id: bwr44t

Wsparcie walki o prawa uczniów w szkołach

Wsparcie walki o prawa uczniów w szkołach

Opis zrzutki

Stowarzyszenie na rzecz Praworządności w Szkołach "Stowarzyszenie Umarłych Statutów" jest pierwszą i największą organizacją w Polsce pochylającą się nad prawami uczniów. Zawsze wtedy, gdy uczeń albo jego rodzice tego potrzebują doradzamy, interweniujemy w bezpośrednich i indywidualnych sprawach, poza tym szeroko informujemy oraz edukujemy młodzież na temat jej praw i możliwości działania.


Podjęliśmy dotychczas ponad 300 interwencji w różnego rodzaju sprawach. Z częścią z nich możecie zapoznać się za pośrednictwem mapy interwencji (w trakcie uzupełniania): https://umarlestatuty.pl/interwencje/. Każdego miesiąca odpowiadamy również na kilkadziesiąt zapytań ws. interpretacji przepisów prawa oświatowego, udzielając wsparcia różnym podmiotom związanym ze szkołami.


Pieniądze zebrane w ramach zrzutki przeznaczymy na najpilniejsze wydatki związane z działalnością Stowarzyszenia, przede wszystkim:

✓ opłacimy zobowiązania związane z prowadzeniem strony internetowej i innych mediów;

✓ pokryjemy koszty postępowań sądowych: dotychczas skierowaliśmy 4 sprawy do sądów administracyjnych, z czego 2 zostały przez nas wygrane, wobec 1 orzeczenia złożymy skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego, a 1 jest w trakcie rozpatrywania;

✓ zwiększymy jakość realizowanych przez nas projektów i publikowanych artykułów;

✓ zakupimy nagrody motywacyjne dla najaktywniejszych członków i wolontariuszy, którzy nieodpłatnie poświęcają swój czas na działalność w ramach Stowarzyszenia.


Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasową działalnością Stowarzyszenia poprzez stronę https://umarlestatuty.pl/ oraz profile w mediach społecznościowych!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 14

SW
Szymon Wiechoczek
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
SP
Sebastian Płachecki
50 zł
PW
Przemysław Wiencko
30 zł
 
Dane ukryte
30 zł
SP
Sebastian Płachecki
30 zł
KC
Katarzyna Cudak
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

679 707 zrzutek

i zebrali

441 233 294 zł

A ty na co dziś zbierasz?