id: bvm5c7

Pomóż odbudować sad i marzenia.

Pomóż odbudować sad i marzenia.

20 270 zł 
z 35 000 zł
57%
zakończona 26.09.2020r
140 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Prawdziwy dramat dotknął rodzinę młodych sadowników.

Wystarczyło kilkanaście minut żywiołu by stracić większą część sadu. Zniszczony został nie tylko 1 hektar sadu ale też marzenia i normalne życie. Sad to główne utrzymanie młodej rodziny. W takim momencie załamuje się wszystko.


Z jednaj strony jest sad, z drugiej jest strony rodzina. Wszystko jest połączone. Sad należy do młodego małżeństwa pasjonatów ogrodnictwa. Rodzina to także dwójka małych dzieci, których życie nie może się załamać po wypadku losowym.

Dlatego nie może być innej decyzji. Wszyscy solidarnie powinniśmy pomóc. Oby nigdy nikt z nas nie znalazł się w takiej sytuacji.


Przewrócone przez wiatr zostało 13 z 25 rzędów jabłoni. Wszystkie przewrócone drzewa nigdy już nie dadzą owoców. te które spadły nie dadzą zysku.

Wszystkie drzewa sadzone są w rzędach i są związane. Stanowią mur, który nie powinien się przewrócić, a jednak.. Ciężar owoców jest duży więc drzewa rosną na specjalnych szpalerach.

Jak jest dobrze to jest dobrze. Jednak kiedy siła wiatru jest zbyt mocna wszystkie drzewa przewracają się niczym domek z kart. Tak jak w tym przypadku.


Łatwo liczy się czyjeś pieniądze i podsumowuje się zarobki. Niestety w zwyczaju nie mamy patrzeć na koszty, które wszyscy ponoszą by budować co kochają i co później przyczynia się do ich zarobku, a także dawania pracy innym.


Koszt założenia 1 hektara sadu, który został zniszczony to około 80tyś zł! Nie mówimy tutaj o drzewach, które dopiero zostały posadzone ale o takich, które mają kilka lat i właśnie teraz miały przynieść zwrot kosztów sadu. Do dziś sad kosztował nie tylko pieniądze ale także pracę, która została w niego włożona.

Powalone drzewa były pełne owoców, były zadbane i już niedługo miały stanowić główny dochód rodziny Łukasza. Sami zobaczcie jak wyglądają zniszczone jabłka, są piękne!

Gospodarstwo to ogromne inwestycje, a co za tym idzie kredyty i zobowiązania, które zawsze są pierwszym wydatkiem sadowników i rolników.


Do zrzutki wcale nie było łatwo namówić osoby, które ucierpiały w tym przypadku. Łukasz to skromna, pracowita osoba. Na początku nawet nie chciał by komukolwiek pokazywać tragedia jaka się u niego wydarzyła.


Gospodarstwo mieści się w Gruszczycach w gminie Błaszki w województwie łódzkim.Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 140

JK
Koleżanki i Koledzy z pracy
2 000 zł
KI
Koleżanki i Koledzy z pracy
1 010 zł
NJ
Norbert Jarosław
1 000 zł
P
Paweł Król
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
DJ
1 000 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
800 zł
KJ
Krzysztof Janiszewski Słomków Suchy
500 zł
GI
Stanisław i Sabina Strózik
500 zł
PK
Paweł Kaczmarek
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • MB
  Małgorzata

  powodzenia, trzymam kciuki za Waszą rodzinę

  25 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Piękne te jabłka leżące na ziemi. Piękny sad. Oby los już był teraz łaskawy dla Państwa i Państwa pracy. Mało się mówi o ciężkiej pracy producentów żywności.
  Dorzucam bardzo maleńką wpłatę, ale jako symbol ludzkiej solidarności i szacunku do tych, którzy zapewniają nam żywność.

  ukryta

Nasi użytkownicy założyli

754 519 zrzutek

i zebrali

545 970 566 zł

A ty na co dziś zbierasz?