koniec za 10 dni ID: bwy2sa

Jubileusz 50. lat Studenckiego Radia Egida Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Zebrano 1 249 zł
z kwoty 5 000 zł

24 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

121
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Koncert z okazji 50. studenckiego Radia Egida


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Jubileusz jednej z najstarszych rozgłośni akademickich w kraju

Radio Egida jest rozgłośnią radiową Uniwersytetu Śląskiego, która funkcjonuje nieprzerwanie od 1969 r. Rok 2019 jest bardzo ważny dla wszystkich byłych i obecnych redaktorów Egidy, ponieważ obchodzimy 50-lecie naszej działalności. Właśnie dlatego członkowie Radia chcą zaproponować społeczności akademickiej i wszystkim zainteresowanym liczne atrakcje - najważniejszą z nich będzie wyjątkowy koncert-benefis, który planujemy w listopadzie 2019 r.

Niedawno bawiliśmy się już podczas "Nocy gier planszowych oraz esportu", a także na potańcówce pod gołym niebem w stylu lat 60-tych. Teraz przygotowujemy wystawę o działalności Radia, która pojawi się na katowickim Rynku. Dodatkowo planujemy warsztaty z dziennikarzami-profesjonalistami, którzy spotkają się z członkami Radia oraz studentami.

Kulminacja obchodów - BENEFIS I KONCERT

Pół wieku Egidy to jedyna w swoim rodzaju okazja do spotkania kilkunastu pokoleń radiowców dzielących się wspomnieniami. Właśnie dlatego chcemy zaproponować organizację wydarzenia które będzie połączeniem Benefisu i koncertu. Zaplanowaliśmy je w katowickim Kinoteatrze Rialto 16 lub 23 listopada 2019 (termin zostanie potwierdzony niebawem). Benefis, podczas którego będziemy wspominać 50 lat Radia będzie połączony z koncertem. Wśród gwiazd z którymi rozmawiamy są między innymi: The Coals, The Dumplings, Kwiat Jabłoni, Mikromusic (w zależności od dyspozycyjności zespołów i efektów naszej zbiórki zaprosimy jedną z tych formacji).

Zaplanowane wydarzenia zw. z 50-leciem Radia finansuje w całości Uniwersytet Śląski. Wspólnie z redakcją studencką doszliśmy jednak do wniosku, że zależy nam na zróżnicowaniu środków na realizację wydarzenia, tak aby 50-lecie było wydarzeniem wyjątkowym. Właśnie dlatego poszukujemy sponsorów wśród dużych firm, ale także prosimy o wsparcie w ramach Zrzutki. Chcemy, żeby wydarzenie miało jeszcze większy rozmach i było jeszcze ciekawsze. Wzorujemy się tu przede wszystkim na amerykańskich społecznościach akademickich gdzie tego typu wsparcie na rzecz uczelni czy jej organizacji przez byłych członków lub sympatyków jest powszechne.

Byłoby świetnie gdyby z okazji 50-lecia nasza akcja crowdfundingowa była okazją do pokazania swojego wsparcia dla Egidy przez byłych i obecnych członków Radia, a także wszystkich członków społeczności akademickiej!

Dlaczego warto nas wesprzeć?

Ponieważ Radio Egida jest jedną z najstarszych akademickich rozgłośni radiowych w Polsce, która przez pół wieku swojej działalności gościła setki redaktorów z których wielu pracuje w mediach do dziś. Poza tym okoliczność taka jak półwiecze istnienia zasługuje na szczególną oprawę, której uczestnicy nigdy nie zapomną. Kolejnym powodem jest chęć zorganizowania bezpłatnego koncertu w Katowicach podczas którego będzie można lepiej poznać członków oraz historię jednej z najstarszych organizacji studenckich w kraju.

Koszty, które musimy pokryć wiążą się z:

1. Wynajmem kinoteatru Rialto oraz dekoracją sali

2. Opłacaniem występującego artysty i przygotowaniem odpowiedniego nagłośnienia

3. Zapewnieniem obsługi wydarzenia

Czego można spodziewać się po wydarzeniu?

1. Doskonałej atmosfery i wspaniałych wspomnień związanych z Radiem Egida

2. Wyjątkowej szansy na spotkanie się różnych pokoleń członków Egidy

3. Występu muzycznego na najwyższym poziomie

4. Zabawy do białego rana

5. Szansy na dyskusję nad rozwojem studenckiej radiofonii i jej znaczeniem dla kształtowania się współczesnego dziennikarstwa

Od studentów dla całej społeczności akademickiej

Radio Egida jest organizacją w stu procentach tworzoną przez studentów, finansowaną przez Uniwersytet Śląski. Zespół redaktorów tworzą ludzie z pasją, szukający nowych ścieżek w dziedzinie dziennikarstwa.

Prosimy o wsparcie naszego działania!

Pamiętając o swojej wieloletniej tradycji staramy się iść z duchem czasu dlatego liczymy na wsparcie braci studenckiej, sympatyków i przyjaciół radia w drodze do dalszego rozwoju Egidy żeby rozbrzmiewała w odbiornikach przez kolejne 50 lat i jeszcze dłużej.

Opisz swoją zrzutkę najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj, aby opis był wiarygodny, dokładny, ale przy tym rzeczowy i prosty. Warto, aby był przyjemny w odbiorze i skupiał uwagę. W ciekawy i miły sposób zachęć do wsparcia :)

Tytuł Twojego zdjęcia.

Co przedstawia?

środa, 9 października 2019 o 14:21

Zachęcamy do udziału w zbiórce! Świętujmy razem 50. lat Studenckiego Radia Egida Uniwersytetu Śląskiego! Fundusze zebrane od sponsorów oraz te przeznaczone na ten cel przez Uniwersytet Śląski zostaną przeznaczone m.in. na rezerwację Kinoteatru Rialto, opłacenie honorariów artystów, realizację wystawy dotyczącej 50-letniej historii Radia Egida oraz poczęstunek. Ponieważ chcemy aby tegoroczne radiowe urodziny na długo zapadły w waszej pamięci postanowiliśmy o zrealizowaniu zbiórki. Środki, które zbierzemy przeznaczymy na organizację cateringu, przygotowanie upominków dla redaktorów, obsługę techniczną oraz przygotowanie filmu o Radiu Egida.

poniedziałek, 7 października 2019 o 16:50

Drodzy miłośnicy Radia Egida! Z okazji jubileuszu zapraszamy Was na koncert Króla, który odbędzie się podczas uroczystości w Kinoteatrze Rialto już 16 listopada 2019 r. ! Błażej Król jest polskim muzykiem, kompozytorem, wokalistą i autorem tekstów, które podbijają listy przebojów. Znany jest przede wszystkim z występów w zespole muzyki alternatywnej "Kawałek Kulki", od 2014 działa również jako solowy artysta. Posłuchajcie jednego z jego najpopularniejszych utworów by rozgrzać się przed koncertem - https://www.youtube.com/watch?v=eCbY5Rkrs4Y Przypominamy o naszej zbiórce, której celem jest przygotowanie jak najlepszego wydarzenia, które uświetni 50-lecie Radia Egida!

czwartek, 5 września 2019 o 10:39

To już oficjalne, jubileusz jednej z najstarszych rozgłośni akademickich w kraju – Radia Egida, odbędzie się 16 listopada 2019 r. w katowickim Kinoteatrze Rialto! Zapraszamy do śledzenia naszej zbiórki, niedługo przedstawimy wam artystów, którzy wystąpią podczas benefisu. Gorąco zachęcamy do udziału w zbiórce. Pokażmy wspólnie, że Radio Egida potrafi świętować!

czwartek, 25 lipca 2019 o 11:14

Gorąco zachęcamy was do udziału w zbiórce! Moc w waszych rękach! Pół wieku Egidy to jedyna w swoim rodzaju okazja do spotkania kilkunastu pokoleń radiowców dzielących się wspomnieniami. Benefis, podczas którego będziemy wspominać 50 lat Radia, będzie połączony z koncertem. Wśród gwiazd, z którymi rozmawiamy, są między innymi: Mela Koteluk, Mikromusic, Król i wiele innych. Pokażmy wspólnie, że Radio Egida potrafi świętować!

poniedziałek, 15 lipca 2019 o 15:45

Dziękujemy za wasze wsparcie! Chcemy dumnie uczcić z Wami nasze 50-lecie działalności, dlatego zachęcamy do udziału w zbiórce na rzecz jednej z najstarszych rozgłośni akademickich w kraju! Do celu jeszcze trochę zostało, dlatego liczymy na Was! Niedługo będziemy informować Was o planowanych atrakcjach, a tymczasem - do zobaczenia!

Aby dodać komentarz lub

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Egida forever!

CM
50 zł

Czesław Mazur

Od Pana Czesia :)

M
100 zł

MP3

"Radio, someone stiil loves you" (Queen).

SG

Szymon Grzybczyk

Drobna wrzutka od Koordynatorów ds. Promocji i Social Media RSS WNS UŚ. Koniec miesiąca, dorzucimy więcej na początku lipca mordeczki ????????

Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
1 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
1 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Nasi użytkownicy założyli

373 719 zrzutek

Pomóż zebrać 5 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

121
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.