Opis zrzutki

Stowarzyszenie na rzecz Praworządności w Szkołach "Stowarzyszenie Umarłych Statutów" jest pierwszą i największą organizacją w Polsce pochylającą się nad prawami uczniów. Zawsze wtedy, gdy uczeń albo jego rodzice tego potrzebują doradzamy, interweniujemy w Waszych indywidualnych sprawach, poza tym szeroko informujemy i edukujemy młodzież, rodziców oraz nauczycieli na temat prawa oświatowego i praw ucznia.


Podjęliśmy dotychczas ponad 500 interwencji w różnego rodzaju sprawach. Z częścią z nich możecie zapoznać się za pośrednictwem Mapy Interwencji: https://umarlestatuty.pl/interwencje/. Każdego miesiąca odpowiadamy na kilkadziesiąt zapytań ws. interpretacji przepisów prawa oświatowego, udzielając Wam wsparcia. Oprócz tego zrzeszamy już ponad 30 tysięcy osób w grupie na Facebooku, gdzie codziennie wzajemnie udzielamy sobie porad i dyskutujemy.


Pieniądze zebrane w ramach zrzutki przeznaczymy na najpilniejsze wydatki związane z działalnością Stowarzyszenia, przede wszystkim:


✓ opłacimy zobowiązania związane z prowadzeniem strony internetowej i innych mediów;

✓ pokryjemy koszty postępowań sądowych: dotychczas skierowaliśmy 7 spraw do sądów administracyjnych, z czego 3 zostały przez nas wygrane, w jednej sprawie walczymy przed Naczelnym Sądem Administracyjnym, a 3 są w trakcie rozpatrywania;

✓ zwiększymy jakość realizowanych przez nas projektów i udostępnianych materiałów;

✓ zakupimy nagrody motywacyjne dla najaktywniejszych członków i wolontariuszy, którzy nieodpłatnie poświęcają swój czas na działalność w ramach Stowarzyszenia.


Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasową działalnością Stowarzyszenia poprzez stronę https://umarlestatuty.pl/ oraz profile w mediach społecznościowych.


Jeśli jesteś osobą potrzebującą pomocy w sprawie związanej ze szkołą, ocenianiem, wychowaniem — skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 69

WJ
Wioletta Jachowicz
500 zł
JP
Jakub Pieniążek
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
60 zł
SW
Szymon Wiechoczek
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KR
Krzysztof Rybak
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • JW
  jazda z nauczycielskimi kurwami

  robicie świetną robotę, powodzenia!

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Łapta chociaż tyle, robicie kawał dobrej roboty :)

  10 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dziękuje za to co robicie! Oby tak dalej 💪

  20 zł

Nasi użytkownicy założyli

754 102 zrzutki

i zebrali

545 388 954 zł

A ty na co dziś zbierasz?