id: c2ejdv

Zbieramy na inhalator i leki dla chorych koni

Zbieramy na inhalator i leki dla chorych koni

Nasi użytkownicy założyli 912 486 zrzutek i zebrali 874 591 314 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Piękna, Łania i Gracja - te spokojne i mądre konie potrzebują naszej pomocy.

Wszystkie trzy mają choroby oddechowe. Zostały otoczone opieką przez Fundację Z Miłości Do Zwierząt, która dała im dom w Radosnym Tenczynku.


Konie dostały od nas miłość i troskę. Niestety to nie wystarczy, aby poprawić ich stan zdrowia. Do tego potrzebne są regularne wizyty weterynarza, leki i inhalator. Ten ostatni to spory wydatek. Ceny kształtują się w okolicach 4 tys. złotych.


Więcej na ten temat można przeczytać w fachowych artykułach o leczeniu inhalacyjnym koni.


My jednak chcemy przybliżyć Wam sylwetki naszych bohaterek, aby przekonać Was, że warto o nie zawalczyć.


Piękna ma 15 lat. Została wykupiona z rzeźni, w której dzień wcześniej zginęła jej siostra. Mimo ogromnego stresu, jakiego doświadczyła w życiu klacz jest bardzo spokojna. Niestety ma duże problemy oddechowe. Weterynarz potwierdził u niej astmę, która nasila się przy każdym stresie. Klacz jest pod stałą opieką weterynaryjną i potrzebuje dużo uwagi i miłości. Jej stan zdrowia powoduje, że nigdy nie będzie nadawała się do jazdy. Jest koniem do kochania, przytulania i bycia blisko.f7cdbf7e59d0a50f.jpeg


Łania to 12-letnia klacz z pełnym rodowodem (koń wielkopolski). Bardzo mądra i wrażliwa. W Radosnym Tenczynku mieszka razem ze swoją piękną czteroletnią córką „April”.


Była trzymana jako klacz hodowlana, jednak z powodów zdrowotnych nie mogła zajść w ciąże. Właściciel uznał ją za bezużyteczną i zdecydował się sprzedać ją handlarzowi. Tam z kolei była trzymana kilka miesięcy „do utuczenia”. Żyjąc w wymieszanym stadzie, w złych warunkach nabawiła się choroby płuc.


Pod opiekę Fundacji z Miłości do Zwierząt trafiła cztery lata temu ku zdziwieniu wszystkich – ze źrebaczkiem w brzuszku!


Obecnie klacz ma spore problemy oddechowe, stwierdzony COPD (przewlekła obturacyjna choroba płuc). Wymaga stałej opieki weterynaryjnej i specjalistycznego leczenia, którego Fundacja nie jest w stanie zapewnić.

b41bb531491c2e97.jpeg

Gracja ma 16 lat i kochającą właścicielkę. Niestety także ta klacz cierpi z powodu nawracających problemów oddechowych. Obecnie jest źrebna i wszyscy trzymamy kciuki za szczęśliwe rozwiązanie.

ba8aeb0d255887ca.jpeg

Sprzęt, który chcemy kupić ma przynieść tym koniom ulgę i przyczynić się do poprawy stanu ich zdrowia.

Przymierzamy się do zakupu tego modelu inhalatora. Jeśli uda nam się zgromadzić planowaną kwotę, poza inhalatorem kupimy również leki i opłacimy konieczne wizyty weterynarza.


Dziękujemy Wam za Wasze wielkie serca. Zapraszamy do odwiedzania nas w Tenczynku na ul.Podgórki 1.

Tu osobiście możecie poznać nasze konie!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 18

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków
  •  
    Użytkownik anonimowy

    Trzymajcie się dziewczyny, wierzę, że wspólnymi siłami uda nam się wam pomóc!

    100 zł