id: bw6gxy

Ratujemy Szkołę!

Ratujemy Szkołę!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 167 030 zrzutek i zebrali 1 214 220 757 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Gosań-Włochów z siedzibą pod adresem: Gosań 150, 26-220 Stąporków, jest organem prowadzącym Niepubliczną Szkołę Podstawową w Gosaniu.

W 2004 r. gmina podjęła decyzję o likwidacji Publicznej Szkoły Podstawowej w Gosaniu z powodu malejącej liczby dzieci. Właśnie wtedy zawiązało się Stowarzyszenie - by walczyć o przyszłość dzieci i zapewnić im dalszą naukę w tej placówce. Od tego czasu szkoła prowadzona jest w formie niepublicznej. Niestety nastał dla nas czas, w którym dotacje z subwencji nie zabezpieczają kosztów utrzymania szkoły. Rosnące opłaty za opał, inne rachunki i pozostałe wydatki sprawiły, że znaleźliśmy się w sytuacji realnego zagrożenia likwidacji.

Nasza szkoła to przyjazne i twórcze miejsce. Panuje tutaj miła, rodzinna atmosfera. Uczniowie są pełni zapału, chętnie angażują się w różnorodne projekty edukacyjne, akcje i konkursy. Mała szkoła niesie za sobą dla uczniów ogrom korzyści- możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka, poświęcenia czasu każdemu z osobna, a także doskonała znajomość lokalnego środowiska, sprawia, że nauczycielom łatwiej dostrzec potencjał i talenty uczniów lub wesprzeć w ewentualnych problemach.

Położenie szkoły sprawia, że chętnie prowadzimy edukację w naturze, co jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważne. Mamy głowy pełne pomysłów i bardzo chcemy wdrażać w życie kolejne programy i projekty, dzięki którym nasza szkoła może rozwinąć skrzydła i stać się placówką wyróżniającą się wśród innych. Jest nas mało, ale mamy ogromne serca i chęci do działania. Głęboko wierzymy, że też możemy mieć szansę żyć, uczyć się i rozwijać w miejscu, które kochamy, gdzie czujemy się bezpiecznie.

W imieniu Członków Stowarzyszenia, Nauczycieli, Rodziców oraz Uczniów bardzo prosimy o wsparcie finansowe. Pomóżcie nam wesprzeć edukację nastawioną na Dziecko, wolną od przemocy, zwróconą ku naturze, edukację w duchu bezpieczeństwa, wzajemnego wsparcia i szacunku.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!