id: bza8kx

Dom bł. Aniceta dla bezdomnych - pomóż spłacić zobowiązanie finansowe

Dom bł. Aniceta dla bezdomnych - pomóż spłacić zobowiązanie finansowe

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 066 466 zrzutek i zebrali 1 161 507 292 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dom im. bł. Aniceta codziennie wydaje około 300 litrów zupy bezdomnym i ubogim. Mieści się w nim magazyn odzieży dla bezdomnych, pomoc lekarska, pomoc duchowa, odbywają się spotkania dla bezdomnych. Dom został oddany do użytku 1 września 2018 r. Na ostatnim etapie budowy, Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów zaciągnął zobowiązanie finansowe na 500 tys. zł, by nie przedłużać otwarcia. Udało się spłacić 100 tys. zł. Zobowiązanie musimy uregulować w tym roku. Brakuje nam 400 tysięcy, dlatego prosimy o pomoc.

„Dom bł. Aniceta, jałmużnika Warszawy” - Jadłodajnia dla bezdomnych i potrzebujących – zostań fundatorem niezwykłego miejsca dla bezdomnych i potrzebujących, włącz się w dzieło pomocy i pomóż nam spłacić zobowiązanie finansowe, które ciąży na klasztorze.

Od 1 września 2018 roku bezdomni i potrzebujący korzystają ze wsparcia w nowym budynku prowadzonym przez Braci Kapucynów w Warszawie, dostosowanym do potrzeb ludzi ubogich. Każdego dnia wolontariusze z Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego oraz Towarzystwo Charytatywne im. O. Pio pod kierunkiem Braci Kapucynów przygotowują i wydają 300 litrów świeżej, pożywnej zupy z dodaniem chleba i gorącej herbaty dla 250 – 300 osób.

W Domu bł. Aniceta - oprócz kuchni z zapleczem i stołówki - znajduje się magazyn z odzieżą, punkt medyczny oraz organizowane są spotkania wieczorne: środowe spotkanie z kulturą, czwartkowe spotkanie wspólnoty modlitewnej i piątkowa manufaktura. Wszystko po to, aby realnie wspierać i pomagać osobom w kryzysie bezdomności i tym, którzy żyją w ubóstwie.

Aby budowy nie przeciągać i nie przerywać, Klasztor zaciągnął zobowiązanie finansowe na 500.000 zł. Trzeba je spłacić w tym roku, dlatego szukamy wsparcia i prosimy o Waszą życzliwą pomoc. Do tej pory udało się już spłacić 100 tys. zł. Brakuje jeszcze 400 tys. zł.

Bardzo prosimy o wsparcie finansowe. Wierzymy, że znajdą się życzliwi i hojni ludzie, którzy pomogą nam spłacić zobowiązanie finansowe. Każda „złotówka” ofiarowana ludziom biednym jest naszą jałmużną, która uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu.

Ofiary można przekazać przez zrzutka.pl lub na konto klasztorne: Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów ul. Kapucyńska 4, 00-245 Warszawa: nr konta 37 1600 1068 1847 1673 0000 0001 (z dopiskiem – „darowizna - na spłatę zobowiązań budowy Jadłodajni bł. Aniceta”) lub bezpośrednio w zakrystii kościoła lub na furcie klasztornej w Warszawie.

Serdeczne dziękujemy za wsparcie tego Dzieła i odwdzięczamy się modlitwą w Waszych Intencjach. Bóg zapłać!

Wolontariusze podczas codziennego rozlewania zupy.

Bezdomni na piątkowych spotkaniach z manufakturą.

Fundator - Radosław Pazura przed Domem

im. bł. Aniceta

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 335

preloader

Komentarze 21

 
2500 znaków