id: c2avvu

Celem zbiórki jest zebranie środków na elektrostymulacje mięśni przełyku u Karolinki.

Celem zbiórki jest zebranie środków na elektrostymulacje mięśni przełyku u Karolinki.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
22 422 zł 
z 100 000 zł
22%
218 dni do końca
216 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Razem dla Karolci otwórzmy serduszka. 

Daj jej szanse spróbować różnych smaków świata. 

Pomóż Karolince złapać samodzielny oddech bez rurki. 

Daj jej szanse oddychać pełną piersią. 


Elektrostymulacja szansą na normalność dla małej Karolinki, by iść przez życie bez rurek.


Nasza historia jest bardzo długa. Karolinka pojawiła się na świecie 14 czerwca 2017 roku. Wszystko było idealnie jak w bajce, Karolinka oddychała, jadła, spała, płakała. Przygotowywaliśmy się na wyjścia do domu. Nad ranem w trzeciej dobie życia u Karolinki doszło do bezdechu, który spowodował trwałe uszkodzenie mózgu. Wynikiem bezdechu jest zdiagnozowane Dziecięce Porażenie Mózgowe 4 kończynowe. 


Nasze całe życie to Karolcia, od jej urodzenia, po dzień dzisiejszy wszystko kręci się wokół naszej Kochanej Córeczki. Naszym drugim domem stał się szpital, a my nauczyliśmy się jak żyć z nieuleczaną chorobą. Karolinka ma za sobą kilka pobytów w różnych szpitalach. Gdy była noworodkiem często dochodziło do zachłystowych zapaleń płuc. Po wykonaniu kilku badań stwierdzono u Karolinki chorobę Sandifera – silny refluks oraz porażenie mięśni przełyku. Lekarze, aby ratować Karolinkę przed kolejnymi zapaleniami płuc, założyli w szyi rurkę tracheotomijną oraz rurkę w brzuszku nazywaną pegiem, które ma do dzisiaj. 


Każdy ma marzenia i dąży do ich spełnienia. Naszym marzeniem jest usprawnienie u Karolinki mięśni odpowiedzialnych za połykanie, co w przyszłości daje jej szanse na pozbycie się rurki tracheotomijnej oraz pega. Życie bez rurek, to życie bez bólu, bez odsysania wydzieliny, bez wymiany rurek, bez dyskomfortu, bez odleżyn, to zupełnie inne lepsze życie. To marzenie może się spełnić. Karolinka otrzymała zgodę Pani Doktor - neurolog na wprowadzenie zabiegów elektrostymulacji podniebienia. Niestety zabiegi te są bardzo kosztowne oraz długo trwałe. Zabieg wymaga zakupu specjalnego sprzętu oraz elektrod, które są drogie. Elektrostymulacje to także wizyty u terapeutów i specjalistów, które również wiążą się z wydatkami.


Zebranie środków na terapię elektrostymulacji przełyku to nasze marzenie, które znacznie podniesie komfort życia naszej Karolci. Samodzielne zebranie środków jest dla nas nie realne, ponieważ codziennie ponosimy ogromne koszty związane z rehabilitacją i podstawowymi potrzebami naszej Karolci:

  • rehabilitacja ruchowa,
  • terapia mikropolaryzacji mózgu,
  • dreny, filtry, pojemniki, rurki tracheotomijne, kominy, opaski, środki pielęgnacyjne,
  • zajecia terapeutami, logopedą, neurologopedą
  • suplementy diety, leki, 


Każdy dzień, każda godzina bez odpowiedniego, niezwykle kosztownego leczenia sprawiają, że codzienność naszej córeczki jest jeszcze trudniejsza. Mimo trudności nie podajemy się i walczymy dalej. Naszym marzeniem jest pomóc Karolci w jej rozwoju. Chcemy zrobić wszystko aby mogła robić swoje małe kroki do przodu. Nie jesteśmy w stanie pokryć tych wszystkich kosztów samodzielnie. Szanowni Państwo prosimy o otwarcie serduszek dla Karolci. Mimo trudności i ograniczeń jest dzielną, wesołą dziewczynką, która bardzo wiele rozumie. Karolcia to nasze największe szczęście jakie mamy. Uczy nas miłości bezwarunkowej. Jej uśmiech oraz jej małe kroczki są najpiękniejszym prezentem. Nie wiemy co przyniesie nam przyszłość. Jej świat jest inny niż nasz, ale tak samo piękny. Chcemy aby Karolinka była szczęśliwa i mogła żyć bez bólu i cierpienia. “Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby”. Dziękujemy wszystkim tym, którzy chcą zmieniać świat na lepsze naszej kochanej Karolci. Każdemu darczyńcy serdecznie Dziękujemy! Karolinka gdyby mogła mówić na pewno bardzo podziękowałaby za okazaną pomoc i wsparcie . Każda złotówka jest ważna, gdyż może zmienić świat, najpierw świat Karolinki, a z czasem również jej rodziny i najbliższych.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 216

 
Dane ukryte
50 zł
MG
Marzena
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MS
Coffin naturalnie
10 zł
MM
Magda M
ukryta
KR
Karolina Ruć
20 zł
AD
Aleksandra Duchewicz
5 zł
AS
Anna Siuda
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

854 269 zrzutek

i zebrali

741 701 053 zł

A ty na co dziś zbierasz?