koniec za 44 dni ID: bwy2sa

Jubileusz 50. lat Studenckiego Radia Egida Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Zebrano 1 119 zł
z kwoty 30 000 zł

3 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

120
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Koncert z okazji 50. studenckiego Radia Egida


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Jubileusz jednej z najstarszych rozgłośni akademickich w kraju

Radio Egida jest rozgłośnią radiową Uniwersytetu Śląskiego, która funkcjonuje nieprzerwanie od 1969 r. Rok 2019 jest bardzo ważny dla wszystkich byłych i obecnych redaktorów Egidy, ponieważ obchodzimy 50-lecie naszej działalności. Właśnie dlatego członkowie Radia chcą zaproponować społeczności akademickiej i wszystkim zainteresowanym liczne atrakcje - najważniejszą z nich będzie wyjątkowy koncert-benefis, który planujemy w listopadzie 2019 r.

Niedawno bawiliśmy się już podczas "Nocy gier planszowych oraz esportu", a także na potańcówce pod gołym niebem w stylu lat 60-tych. Teraz przygotowujemy wystawę o działalności Radia, która pojawi się na katowickim Rynku. Dodatkowo planujemy warsztaty z dziennikarzami-profesjonalistami, którzy spotkają się z członkami Radia oraz studentami.

Kulminacja obchodów - BENEFIS I KONCERT

Pół wieku Egidy to jedyna w swoim rodzaju okazja do spotkania kilkunastu pokoleń radiowców dzielących się wspomnieniami. Właśnie dlatego chcemy zaproponować organizację wydarzenia które będzie połączeniem Benefisu i koncertu. Zaplanowaliśmy je w katowickim Kinoteatrze Rialto 16 lub 23 listopada 2019 (termin zostanie potwierdzony niebawem). Benefis, podczas którego będziemy wspominać 50 lat Radia będzie połączony z koncertem. Wśród gwiazd z którymi rozmawiamy są między innymi: The Coals, The Dumplings, Kwiat Jabłoni, Mikromusic (w zależności od dyspozycyjności zespołów i efektów naszej zbiórki zaprosimy jedną z tych formacji).

Zaplanowane wydarzenia zw. z 50-leciem Radia finansuje w całości Uniwersytet Śląski. Wspólnie z redakcją studencką doszliśmy jednak do wniosku, że zależy nam na zróżnicowaniu środków na realizację wydarzenia, tak aby 50-lecie było wydarzeniem wyjątkowym. Właśnie dlatego poszukujemy sponsorów wśród dużych firm, ale także prosimy o wsparcie w ramach Zrzutki. Chcemy, żeby wydarzenie miało jeszcze większy rozmach i było jeszcze ciekawsze. Wzorujemy się tu przede wszystkim na amerykańskich społecznościach akademickich gdzie tego typu wsparcie na rzecz uczelni czy jej organizacji przez byłych członków lub sympatyków jest powszechne. 

Byłoby świetnie gdyby z okazji 50-lecia nasza akcja crowdfundingowa była okazją do pokazania swojego wsparcia dla Egidy przez byłych i obecnych członków Radia, a także wszystkich członków społeczności akademickiej!

Dlaczego warto nas wesprzeć?

Ponieważ Radio Egida jest jedną z najstarszych akademickich rozgłośni radiowych w Polsce, która przez pół wieku swojej działalności gościła setki redaktorów z których wielu pracuje w mediach do dziś. Poza tym okoliczność taka jak półwiecze istnienia zasługuje na szczególną oprawę, której uczestnicy nigdy nie zapomną. Kolejnym powodem jest chęć zorganizowania bezpłatnego koncertu w Katowicach podczas którego będzie można lepiej poznać członków oraz historię jednej z najstarszych organizacji studenckich w kraju. 

Koszty, które musimy pokryć wiążą się z:

1. Wynajmem kinoteatru Rialto oraz dekoracją sali

2. Opłacaniem występującego artysty i przygotowaniem odpowiedniego nagłośnienia

3. Zapewnieniem obsługi wydarzenia

Czego można spodziewać się po wydarzeniu?

1. Doskonałej atmosfery i wspaniałych wspomnień związanych z Radiem Egida

2. Wyjątkowej szansy na spotkanie się różnych pokoleń członków Egidy

3. Występu muzycznego na najwyższym poziomie

4. Zabawy do białego rana

5. Szansy na dyskusję nad rozwojem studenckiej radiofonii i jej znaczeniem dla kształtowania się współczesnego dziennikarstwa

Od studentów dla całej społeczności akademickiej

Radio Egida jest organizacją w stu procentach tworzoną przez studentów, finansowaną przez Uniwersytet Śląski. Zespół redaktorów tworzą ludzie z pasją, szukający nowych ścieżek w dziedzinie dziennikarstwa.

Prosimy o wsparcie naszego działania!

Pamiętając o swojej wieloletniej tradycji staramy się iść z duchem czasu dlatego liczymy na wsparcie braci studenckiej, sympatyków i przyjaciół radia w drodze do dalszego rozwoju Egidy żeby rozbrzmiewała w odbiornikach przez kolejne 50 lat i jeszcze dłużej. 

Opisz swoją zrzutkę najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj, aby opis był wiarygodny, dokładny, ale przy tym rzeczowy i prosty. Warto, aby był przyjemny w odbiorze i skupiał uwagę. W ciekawy i miły sposób zachęć do wsparcia :)

Tytuł Twojego zdjęcia.

Co przedstawia?

czwartek, 25 lipca 2019 o 11:14

Gorąco zachęcamy was do udziału w zbiórce! Moc w waszych rękach! Pół wieku Egidy to jedyna w swoim rodzaju okazja do spotkania kilkunastu pokoleń radiowców dzielących się wspomnieniami. Benefis, podczas którego będziemy wspominać 50 lat Radia, będzie połączony z koncertem. Wśród gwiazd, z którymi rozmawiamy, są między innymi: Mela Koteluk, Mikromusic, Król i wiele innych. Pokażmy wspólnie, że Radio Egida potrafi świętować!

poniedziałek, 15 lipca 2019 o 15:45

Dziękujemy za wasze wsparcie! Chcemy dumnie uczcić z Wami nasze 50-lecie działalności, dlatego zachęcamy do udziału w zbiórce na rzecz jednej z najstarszych rozgłośni akademickich w kraju! Do celu jeszcze trochę zostało, dlatego liczymy na Was! Niedługo będziemy informować Was o planowanych atrakcjach, a tymczasem - do zobaczenia!

Aby dodać komentarz lub

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Egida forever!

CM
50 zł

Czesław Mazur

Od Pana Czesia :)

M
100 zł

MP3

"Radio, someone stiil loves you" (Queen).

SG

Szymon Grzybczyk

Drobna wrzutka od Koordynatorów ds. Promocji i Social Media RSS WNS UŚ. Koniec miesiąca, dorzucimy więcej na początku lipca mordeczki ????????

R
200 zł
Rafał i Monika Drabek
AK
100 zł
Aleksandra Kielak
RA
100 zł
Radek Aksamit
DM
100 zł
Damian Majer
M
100 zł
MP3
AR
50 zł
Anna Rybaczek
CM
50 zł
Czesław Mazur
AS
25 zł
Antoni Sowiński
EJ
25 zł
Edyta Janowska
KB
20 zł
Karolina Broda
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
MF
10 zł
Martyna Fołta
Użytkownik niezarejestrowany
1 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
JS
ukryta
Justyna Szostek-Aksamit
DM
ukryta
Dominika Młynarczyk
SG
ukryta
Szymon Grzybczyk

Pierwsza wpłata

AS
25 zł
Antoni Sowiński

Najwyższa wpłata

R
200 zł
Rafał i Monika Drabek
Nasi użytkownicy założyli

348 427 zrzutek

Pomóż zebrać 30 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

120
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.