Czy możesz coś zrobić dla mnie? Zakończona 01.05.2018r ID: bw2bbg

Czy możesz coś zrobić dla mnie?

Zebrano 4 581 zł
z kwoty 12 000 zł

38 %

Zrzutka została wyłączona przez organizatora.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

JEST ORGANIZATOREM ZRZUTKI


Ten profil jest zweryfikowany przelewem i dowodem osobistym

Zadaj pytanie organizatorowi tej zrzutkiPodaruj Jagódce zdrowie...


Cześć, Mam na imię Jagódka i przyszłam na Świat jako wcześniak 28 lipca 2013 roku w urodziny taty. Chwilę po tym jak się urodziłam oczom lekarzy ukazał się dziwnie wyglądający ubytek skóry w miejscu ciemiączka o średnicy ponad 2 cm. Przez ten ubytek nie chciano mnie nawet pokazać tacie! Na szczęście on był bardziej uparty. Wykonano u mnie szereg badań mających pomóc lekarzom ustalić przyczynę jego powstania. Badania wykazały poszerzenie komór oraz liczne niewielkie zwapnienia w mózgu mogące prowadzić do wodogłowia. Sama przyczyna powstania ubytku nadal pozostaje zagadką ale przy okazji rozpoznano u mnie MPD czyli Mózgowe Porażenie Dziecięce – Kurczowe Porażenie Mózgowe z niedowładem połowicznym lewostronnym piramidowym o typie spastycznym.


Czym jest MPD?

MPD objawia się asymetrią ruchów spontanicznych i ułożenia ciała. Następnie ujawnia się wzmożone napięcie mięśniowe w porażonych kończynach, zgięciowo-przywiedzeniowe ustawienie kończyny górnej ze zgiętym nadgarstkiem. A z polskiego na nasze? Wyobraźmy sobie budzący nas w nocy skurcz np. łydki. Brzmi znajomo? A teraz proszę sobie wyobrazić, że Ja mam takie skurcze praktycznie kilka razy w nocy przez co czasami sama jestem w dzień marudna z niewyspania i nie pozwalam spać rodzicom nawet do 4-5 rano budząc ich co nawet co kwadrans.

Na co zbieramy?

Jedyną szansą dla mnie jest ciągła i kosztująca nie mało rehabilitacja. Bez tego w przyszłości nie będę mogła samodzielnie funkcjonować dotyczy to nie tylko chodzenia ale i wykonywania czynności lewą ręką. Każdy dzień bez rehabilitacji odsuwa szansę na zachowanie prawidłowej ruchomości nóżki i rączki.

Leczeniu także wymaga główka. Na szczęście samo leczenie farmakologiczne pozwoliło zarosnąć się temu ubytkowi kości w 99% ale problemem pozostaje w tym miejscu brak cebulek włosowych i oczywiście brak samych włosków co mocno wpływa na mój wygląd.

Potrzebuję pieniążków! Pieniążków na sfinansowanie kosztowej rehabilitacji i turnusów rehabilitacyjnych oraz leczenia dermatologicznego oraz chirurgicznego główki.

Koszt pojedynczego przeszczepu punktu FU (Strip) 1 Graft to koszt ok. 10 zł a przy metodzie FUE 1 Graft cena rośnie do 16zł za punkt co przy 3000 punktach (tyle punktów na tą chwilę jest potrzebnych) daje koszt blisko 50.000 zł!!!

Abym mogła w przyszłości samodzielnie funkcjonować potrzebna jest także kosztowna terapia. Za dwutygodniowy turnus potrzeba blisko 5000 zł a czasem i więcej gdy potrzebne są dodatkowe zajęcia z rehabilitantami. W państwowych placówkach często brakuje kontraktów.

Codzienna rehabilitacja (ok. ~100zł za 45 min zajęć). Dobry rehabilitant niestety kosztuje. Do tego dochodzą zajęcia w basenie (120 zł za 30 min) z terapeutą oraz zalecana przez specjalistów hipoterapia oraz zakup olejku z marihuany z CBD wspomagający regenerację układu nerwowego. Nawet paliwo! Miesięcznie przemierzam średnio 4000 km! Do tego dochodzą gipsy, ortezy i inny sprzęt pomocniczy. Jest tego tyle, że chyba nawet nie ogarniam.

Wymaga to wszystko niestety dużych nakładów finansowych ale ja zawsze mówię, że Tata ma! Chyba jednak nie zawsze ale stara się jak może a do tego wszędzie jeździ ze mną!

Bez rehabilitacji oddala się szansa na odzyskanie pełnej ruchomości kończyn a co gorsza ruchomość ta bez rehabilitacji znacznie się pogarsza co uniemożliwia jakiekolwiek chodzenie :(

Chcę chodzić! Chcę biegać! Niestety póki co często kończy się to urazami chociażby główki na skutek licznych "łapanych zająców" :(

Pomożesz?

W dniu 18 maja 2016 roku otrzymałam Orzeczenie O Niepełnosprawności o symbolu 10-N (choroby neurologiczne) 05-R (upośledzenie narządu ruchu).

Teraz przyszedł czas aby się przełamać, pokonać wstyd, opór i prosić Was Wszystkich i Każdego z osobna o pomoc, o każdą złotówkę, która pomoże w sfinansowaniu dalszej rehabilitacji w kolejnych miesiącach abym w przyszłości była w stanie sama funkcjonować. To jest nasz cel i jedyne marzenie.

UPDATE:

W listopadzie 2016 roku okazało się, że na skutek podawania przez lekarzy zwiększonej ilości witaminy D3 w celu wspomagania leczenia ubytku kości doszło do uszkodzenia obu nerek. Nikt nie raczył sprawdzić poziomu tej witaminy w prostym badaniu z krwi co spowodowało duże odłożenie się tam wapnia .

Zostały pobrane próbki do badań w Niemczech, które mają wskazać drogę leczenia. W tej chwili zapobiegawczo biorę Cytrolit ale zawsze jest niestety szansa, że będę potrzebować przeszczepu nerki.

Za okazane wsparcie i pomoc z całego serca bardzo Ci dziękuję.


Dla chętnych chcących wesprzeć Jagódkę bezpośrednio podaję nr konta:

Credit Agricole Bank Polska SA

pl. Orląt Lwowskich 1

53-605 Wrocław, Polska

Piotr Łubiński

77 1940 1076 4760 5777 0000 0000

dla wpłat z zagranicy

PL77 1940 1076 4760 5777 0000 0000

SWIFT: AGRIPLPR

awia?

awia?

poniedziałek, 23 kwietnia 2018 o 14:19

Zbiórki ciąg dalszy. W tej chwili w związku z licznymi infekcjami (Mykoplazma i Mononukleoza ) oraz powolnej, postępującej Nefrokalcynozy nerek musieliśmy skupić na na wyleczeniu tych właśnie infekcji i chwilowo odpuścić rehabilitację ale i tak źle i tak nie dobrze więc aby w przyszłości Jagoda mogła jakoś funkcjonować konieczna dalej jest intensywna rehabilitacja i teraz zbieramy właśnie na to! Czy możemy na Was liczyć? W tej chwili aby zapewnić pełną opiekę tato nie miał wyboru i musiał zrezygnować z pracy bo niby kto by chciał pracownika, który wychodzi dzień w dzień jak potrzeba. Ostatnie hospitalizacje też w tym nie pomagają. Świadczenie pielęgnacyjne to kropla w morzu potrzeb a i trzeba jeszcze opłacić kredyty za które rok wcześniej mogła się leczyć. :(

sobota, 9 grudnia 2017 o 22:23

Życzliwości ciąg dalszy... dziś niespodzianka. Co miała na myśli osoba wykręcająca do połowy maszynkę od wentyla w tylnym kole samochodu? Sama zakrętka też została odpowiednio poluzowana aby doszło do awarii w najmniej oczekiwanym momencie i najlepiej podczas jazdy. Dziękuję ale nie o taką pomoc chodziło. Aż tak nie śpieszy się nam na tamten Świat.

piątek, 27 października 2017 o 09:20

Nefrokalcynoza to teraz nasz największy problem. Nie znamy przyczyny jej powstania i boimy się aby nie doszło do najgorszego czyli do niewydolności nerek co będzie skutkować koniecznością przeszczepu! Mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie! Niestety ciężko się ustawić leczenie ponieważ jak jedno się poprawia to pogarsza drugie. :(

wtorek, 9 maja 2017 o 12:36

Dziękuję za dołączenie się do akcji okazane wsparcie Użytkownikom for ReefClub.pl oraz Nano-Reef.pl.

piątek, 3 lutego 2017 o 09:41

W listopadzie 2016 roku okazało się, że na skutek podawania przez lekarzy witaminy D3 w celu wspomagania leczenia ubytku kości doszło do uszkodzenia obu nerek. Nikt nie raczył sprawdzić poziomu tej witaminy w prostym badaniu z krwi co spowodowało duże odłożenie się tam wapnia . Aktualnie Jagódka przeszła już badania w Niemczech odnoście możliwości leczenia dzięki czemu będziemy mogli podjąć skuteczne leczenie. Czekamy na wyniki.

sobota, 12 listopada 2016 o 14:46

Chciałbym z tego miejsca "podziękować" "życzliwej osobie", która to wczoraj dla sportu urwała mi lusterka w samochodzie, którym Jagoda codziennie dojeżdżała na rehabilitację i inne zajęcia. Dzięki Twojemu poczuciu humoru nie będę w stanie w poniedziałek nigdzie pojechać! Mam nadzieję, że wkrótce i tobie ktoś zrobi nie mniej uciążliwą niespodziankę! Serwis ASO wycenił części jednej strony na ponad 1500PLN!!! Rozumiem, że teraz mam iść do pasera lub innego handlarza i kupić te elementy niewiadomego pochodzenia za ułamek ich ceny wspierając tym inną ciemną strefę mocy?\n\nSamochód jest oznaczony, iż należy do osoby niepełnosprawnej a mimo to i tak nie został on oszczędzony! Dziękuję! :(

środa, 19 października 2016 o 12:57

Chcę z tego miejsca bardzo podziękować Społeczności oraz Właścicielom serwisu SRWiA (RA) za pomoc i przyłączenie się do akcji.\n\nJesteście Wielcy! \nDziękujemy!

Aby dodać komentarz lub

azetserwis

azetserwis

23.11.2016 23:30

Taka slicznotka musi dac radę... trzymam kciuki. powodzenia..

Grzegorz Tarnowski

Grzegorz Tarnowski

23.10.2016 13:19

Dużo zdrowia!!

Piotr Łubiński

23.10.2016 13:37

Serdecznie dziękuję za pozdrowienia i wpłatę! DZIĘKI!

d.ostrowski1

d.ostrowski1

22.10.2016 3:35

Z forum roślinyakwariowe .

Piotr Łubiński

22.10.2016 15:34

SRWiA GÓRĄ!!! Jesteście niemożliwi!! Dziękuję!!!

Michał Ramza

19.10.2016 12:22

Dużo zdrowia dla Jagódki!

Piotr Łubiński

19.10.2016 12:47

Dziękuję za wpłatę oraz życzenia! Pozdrawiamy serdecznie!

Jakub Markowski

Jakub Markowski

10.10.2016 11:07

powodzenia\nJakubM

Piotr Łubiński

10.10.2016 11:31

Dziękuję w imieniu Jagódki :)

Dane ukryte

Dane ukryte

5 zł
Borixon

Borixon

25 zł
Nalovp

Nalovp

100 zł
Ernest Boratyn

Ernest Boratyn

20 zł
Jarosław Hababicki

Jarosław Hababicki

25 zł
Jarek Sochocki

Jarek Sochocki

50 zł
Artur

Artur

300 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

49 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

200 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Joanna Włodarczyk

Joanna Włodarczyk

50 zł
manuela.g

manuela.g

300 zł
Marcin Zientara

Marcin Zientara

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

30 zł
azetserwis

azetserwis

60 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

11 zł
Joanna Włodarczyk

Joanna Włodarczyk

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Natalia Krasoń

Natalia Krasoń

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

15 zł
Maciej Żelazo

Maciej Żelazo

50 zł
szota.jm

szota.jm

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
MG Gajec

MG Gajec

15 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

1 zł
ola

ola

50 zł
JACEK Cierniewski

JACEK Cierniewski

100 zł
Maria Kuczborska

Maria Kuczborska

100 zł
Damian olczyk

Damian olczyk

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Joanna Włodarczyk

Joanna Włodarczyk

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
michalharmata

michalharmata

10 zł
Grzegorz Tarnowski

Grzegorz Tarnowski

30 zł
bielawa1985

bielawa1985

10 zł
Bartosz Kozak

Bartosz Kozak

105 zł
d.ostrowski1

d.ostrowski1

500 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dawid W

Dawid W

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Wojtek Fior

Wojtek Fior

24 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
wkorzen

wkorzen

100 zł
madfish

madfish

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
kordek.rs

kordek.rs

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Kamila Wencel

Kamila Wencel

1 zł
Michał Ramza

Michał Ramza

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

40 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Sylwia Jańczyk

Sylwia Jańczyk

40 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
marlowe27

marlowe27

500 zł
pietach

pietach

50 zł
marcin

marcin

ukryta
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

50 zł
tomekd1966 SRWiA

tomekd1966 SRWiA

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

40 zł
Mirosław Hawrył

Mirosław Hawrył

50 zł
manuela.g

manuela.g

100 zł
Jakub Markowski

Jakub Markowski

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

30 zł
blachy1

blachy1

15 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Błażej Wesołowski

Błażej Wesołowski

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Piotr Łubiński

Piotr Łubiński

1 zł
Piotr Łubiński

Piotr Łubiński

1 zł

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.