id: bwy2sa

Jubileusz 50. lat Studenckiego Radia Egida Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Jubileusz 50. lat Studenckiego Radia Egida Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Aktualności 7

 • Dziękujemy wszystkim za udział w zbiórce!

  Emocje po jubileuszu 50-lecia Radia Egida, który zorganizowaliśmy w katowickim Kinoteatrze Rialto są nadal mocno odczuwalne. Obchody trwają nadal, a to że są udane zawdzięczamy także Wam.
  Wspólnie udało nam się uczcić urodziny jednej z najstarszych rozgłośni akademickich w kraju. Inicjatywy takie jak ta, pozwalają nam poczuć, że tworzymy coś naprawdę wyjątkowego. Obserwowanie tego, jak wiele pokoleń łączy Radio Egida, daje nam siły na kolejne 50 lat i więcej. W Rialto mogliśmy zobaczyć, że Egidę tworzą ludzie i ich zapał. Zebrane pieniądze pozwoliły nam między innymi na zarezerwowanie profesjonalnego oświetlenia podczas koncertu w Kinoteatrze Rialto. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!
  Czytaj więcej
 • Już niedługo, już tuż tuż – Jubileusz 50. lat Studenckiego Radia Egida Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (16 listopada 2019 r.) ! Jak na radio przystało, podczas uroczystości będziecie mieli okazję posłuchać koncertu Króla, artysty który z pewnością pozwoli Wam zapamiętać ten wieczór. Gorąco zachęcamy was do udziału w zbiórce! Pokażmy wspólnie, że Radio Egida potrafi świętować!
  Czytaj więcej
 • Zachęcamy do udziału w zbiórce! Świętujmy razem 50. lat Studenckiego Radia Egida Uniwersytetu Śląskiego! Fundusze zebrane od sponsorów oraz te przeznaczone na ten cel przez Uniwersytet Śląski zostaną przeznaczone m.in. na rezerwację Kinoteatru Rialto, opłacenie honorariów artystów, realizację wystawy dotyczącej 50-letniej historii Radia Egida oraz poczęstunek. Ponieważ chcemy aby tegoroczne radiowe urodziny na długo zapadły w waszej pamięci postanowiliśmy o zrealizowaniu zbiórki. Środki, które zbierzemy przeznaczymy na organizację cateringu, przygotowanie upominków dla redaktorów, obsługę techniczną oraz przygotowanie filmu o Radiu Egida.
  Czytaj więcej
 • Drodzy miłośnicy Radia Egida! Z okazji jubileuszu zapraszamy Was na koncert Króla, który odbędzie się podczas uroczystości w Kinoteatrze Rialto już 16 listopada 2019 r. ! Błażej Król jest polskim muzykiem, kompozytorem, wokalistą i autorem tekstów, które podbijają listy przebojów. Znany jest przede wszystkim z występów w zespole muzyki alternatywnej "Kawałek Kulki", od 2014 działa również jako solowy artysta. Posłuchajcie jednego z jego najpopularniejszych utworów by rozgrzać się przed koncertem - https://www.youtube.com/watch?v=eCbY5Rkrs4Y Przypominamy o naszej zbiórce, której celem jest przygotowanie jak najlepszego wydarzenia, które uświetni 50-lecie Radia Egida!
  Czytaj więcej
 • To już oficjalne, jubileusz jednej z najstarszych rozgłośni akademickich w kraju – Radia Egida, odbędzie się 16 listopada 2019 r. w katowickim Kinoteatrze Rialto! Zapraszamy do śledzenia naszej zbiórki, niedługo przedstawimy wam artystów, którzy wystąpią podczas benefisu. Gorąco zachęcamy do udziału w zbiórce. Pokażmy wspólnie, że Radio Egida potrafi świętować!
  Czytaj więcej
 • Gorąco zachęcamy was do udziału w zbiórce! Moc w waszych rękach! Pół wieku Egidy to jedyna w swoim rodzaju okazja do spotkania kilkunastu pokoleń radiowców dzielących się wspomnieniami. Benefis, podczas którego będziemy wspominać 50 lat Radia, będzie połączony z koncertem. Wśród gwiazd, z którymi rozmawiamy, są między innymi: Mela Koteluk, Mikromusic, Król i wiele innych. Pokażmy wspólnie, że Radio Egida potrafi świętować!
  Czytaj więcej
 • Dziękujemy za wasze wsparcie! Chcemy dumnie uczcić z Wami nasze 50-lecie działalności, dlatego zachęcamy do udziału w zbiórce na rzecz jednej z najstarszych rozgłośni akademickich w kraju! Do celu jeszcze trochę zostało, dlatego liczymy na Was! Niedługo będziemy informować Was o planowanych atrakcjach, a tymczasem - do zobaczenia!
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Koncert z okazji 50. studenckiego Radia Egida

Jubileusz jednej z najstarszych rozgłośni akademickich w kraju

Radio Egida jest rozgłośnią radiową Uniwersytetu Śląskiego, która funkcjonuje nieprzerwanie od 1969 r. Rok 2019 jest bardzo ważny dla wszystkich byłych i obecnych redaktorów Egidy, ponieważ obchodzimy 50-lecie naszej działalności. Właśnie dlatego członkowie Radia chcą zaproponować społeczności akademickiej i wszystkim zainteresowanym liczne atrakcje - najważniejszą z nich będzie wyjątkowy koncert-benefis, który planujemy w listopadzie 2019 r.

Niedawno bawiliśmy się już podczas "Nocy gier planszowych oraz esportu", a także na potańcówce pod gołym niebem w stylu lat 60-tych. Teraz przygotowujemy wystawę o działalności Radia, która pojawi się na katowickim Rynku. Dodatkowo planujemy warsztaty z dziennikarzami-profesjonalistami, którzy spotkają się z członkami Radia oraz studentami.

Kulminacja obchodów - BENEFIS I KONCERT

Pół wieku Egidy to jedyna w swoim rodzaju okazja do spotkania kilkunastu pokoleń radiowców dzielących się wspomnieniami. Właśnie dlatego chcemy zaproponować organizację wydarzenia które będzie połączeniem Benefisu i koncertu. Zaplanowaliśmy je w katowickim Kinoteatrze Rialto 16 lub 23 listopada 2019 (termin zostanie potwierdzony niebawem). Benefis, podczas którego będziemy wspominać 50 lat Radia będzie połączony z koncertem. Wśród gwiazd z którymi rozmawiamy są między innymi: The Coals, The Dumplings, Kwiat Jabłoni, Mikromusic (w zależności od dyspozycyjności zespołów i efektów naszej zbiórki zaprosimy jedną z tych formacji).

Zaplanowane wydarzenia zw. z 50-leciem Radia finansuje w całości Uniwersytet Śląski. Wspólnie z redakcją studencką doszliśmy jednak do wniosku, że zależy nam na zróżnicowaniu środków na realizację wydarzenia, tak aby 50-lecie było wydarzeniem wyjątkowym. Właśnie dlatego poszukujemy sponsorów wśród dużych firm, ale także prosimy o wsparcie w ramach Zrzutki. Chcemy, żeby wydarzenie miało jeszcze większy rozmach i było jeszcze ciekawsze. Wzorujemy się tu przede wszystkim na amerykańskich społecznościach akademickich gdzie tego typu wsparcie na rzecz uczelni czy jej organizacji przez byłych członków lub sympatyków jest powszechne.

Byłoby świetnie gdyby z okazji 50-lecia nasza akcja crowdfundingowa była okazją do pokazania swojego wsparcia dla Egidy przez byłych i obecnych członków Radia, a także wszystkich członków społeczności akademickiej!

Dlaczego warto nas wesprzeć?

Ponieważ Radio Egida jest jedną z najstarszych akademickich rozgłośni radiowych w Polsce, która przez pół wieku swojej działalności gościła setki redaktorów z których wielu pracuje w mediach do dziś. Poza tym okoliczność taka jak półwiecze istnienia zasługuje na szczególną oprawę, której uczestnicy nigdy nie zapomną. Kolejnym powodem jest chęć zorganizowania bezpłatnego koncertu w Katowicach podczas którego będzie można lepiej poznać członków oraz historię jednej z najstarszych organizacji studenckich w kraju.

Koszty, które musimy pokryć wiążą się z:

1. Wynajmem kinoteatru Rialto oraz dekoracją sali

2. Opłacaniem występującego artysty i przygotowaniem odpowiedniego nagłośnienia

3. Zapewnieniem obsługi wydarzenia

Czego można spodziewać się po wydarzeniu?

1. Doskonałej atmosfery i wspaniałych wspomnień związanych z Radiem Egida

2. Wyjątkowej szansy na spotkanie się różnych pokoleń członków Egidy

3. Występu muzycznego na najwyższym poziomie

4. Zabawy do białego rana

5. Szansy na dyskusję nad rozwojem studenckiej radiofonii i jej znaczeniem dla kształtowania się współczesnego dziennikarstwa

Od studentów dla całej społeczności akademickiej

Radio Egida jest organizacją w stu procentach tworzoną przez studentów, finansowaną przez Uniwersytet Śląski. Zespół redaktorów tworzą ludzie z pasją, szukający nowych ścieżek w dziedzinie dziennikarstwa.

Prosimy o wsparcie naszego działania!

Pamiętając o swojej wieloletniej tradycji staramy się iść z duchem czasu dlatego liczymy na wsparcie braci studenckiej, sympatyków i przyjaciół radia w drodze do dalszego rozwoju Egidy żeby rozbrzmiewała w odbiornikach przez kolejne 50 lat i jeszcze dłużej.

Wpłacający 28

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków
 • Dziękujemy wszystkim za udział w zbiórce! Emocje po jubileuszu 50-lecia Radia Egida, który zorganizowaliśmy w katowickim Kinoteatrze Rialto są nadal mocno odczuwalne. Obchody trwają nadal, a to że są udane zawdzięczamy także Wam. Wspólnie udało nam się uczcić urodziny jednej z najstarszych rozgłośni akademickich w kraju. Inicjatywy takie jak ta, pozwalają nam poczuć, że tworzymy coś naprawdę wyjątkowego. Obserwowanie tego, jak wiele pokoleń łączy Radio Egida, daje nam siły na kolejne 50 lat i więcej. W Rialto mogliśmy zobaczyć, że Egidę tworzą ludzie i ich zapał. Zebrane pieniądze pozwoliły nam między innymi na zarezerwowanie profesjonalnego oświetlenia podczas koncertu w Kinoteatrze Rialto. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Pozdrowienia i do zobaczenia

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Egida forever!

 • CM
  Czesław Mazur

  Od Pana Czesia :)

  50 zł
 • M
  MP3

  "Radio, someone stiil loves you" (Queen).

  100 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

627 198 zrzutek

i zebrali

377 855 388 zł

A ty na co dziś zbierasz?