id: bwwn9f

Pomóż działać! Pomóż pomagać! Pomóż łączyć nie dzielić! Wesprzyj działania młodych ludzi, by dalej mogli zmieniać świat!

Pomóż działać! Pomóż pomagać! Pomóż łączyć nie dzielić! Wesprzyj działania młodych ludzi, by dalej mogli zmieniać świat!

0
miesięcznie
0%
773 zł 
łącznie
19 
wspierających
Wspieram
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Dzięki naszej współpracy z inną organizacją, można odliczyć na naszą rzecz 1% podatku z rocznego zeznania podatkowego. Ta pomoc ma dla Nasz ogromne znaczenie, nie tylko finansowe. Te środki często wpływają pod koniec roku, kiedy musimy się rozliczyć, wszystkie faktury popłacić, kiedy martwimy się jak pomagać i przetrwać. Dzięki tej wpłacie, odczuwamy wsparcie i to buduje w nas dodatkowe pokłady do działania.


  Jesteśmy organizacją non-profit, nie czerpiemy zysków ze strony "plony od rolnika czyli www.por24.pl" ani z żadnych innych projektów, jednocześnie ponosimy stałe koszty na ich utrzymanie i realizację.


  Dziękujemy z Twój gest, Twoje wsparcie jest bezcenne!

  Życzymy Ci wspaniałego dnia.ad8286ffa04ccc46.pngd9d7c2978cb5b828.png

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

a6e183382be4e4f8.png11 lat temu byliśmy zwykłymi młodymi ludźmi, którzy szybko się usamodzielnili. Szybko wzięliśmy ślub, a za pracą nosiło Nas w różne kierunki Polski. Jedliśmy co popadnie, bez zastanowienia. Kebaby, zupki chińskie, marketowe jedzenie, często gotowe tylko do podgrzania. Czasem udało nam się zjeść pyszny obiadek u mamy. Tak wyglądały nasze posiłki. Szybko nasze organizmy dały znać o sobie, że coś jest nie tak, co oczywiście olaliśmy!


Po 3 latach przyszła na świat nasza córka. Cały okras ciąży, jednym zdaniem…. to był koszmar! Mój organizm odrzucił właściwie większość pokarmów, 9 miesięcy leżenia, schudłam całe 8 kg. Niedługo po córce, druga ciąża i drugie bardzo ciężkie 9 miesięcy. Kiedy pojawił się nasz syn w naszym życiu w krótkim czasie mieliśmy dwie najcudowniejsze istotki całkowicie zależne od nas. Córce zaczynaliśmy rozszerzać dietę i szukałam najlepszych produktów. Czasem babcia coś podała, czasem udało się „załatwić” bezpośrednio od rolnika.


Z synem było dużo gorzej. W ostatnim okresie ciąży zaraziłam się z niewiadomego źródła bakterią Listerii. Ta bakteria spowodowała wrodzone zapalenie płuc i sepsę. Miał ogromne zmiany na skórze. Im był większy tym, objawy się nasilały. Byłam u kresu sił psychicznych i fizycznych. (kliknij i zobacz jak on wtedy wyglądał) Kiedy kolejny raz krępowałam małe rączki syna, wyłam! Pamiętam tą ostatnią wizytę z rozpaczy powiedziałam lekarzowi.... (zobacz co przeszliśmy i jak z tego wyszliśmy).


Wtedy wzięłam sprawy w swoje ręce. Zaczęłam czytać! I od razu byłam w szoku! W majeranku, który dodawałam do zupki, było jajko! W makaronie bez jajecznym, było jajko! Szybko zrozumiałam, że żywność jest skażona i zainfekowana zanieczyszczeniami- toksyczna dla mojego dziecka. Zmiana diety połączona z oczyszczaniem organizmu dała zdrowie mojemu synowi. Zaczęliśmy szukać kontaktów do rolników i do źródeł zdrowej żywności. Zrozumieliśmy, że takich ludzi jak my jest dużo więcej. Rodziców, którzy szukają żywności dla swoich ciężko chorych dzieci.


To był moment w którym pojawiła się w naszym sercu potrzeba dostępu do zdrowej żywności bezpośrednio od rolników. Sami często jeździliśmy nawet 100km po konkretne produkty. Zrozumieliśmy jak utrudniony jest dostęp do żywności od rolników. Dlatego wraz z innymi rodzicami założyliśmy Stowarzyszenie Postaw Na Zdrowie. Stowarzyszenie tworzą młodzi ludzie pełni pasji, zaangażowania i determinacji. Działamy wspólnie na rzecz dobra nas wszystkich. Po 4 miesiącach działalności poznaliśmy młodego rolnika, który uświadomił Nas, że tak jak my mamy problem z dostępem do zdrowej żywności tak rolnicy mają problem z jej sprzedażą.


Postanowiliśmy połączyć rolników z konsumentami. I tak powstał początek projektu „od rolnika bez pośrednika”. Pod koniec roku 2019r. udało nam się pozyskać środki na utworzenie strony www.por24.pl

Jesteśmy też coraz liczniejsi na facebooku- zapraszamy do grupy plony od rolnika.Potrzebujemy środków by utrzymać stronę, by się rozwijać i docierać do lokalnych małych rodzinnych gospodarstw, gdzie żywność jest zdrowa, wartościowa i smaczna.Dlatego chcemy organizować się i zmieniać naszą lokalną i regionalną rzeczywistość:

1. Zwiększamy świadomość rolników promując gospodarstwa wolne od sztucznych nawozów i pestycydów.

2. Uświadamiamy rolników o możliwości promocji swoich produktów,

3. Uświadamiamy konsumentów o istotnych faktach na temat produktów spożywczych, zwłaszcza na temat ich pochodzenia, wartości spożywczej, zawartości chemii i pestycydów,

4. Tworzymy narzędzia- stronę internetową na której rolnicy, rzemieślnicy, przetwórcy i wytwórcy mogą bezpłatnie wystawić swoje plony oraz poinformować klientów gdzie będą ( w jakim mieście), jaka będzie forma odbioru, kiedy i za ile.

w470ed62ef7d56f5.png

Tworzymy rzetelną bazę rolników/ wytwórców od których każdy z Nas może kupić bezpośrednio- czyli bez prowizji za pośrednictwo za dostęp zdrowej żywności i nie tylko, której tak bardzo nam brak w dzisiejszych czasach, gdzie z każdej strony jesteśmy bombardowani szkodliwą chemią.

Nawiązujemy relacje z rolnikami, rozmawiamy z nimi, odwiedzamy- dzięki temu wiesz, że to rolnik a nie pośrednik.


Wszystko jest BEZ POŚREDNIKÓW, dlatego masz dostęp do żywności w świetnych cenach.

KONKRETNIE już mamy:

Plony od rolnika już na FB- wejdź i kupuj

#wykupioną domenę i hosting www.por24.pl czyli plony od rolnika

#grafiki, loga

#część działań promocyjnych i marketingowych

#środki które pozyskaliśmy na zakup usługi otworzenia strony internetowej


Potrzebujemy Twojej pomocy na:

#profesjonalny sprzęt do nagrywania wizyt u rolników = min. 10 tyś.

#środków na pokrycie kosztów wizyt u rolników= 1 wizyta to min 300 zł (koszt dojazdu i pracy)

#środków na opłacenie faktur za przedłużenie domeny i hostingu= 500 zł rocznie

#wynagrodzenia administratora danych= usługa zewnętrzna 1600zł

#spotów informacyjnych, działań marketingowych, pozycjonowania strony= min 10 tyś

#materiałów reklamowych i promocji, banery= min 1000 zł

#koszty prowadzenie biura i księgowości a w szczególności usług pocztowych= min 500 zł/mc

#musimy zakupić drukarkę, gdyż obecna zacina się :( lub chętnie przyjemy w dobrym stanie


Jak to działa:

Rolnik wystawia swoje plony za pośrednictwem strony informując Cię gdzie, kiedy, z czym i za ile(cena) będzie, ty składasz zamówienie u rolnika (jeśli te produkty Cię interesują) i przyjeżdżasz po odbiór w wyznaczonym miejscu- płacąc na miejscu. Prawda, że proste! Dlatego WESPRZYJ NAS finansowo :)


Nie jesteśmy Stowarzyszeniem jednego projektu!

W przeciągu niespełna dwu letniej działalności organizacji, możemy pochwalić się takimi działaniami dla lokalnej społeczności jak:·        

==> Pozyskanie 1000 opasek odblaskowych i dostarczenie (na własny koszt) ich dla wszystkich szkół z terenu Gminy Jeżowe. Dzięki temu wszystkie rowery dzieci i pracowników dojeżdżających właśnie tym środkiem transportu, zostały zaopatrzone w bezpieczną opaskę odblaskową, a działanie przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działanie było możliwe dzięki wsparciu z Funduszu Prewencji FZU.

 1. Poniesiony koszt na dojazdy do szkół to 100 zł (koszt paliwa)+ praca własna społeczna na pozyskanie opasek odblaskowych, kontakt ze szkołami, rozdysponowanie i policzenie opasek pomiędzy szkołami.

h3136fa5f9e40b1a.jpeg

==> Budowa Placu Zabaw w Jeżowem Podgórzu. Dzięki pozyskanym środkom z UE, mogliśmy zrealizować tak dużą i potrzebą inwestycje dla dzieci. Stowarzyszenie pozyskało na ten cel 50 tyś. Kolejne 30 tyś zostało przekazane z Funduszu Sołeckiego, co pozwoliło na doposażenie w urządzenia i ogrodzenie terenu. Ogrodzenie zostało zbudowane dzięki pracy społecznej mieszkańców Jeżowego. Dbając o teren i opiekując się placem zabaw, pozyskaliśmy również od prywatnych osób drzewka, krzewy i roślinność. A ramach pracy własnej również dokonaliśmy nasadzeń. Inicjatywa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014 – 2020 dla operacji realizowanych w ramach Projektu Grantowego pt. Promocja obszaru LGD Stowarzyszenie “Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” z wykorzystaniem produktów lokalnych realizowanego przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”

 • potrzebujemy wsparcia finansowanego na utrzymanie placu zabaw, kosztów dobrych napraw, uzupełniania piasku (koszt 700zł/ rocznie), doposażenia placu zabaw ( chcemy domontować ławki: to koszt 592,50 zł za 1 szt.), sprzętu dla dzieci jak: piłeczki, paletki (w zależności od zestawów to koszt do 300zł), kosztów związanych z koszeniem trawy i utrzymaniem nasadzonych drzewek i krzewów (pielęgnowanie, podcinanie, ściółkowanie) koszt min. 300zł/ rocznie. Chcemy też aby plac zabaw był oświetlony to koszt co najmniej 10 tyś.

oe26d685a2e8d493.jpeg> Realizujemy projekt Aktywna Ja, polegający na aktywizacji kobiet z terenu Gminy Jeżowe do wspólnych działań poprzez zorganizowane spotkania na publicznych siłowniach na terenie Gminy Jeżowe. Z powodu braki miejsca, świetlicy na aktywizację kobiet chcemy wynająć pomieszczenie i stworzyć mini siłowni/klub.

 • potrzebujemy wsparcia na koszty utrzymania klubu Aktywna Ja (100zł/mc), remontu pomieszczenia (500zł) i doposażenie mini siłowni (2000 tyś.).

se32fb2052c7637a.jpeg==> Cały czas realizujemy projekt od rolnika bez pośrednika polegający na: budowie narzędzi sprzedaży, podnoszenie przedsiębiorczości wśród rolników, rzemieślników, artystów i KGW, oraz podnoszenie świadomości konsumenckiej.

g6d8ff25fee89669.jpeg==> Administrujemy i promujemy stronę internetową oraz grupę plony od rolnika na fb.


==> Pomagaliśmy seniorom w czasie pierwszego zamknięcia gospodarki w marciu 2020r., poprzez robienie zakupów i dostarczanie do potrzebujących osób.

b3f4b834ffc6c5d3.png==> Jesteśmy aktywni i staramy się pozyskiwać środki na nasze pomysły. Nieustanie pomimo braków zasobów i specjalistycznych umiejętności startujemy w grantach, konkursach i naborach.

==>pracujemy społecznie, a nasze Stowarzyszenie Postaw Na Zdrowie jest stowarzyszeniem non-profit.

Prosimy, wesprzyj Nas finansowo.

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 5

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Dziękujemy Ci, jesteś wspnaiały!

Ustal mikro przelew od min 1zł, a my dzięki temu będziemy działać w skali makro.Te środki wykorzystamy na podstawowe koszty związane z utrzymaniem stowarzyszeni...

od 1 zł

Kupione 2 z 999

Dziękujemy za wsparcie budowy bezpiecznego placu zabaw dla dzieci.

Wpłać symboliczną cegiełkę na utrzymanie placu zabaw dla dzieci. Potrzebujemy środków na bieżące utrzymanie placu zabaw takie jak: zakup impregnatu do drewna, p...

od 30 zł

Kupione 3 z 99

Poznaj swojego rolnika, kupuj bezpośrednio zdrową żywność.

Udostępniamy darmowe narzędzie dla rolników i konsumentów do zakupów bezpośrednio od lokalnych producentów. Chcesz mieć wybór i alternatywę? Chcesz jeść polskie...

od 50 zł

Kupione 9 z 100

Dziękujemy za cegiełkę na budowę siłowni dla młodzieży i dorosłych.

Wesprzyj budowę siłowni tupu street workout dla młodzieży i dorosłych. Kiedy dzieci bawią się na placu zabaw, rodzice mogą spędzać ten czas aktywnie. Młodzież p...

od 100 zł

Kupione 1 z 230

Zostań darczyńcą stowarzyszenia z potencjałem i enegrią do działania!

Bez małych lokalnych stowarzyszeń świat wokół nas wyglądał by inaczej. Największe stowarzyszenia, kiedyś zaczynały od 0. Podobają Ci się nasze działania. Podzie...

od 1000 zł

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 19

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.