id: bxy68y

Wyprawki szkole dla dzieciaków w Gwatemali

Wyprawki szkole dla dzieciaków w Gwatemali

Nasi użytkownicy założyli 1 014 865 zrzutek i zebrali 1 061 457 921 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Hej !

Z tej strony Ania i Adam! Po raz trzeci organizujemy zbiórkę środków na zakup wyprawek szkolnych dla naszych podopiecznych z organizacji Nuevo Amanecer w Gwatemali!

W ubiegłym roku udało nam się zebrać ponad 1600 zł! Każde dziecko, które uczestniczy w zajęciach organizacji otrzymało podstawowy zestaw, który był niezbedny, aby odpowiednio rozpocząć rok szkolny. Rok szkolny w Gwatemali rozpoczyna się wraz z nowym rokiem.

Czy zajmuje się organizacja ?

Motywowaniem i wspiraniem. Wspieraniem edukacji i motywowaniem dzieciaków do nauki. Organizacja działa w wiosce San Andres Itzapa, zamieszkiwanej głównie przez rdzennych mieszkańcó. Codziennie po zajęciach w szkole dzieci mogą przyjść do domu rodziny Cuycuj (założycieli organizacji ) i wspólnie odrabiać lekcje. Jeśli coś w szkole jest dla nich niejasne mogą poprosić o wyjaśnienie. Nie brakuje również wspólnej zabawy! Działalność organizacji ma rownież na celu wspieranie całych rodzin, a przede wszystkim na udowadnianiu rodzicom, że edukacja ich dzieci jest bardzo ważna! W Gwatemali nie ma obowiązku szkolnego, dzieci często już w wieku 10 lat idą do pracy, bo rodzice nie widzą sensu w posyłaniu ich do szkoły. Oczywiście ma na to wpływ niestety ubóstwo oraz dyskryminacja jaka panuje w tym kraju. Na to nie mamy tak dużego wpływu.

Wierzymy, jednak, że możemy mieć wpływ na los tych dzieci. Działalność organizacji ma naprawdę ogromne znaczenie. Jej podopieczni dostają się na studia, co jest niezywkłym osiągnięciem, biorąc pod uwagę, że niewielki procent studentów w Gwatemali stanowi młodzież pochodząca z rodzin Majów.


Obecnie na zajęcia organizacji uczęszcza ok 25 dzieciaków. 1500 zł to taka optymalna kwota, żeby dać każdemu dziecku zeszyt, flamastry, długopisy, ołówek etc. Najbardziej aktywni podopieczni dostaną pełną wyprawke tzn. plecak, buty, piórnik. Wszystko zależy od kwoty jaką ostatecznie uda nam się uzbierać :)


Więcej o organizacji oraz naszych poprzednich zrzutkach piszemy tutaj:

https://semprearte.com/blogs/blog/rozpoczynamy-dzialalnosc-charytatywna

https://semprearte.com/blogs/blog/final-zbiorki-2019

https://semprearte.com/blogs/blog/pomoc-rodzinom-w-gwatemali-w-czasach-pandemii


Strona organizacji:

https://nuevoamanecergt.org/


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 1

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
25 zł na zakupy w sklepie SempreArte 🎄🎄🎄
Wszyscy, którzy wpłacą 25 zł lub wiecej dostaną od nas kod zniżkowy na 25 zł w sklepie SempreArte!UWAGA: Kod będzie działał również w przedsprzedaży! ...
25 zł

Kupione 19

Zakończona

Wpłaty 40

AI
Ania i Adam R.
500 zł
AH
Katarina
224 zł
ŁH
Łukanio
200 zł
AG
Agnieszka
100 zł
AW
Anna Wojciechowska
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KT
Kasia
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
RK
Roksana Kaczmarek-Wilk
50 zł
MM
Monika Mazur-Wróbel
40 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!