id: bxjh8r

STA - KAMIENICA KULTURY

STA - KAMIENICA KULTURY

976 zł
z 10 000
9%
zakończona
20.06.2020r
15
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 014 933 zrzutki i zebrali 1 061 576 713 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowni,

Chcieliśmy zbierać na tzw. "Kamienicę Kultury" - byt wyjątkowy i spełniający marzenia.

Ostatnie wydarzenia kazały nam jednak zrewidować nasze plany. Biorąc pod uwagę realia społeczno - ekonomiczne, zdajemy sobie sprawę przed jak trudnymi wyzwaniami stoi kultura, tym bardziej kultura w wydaniu prywatnym.Zdecydowaliśmy się obniżyć czesne, zawiesić spektakle i zajęcia w formie "twarzą w twarz" i przenieśliśmy się do internetu. Uczymy, słuchamy i rozmawiamy przez wszelkie możliwe platformy, a ostatnio na naszym profilu FB mogliście oglądać owoc naszej pracy z ostatnich lat: pełnometrażowy film, wyświetlany w Kinie Rialto.


Jednym słowem staramy się jak możemy utrzymać STA na nogach. Nie wiemy jednak (jak wszyscy) ile potrwa pandemia. Stąd pomysł na przeformułowanie tej zbiórki. Od zawsze uczymy "naszych ludzi" żeby wspierali się będąc na scenie. Od zawsze chcemy żeby trzymali się razem w chwilach fajnych, ale też tych trochę gorszych. Zespołowość jest najważniejsza, bo nawet w monodramie nic nie zależy tylko od Ciebie - oświetleniowiec zgasi światło i po robocie ;)


Pragniemy zaprosić was do wspierania naszego studia przez dobrowolne wpłaty, które w pełni wykorzystane na cele statutowe stowarzyszenia i pomogą utrzymać nasz "drugi dom". Nie chcemy udawać, że w tej chwili zagramy dla was fizycznie, ale mamy kilka pomysłów jak to obejść. Pomóżcie nam, a my pomożemy Wam w przyszłości, dając od siebie jeszcze więcej niż zwykle.


#STAnowczowalczymy

Oprócz standardowych nagród możemy zaproponować wersję cyfrową, bez wychodzenia z domu:

  • przeprowadzimy z Tobą wywiad rzekę, opublikowaną potem w naszych SM
  • poprowadzimy godzinę kursu aktorskiego przez platformę internetową
  • przygotujemy improwizowane wykonanie piosenki aktorskiej przez okna platformy (podziękowania w wersji video)
  • dostaniesz od nas cyfrową, a później fizyczną wersję plakatu z podpisami
  • dostaniesz od nas czystą jak łza koszulkę z naszym logo - świetnie się w niej siedzi w domu.
  • dostaniesz od nas paczkę zdjęć z pozdrowieniami od całej ekipy
  • paczkę biletów na nasze spektakle, kiedy zrobi się już lepiej :)


----------------------------------------------------------------------------------------------------

#COtoSTA

#zbiórka przed koronawirusem

Poznańska instytucja kultury. Szkoła, scena teatralna, studio dla dzieci, studio tańca, studio filmowe. Mówimy o sobie "laboratorium artystyczne", bo dostaniesz od nas narzędzia do wszystkiego co chcesz robić. Początki to 20m2 z 4 wykładowcami i 15 uczestnikami (w 2012 roku). Dzisiaj wynajmujemy kamienicę w centrum miasta, mamy około 40 wykładowców, wyprodukowaliśmy dwa filmy pełnometrażowe puszczane w kinach (w rolach epizodycznych takie tuzy jak Jan Peszek czy Kasia Bujakiewicz), w ciągu 7 lat zrealizowaliśmy ponad 120 pokazów otwartych dla ok.8500 widzów. Wydaliśmy płytę wspólnie z naszymi najmłodszymi aktorami. Nasi adepci dostają się do uczelni aktorskich, koncertują, pracują "w kulturze", nagrywają płyty czy tworzą własne spektakle. W 2016 uzbieraliśmy na scenę (klik). Stworzyliśmy na niej:

25 premier dyplomów.

8 premier z inicjatywy studentów:

• Obejrzało nas około 7000 widzów.

8 spektakli gościnnych: m.in. „Bobok”, „Audiencja”

4 koncerty.

Współpracujemy z Teatrem Polskim i Teatrem Nowym w Poznaniu, ze Sceną Wspólną czy Teatrem Muzycznym.
Mamy już scenę, robimy filmy, kształcimy dorosłych, młodzież i dzieci. Pomagamy młodym twórcom. Chcemy wystartować z kinem i studiem nagrań, chcemy poprawić jakość zajęć tanecznych wymieniając podłogi. Chcemy zostać prawdziwym konglomeratem kultury. Jesteśmy wyjątkową szkołą w Polsce. . Jeżeli znasz nas, lubisz, widziałeś naszą pracę - dorzuć się do rozwoju unikatowego miejsca w Poznaniu.

W zamian podzielimy się biletami, scenariuszami, udziałem w filmie, albo po prostu wpadniesz do nas na film, zajęcia, warsztaty czy będziesz miał/miała okazję zobaczyć coś fajnego.


Mówimy jasno: mamy fajne pomysły, dzięki pieniądzom ze zbiórki możemy stworzyć profesjonalne studio nagrań (nasi studenci będą mogli nagrywać płyty u nas, będziemy mogli uczyć dubbingu, możliwości wykorzystania tej przestrzeni jest mnóstwo). Podobnie wygląda sprawa z ekranem i rzutnikiem kinowym (będziemy mogli pokazywać naszą pracę u nas - a nasze premiery mają rozmach klik) czy podłogą do tańca/prób której potrzebujemy do wielu projektów (pokazy taneczne, praca nad ruchem).

q12be37bb40cb3b7.jpeg

fot. Szymon Kawęcki.


Jeżeli uda nam się zebrać 10 tysięcy złotych (albo i więcej - a co tam!), to staniemy się niespotykaną jednostką kultury w Polsce. Mamy na koncie współpracę z grupami teatralnymi z USA i do takiego modelu chcemy własnie dążyć. Tak, by widz czy student mógł do nas przyjść i wybrać interesującą go dziedzinę sztuki, a my albo damy mu świetny występ, albo narzędzia by sam go zorganizował.


Wraz z rozwojem tej zbiórki, będziemy dorzucać do niej unikatowe nagrody - więc bądźcie czujni. Więcej o nas na naszym FB: klik.


Zostań lokatorem naszej kamienicy :).
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 14

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
PŁYTA PEARL CHABER
Rewelacyjna płyta naszej absolwentki! Posłuchaj wyjątkowej muzyki, nie możesz wyjść na koncert? On przyjdzie do Ciebie!
50 zł
Zakończona

Wpłaty 15

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
80 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
40 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!