Czy możesz coś zrobić dla mnie? Zakończona 01.05.2018r ID: bw2bbg

Czy możesz coś zrobić dla mnie?

Zebrano 4 581 zł
z kwoty 12 000 zł

38 %

Zrzutka została wyłączona przez organizatora.

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)
Podaruj Jagódce zdrowie...


Cześć, Mam na imię Jagódka i przyszłam na Świat jako wcześniak 28 lipca 2013 roku w urodziny taty. Chwilę po tym jak się urodziłam oczom lekarzy ukazał się dziwnie wyglądający ubytek skóry w miejscu ciemiączka o średnicy ponad 2 cm. Przez ten ubytek nie chciano mnie nawet pokazać tacie! Na szczęście on był bardziej uparty. Wykonano u mnie szereg badań mających pomóc lekarzom ustalić przyczynę jego powstania. Badania wykazały poszerzenie komór oraz liczne niewielkie zwapnienia w mózgu mogące prowadzić do wodogłowia. Sama przyczyna powstania ubytku nadal pozostaje zagadką ale przy okazji rozpoznano u mnie MPD czyli Mózgowe Porażenie Dziecięce – Kurczowe Porażenie Mózgowe z niedowładem połowicznym lewostronnym piramidowym o typie spastycznym.


Czym jest MPD?

MPD objawia się asymetrią ruchów spontanicznych i ułożenia ciała. Następnie ujawnia się wzmożone napięcie mięśniowe w porażonych kończynach, zgięciowo-przywiedzeniowe ustawienie kończyny górnej ze zgiętym nadgarstkiem. A z polskiego na nasze? Wyobraźmy sobie budzący nas w nocy skurcz np. łydki. Brzmi znajomo? A teraz proszę sobie wyobrazić, że Ja mam takie skurcze praktycznie kilka razy w nocy przez co czasami sama jestem w dzień marudna z niewyspania i nie pozwalam spać rodzicom nawet do 4-5 rano budząc ich co nawet co kwadrans.

Na co zbieramy?

Jedyną szansą dla mnie jest ciągła i kosztująca nie mało rehabilitacja. Bez tego w przyszłości nie będę mogła samodzielnie funkcjonować dotyczy to nie tylko chodzenia ale i wykonywania czynności lewą ręką. Każdy dzień bez rehabilitacji odsuwa szansę na zachowanie prawidłowej ruchomości nóżki i rączki.

Leczeniu także wymaga główka. Na szczęście samo leczenie farmakologiczne pozwoliło zarosnąć się temu ubytkowi kości w 99% ale problemem pozostaje w tym miejscu brak cebulek włosowych i oczywiście brak samych włosków co mocno wpływa na mój wygląd.

Potrzebuję pieniążków! Pieniążków na sfinansowanie kosztowej rehabilitacji i turnusów rehabilitacyjnych oraz leczenia dermatologicznego oraz chirurgicznego główki.

Koszt pojedynczego przeszczepu punktu FU (Strip) 1 Graft to koszt ok. 10 zł a przy metodzie FUE 1 Graft cena rośnie do 16zł za punkt co przy 3000 punktach (tyle punktów na tą chwilę jest potrzebnych) daje koszt blisko 50.000 zł!!!

Abym mogła w przyszłości samodzielnie funkcjonować potrzebna jest także kosztowna terapia. Za dwutygodniowy turnus potrzeba blisko 5000 zł a czasem i więcej gdy potrzebne są dodatkowe zajęcia z rehabilitantami. W państwowych placówkach często brakuje kontraktów.

Codzienna rehabilitacja (ok. ~100zł za 45 min zajęć). Dobry rehabilitant niestety kosztuje. Do tego dochodzą zajęcia w basenie (120 zł za 30 min) z terapeutą oraz zalecana przez specjalistów hipoterapia oraz zakup olejku z marihuany z CBD wspomagający regenerację układu nerwowego. Nawet paliwo! Miesięcznie przemierzam średnio 4000 km! Do tego dochodzą gipsy, ortezy i inny sprzęt pomocniczy. Jest tego tyle, że chyba nawet nie ogarniam.

Wymaga to wszystko niestety dużych nakładów finansowych ale ja zawsze mówię, że Tata ma! Chyba jednak nie zawsze ale stara się jak może a do tego wszędzie jeździ ze mną!

Bez rehabilitacji oddala się szansa na odzyskanie pełnej ruchomości kończyn a co gorsza ruchomość ta bez rehabilitacji znacznie się pogarsza co uniemożliwia jakiekolwiek chodzenie :(

Chcę chodzić! Chcę biegać! Niestety póki co często kończy się to urazami chociażby główki na skutek licznych "łapanych zająców" :(

Pomożesz?

W dniu 18 maja 2016 roku otrzymałam Orzeczenie O Niepełnosprawności o symbolu 10-N (choroby neurologiczne) 05-R (upośledzenie narządu ruchu).

Teraz przyszedł czas aby się przełamać, pokonać wstyd, opór i prosić Was Wszystkich i Każdego z osobna o pomoc, o każdą złotówkę, która pomoże w sfinansowaniu dalszej rehabilitacji w kolejnych miesiącach abym w przyszłości była w stanie sama funkcjonować. To jest nasz cel i jedyne marzenie.

UPDATE:

W listopadzie 2016 roku okazało się, że na skutek podawania przez lekarzy zwiększonej ilości witaminy D3 w celu wspomagania leczenia ubytku kości doszło do uszkodzenia obu nerek. Nikt nie raczył sprawdzić poziomu tej witaminy w prostym badaniu z krwi co spowodowało duże odłożenie się tam wapnia .

Zostały pobrane próbki do badań w Niemczech, które mają wskazać drogę leczenia. W tej chwili zapobiegawczo biorę Cytrolit ale zawsze jest niestety szansa, że będę potrzebować przeszczepu nerki.

Za okazane wsparcie i pomoc z całego serca bardzo Ci dziękuję.


Dla chętnych chcących wesprzeć Jagódkę bezpośrednio podaję nr konta:

Credit Agricole Bank Polska SA

pl. Orląt Lwowskich 1

53-605 Wrocław, Polska

Piotr Łubiński

77 1940 1076 4760 5777 0000 0000

dla wpłat z zagranicy

PL77 1940 1076 4760 5777 0000 0000

SWIFT: AGRIPLPR

awia?

awia?

poniedziałek, 23 kwietnia 2018 o 14:19

Zbiórki ciąg dalszy. W tej chwili w związku z licznymi infekcjami (Mykoplazma i Mononukleoza ) oraz powolnej, postępującej Nefrokalcynozy nerek musieliśmy skupić na na wyleczeniu tych właśnie infekcji i chwilowo odpuścić rehabilitację ale i tak źle i tak nie dobrze więc aby w przyszłości Jagoda mogła jakoś funkcjonować konieczna dalej jest intensywna rehabilitacja i teraz zbieramy właśnie na to! Czy możemy na Was liczyć? W tej chwili aby zapewnić pełną opiekę tato nie miał wyboru i musiał zrezygnować z pracy bo niby kto by chciał pracownika, który wychodzi dzień w dzień jak potrzeba. Ostatnie hospitalizacje też w tym nie pomagają. Świadczenie pielęgnacyjne to kropla w morzu potrzeb a i trzeba jeszcze opłacić kredyty za które rok wcześniej mogła się leczyć. :(

sobota, 9 grudnia 2017 o 22:23

Życzliwości ciąg dalszy... dziś niespodzianka. Co miała na myśli osoba wykręcająca do połowy maszynkę od wentyla w tylnym kole samochodu? Sama zakrętka też została odpowiednio poluzowana aby doszło do awarii w najmniej oczekiwanym momencie i najlepiej podczas jazdy. Dziękuję ale nie o taką pomoc chodziło. Aż tak nie śpieszy się nam na tamten Świat.

piątek, 27 października 2017 o 09:20

Nefrokalcynoza to teraz nasz największy problem. Nie znamy przyczyny jej powstania i boimy się aby nie doszło do najgorszego czyli do niewydolności nerek co będzie skutkować koniecznością przeszczepu! Mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie! Niestety ciężko się ustawić leczenie ponieważ jak jedno się poprawia to pogarsza drugie. :(

wtorek, 9 maja 2017 o 12:36

Dziękuję za dołączenie się do akcji okazane wsparcie Użytkownikom for ReefClub.pl oraz Nano-Reef.pl.

piątek, 3 lutego 2017 o 09:41

W listopadzie 2016 roku okazało się, że na skutek podawania przez lekarzy witaminy D3 w celu wspomagania leczenia ubytku kości doszło do uszkodzenia obu nerek. Nikt nie raczył sprawdzić poziomu tej witaminy w prostym badaniu z krwi co spowodowało duże odłożenie się tam wapnia . Aktualnie Jagódka przeszła już badania w Niemczech odnoście możliwości leczenia dzięki czemu będziemy mogli podjąć skuteczne leczenie. Czekamy na wyniki.

sobota, 12 listopada 2016 o 14:46

Chciałbym z tego miejsca "podziękować" "życzliwej osobie", która to wczoraj dla sportu urwała mi lusterka w samochodzie, którym Jagoda codziennie dojeżdżała na rehabilitację i inne zajęcia. Dzięki Twojemu poczuciu humoru nie będę w stanie w poniedziałek nigdzie pojechać! Mam nadzieję, że wkrótce i tobie ktoś zrobi nie mniej uciążliwą niespodziankę! Serwis ASO wycenił części jednej strony na ponad 1500PLN!!! Rozumiem, że teraz mam iść do pasera lub innego handlarza i kupić te elementy niewiadomego pochodzenia za ułamek ich ceny wspierając tym inną ciemną strefę mocy?\n\nSamochód jest oznaczony, iż należy do osoby niepełnosprawnej a mimo to i tak nie został on oszczędzony! Dziękuję! :(

środa, 19 października 2016 o 12:57

Chcę z tego miejsca bardzo podziękować Społeczności oraz Właścicielom serwisu SRWiA (RA) za pomoc i przyłączenie się do akcji.\n\nJesteście Wielcy! \nDziękujemy!

Aby dodać komentarz lub

A

azetserwis

Taka slicznotka musi dac radę... trzymam kciuki. powodzenia..

GT

Grzegorz Tarnowski

Dużo zdrowia!!

Serdecznie dziękuję za pozdrowienia i wpłatę! DZIĘKI!

D

d.ostrowski1

Z forum roślinyakwariowe .

SRWiA GÓRĄ!!! Jesteście niemożliwi!! Dziękuję!!!

Michał Ramza

Dużo zdrowia dla Jagódki!

Dziękuję za wpłatę oraz życzenia! Pozdrawiamy serdecznie!

JM

Jakub Markowski

powodzenia\nJakubM

Dziękuję w imieniu Jagódki :)

Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
B
25 zł
Borixon
N
100 zł
Nalovp
EB
20 zł
Ernest Boratyn
JH
25 zł
Jarosław Hababicki
JS
50 zł
Jarek Sochocki
A
300 zł
Artur
Dane ukryte
49 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
JW
52 zł
Joanna Włodarczyk
M
313 zł
manuela.g
MZ
21 zł
Marcin Zientara
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
32 zł
Dane ukryte
A
63 zł
azetserwis
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
12 zł
Dane ukryte
JW
52 zł
Joanna Włodarczyk
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
NK
26 zł
Natalia Krasoń
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
16 zł
Dane ukryte
50 zł
Maciej Żelazo
S
21 zł
szota.jm
Dane ukryte
106 zł
Dane ukryte
MG
15 zł
MG Gajec
Użytkownik niezarejestrowany
1 zł
Użytkownik niezarejestrowany
O
50 zł
ola
DO
21 zł
Damian olczyk
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
JW
52 zł
Joanna Włodarczyk
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
M
10 zł
michalharmata
GT
32 zł
Grzegorz Tarnowski
B
11 zł
bielawa1985
BK
109 zł
Bartosz Kozak
D
518 zł
d.ostrowski1
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
DW
52 zł
Dawid W
Dane ukryte
54 zł
Dane ukryte
WF
25 zł
Wojtek Fior
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
W
100 zł
wkorzen
M
20 zł
madfish
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
K
100 zł
kordek.rs
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Michał Ramza
ukryta
Michał Ramza
Dane ukryte
42 zł
Dane ukryte
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
SJ
44 zł
Sylwia Jańczyk
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
M
518 zł
marlowe27
P
52 zł
pietach
M
ukryta
marcin
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
Użytkownik niezarejestrowany
TS
52 zł
tomekd1966 SRWiA
Dane ukryte
42 zł
Dane ukryte
MH
52 zł
Mirosław Hawrył
M
104 zł
manuela.g
JM
52 zł
Jakub Markowski
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
32 zł
Dane ukryte
B
16 zł
blachy1
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
BW
11 zł
Błażej Wesołowski
Dane ukryte
13 zł
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

M
518 zł
marlowe27
Nasi użytkownicy założyli

182 790 zrzutek

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.