innych potrzebujących.


Wpłacający345

AB
Agnieszka Butter
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
P
Pablos De
200 zł
A
AVAT
200 zł
JC
Józef Chrzanowski
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze13

 
2500 znaków
 • Marcin Chrzanowski

  Z powierzonych dotychczas materiałów (nie mylić ze zbiórką - te pieniądze to osobna, nie naruszona pula) udało nam się przekazać 1./ Pani Irena R. dla Centrum Medyczne Dąbrowa-Dąbrówka - ok 1 000szt. 2./ Pan Piotr S. dla Szpital im. M. Kopernika - 200szt. 3./ Pan Tomasz B. dla Straż Miejska Gdańsk - 200szt. 4./ Pan Marcin C. dla Straż Graniczna Gdańsk - 200szt. dodatkowo rozdaliśmy ok 180szt specjalistycznych maseczek w klasie FFP3 z własnych zapasów dla KMP w Gdańsku, Elblągu i Gdyni na razie niestety tylko tyle, mamy naszyte ok 1 000szt więcej ale czekamy na dostawę gumek :-( Jutro przyjmujemy dostawę materiału na ok 10tyś szt kupionego ze zbiórek Kół Łowieckich za sprawą Pani Diana Piotrowska - ruszy się w końcu trochę do przodu :-)

 • AZ
  Anna Ziółkowska

  Trzymam kciuki, dobro powraca. Musimy sobie pomagac w tych trudnych chwilach

  15 zł
 • Michał Draszyński

  UWAGA zbierający jest nowym użytkownikiem od 17 marca 2020! Za kwotę jaka zbiera w zbiórce mógłby uszyć 2 razy więcej maseczek. Z tekstu zbiórki wynika, że może zrobić 95001 maseczek a cel będzie zrealizowany. Ogłoszenie nieprecyzyjne możliwość nadużycia.

 • Klaudia Rain

  Wierzę mocno w to, że uda się zebrać jak najwiecej! Dziś pierwszą partię maseczek około 1000 sztuk otrzymała przychodnia w Gdyni na Dąbrowie dla lekarzy i personelu medycznego! Działajmy dalej bo służby medyczne i mundurowe są na pierwszej linii ognia walki z epidemią!

 • Michał Draszyński

  UWAGA możliwe kolejne oszustwo materiał kosztuje 66,5 tys złotych. Z niewiadomych przyczyn zbierający chce przeznaczyć 133,5 tys na : "zakup gumek niezbędnych do utrzymania się maski na twarzy, zakup nici, drucików do wyprofilowania noska oraz na pokrycie ewentualnych kosztów dostaw kurierskich"! Każdy z nas zna matematykę i wie że to tyle nie kosztuje. Wygląda na to że jak zawsze ktoś chce zarobić na tragedii.

  • Marcin Chrzanowski

   Michał Draszyński - Niezweryfikowany - 0 razy użytkownik wpłacił na zrzutki. Klasyka gatunku, troll który ma kalkulator w domu i jedyne co potrafi to policzyć, jak mu nie wyjdzie 2+2=4 no to musi być przecież naciągacz, oszust i złodziej. Najlepiej w jednym. Naprawdę mam ciekawsze rzeczy do roboty niż tłumaczyć oszołomom dlaczego suma jest taka a nie inna ALE pochylę się na chwilkę. Po pierwsze - ceny są netto czyli nie 66,5 tylko 81,8 tys pln. Po drugie - poza gumkami które same w sobie będą kosztowały ok 5 500pln brutto (producent KORDUS - model Guma dziana 5 mm (PES+latex, elast.~150%) biała art.2001.5.1001 13.91.19.0 - cena 21,89pln netto za metr, na maseczkę wychodzi 0,45mb) są też inne materiały jak nici i inne koszty jak wysyłki których będzie bez liku. Ale po trzecie i NAJWAŻNIEJSZE - zgodnie z opisem "suma 200tyś pln, którą mamy w planie zebrać, wystarczy na pokrycie zakupu materiału potrzebnego do wykonania minimum 95tyś maseczek" uwaga! słowo klucz - MINIMUM, nie mamy w planie uszyć/wykonać 965tyś szt tylko tylu na ile wystarczy zebranych funduszy. Dziękuję, dobranoc.

  • Marcin Chrzanowski

   Marcin Chrzanowski cena gumy za 200 metrów nie za metr, nie można edytować odpowiedzi

  • Michał Draszyński

   Marcin Chrzanowski proszę Pana żeby ludzi nie wprowadzać w błąd, niech Pan określi na ile Pan zbiera, żebyśmy mogli Pana z tego rozliczyć. Niech podaje Pan maxima nie minima, bo jak wiemy jak reszta zostaje to zostaje dla zbierającego. Proszę wszystkich o liczenie z rozwagą danych jakie podaje ten zbierający!

  • Michał Draszyński

   Marcin Chrzanowski Na koniec Pan powie, że zrealizowałem cel 95001 maseczek

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

499 963 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?