id: c3g7xc

Krasnale Autostopowe na Bielanach Wrocławskich!

Krasnale Autostopowe na Bielanach Wrocławskich!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 066 744 zrzutki i zebrali 1 162 117 438 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

CZEŚĆ WSZYSTKIM!

Ruszamy z pierwszym projektem Stowarzyszenia Autostopowiczów Polskich. Chcemy postawić we Wrocławiu STOPIKI - dwa krasnale łapiące stopa w świat.

Krasnoludki to kultowa wrocławska tradycja - wywodzące się z czasów PRLu były symbolem walki z systemem socjalistycznym, a obecnie tworzą niepowtarzalny i promocyjny klimat miasta promując różne idee, osobistości, zawody, obiekty czy instytucje. Więcej o wrocławskich krasnalach przeczytasz tutaj.

Jeśli idea podróżowania autostopem jest Ci bliska - wesprzyj nasz projekt!

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

PO CO I DLA KOGO?

Krasnale umożliwią w intrygujący i oryginalny sposób zaciekawić przypadkowych przechodniów ideą autostopu. Dla naszych przyjaciół autostopowiczów z zagranicy będzie to miła niespodzianka i dowód jak dobrze jesteśmy zorganizowani. Dla kierowców to gwarancja szerokiego uśmiechu. A dla nas samych to satysfakcja tworzenia historii! (No i podwózka gwarantowana - nikt nie chce narazić się krasnoludkom) ;)

KTO ZA TYM STOI?

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Autostopowiczów Polskich (w skrócie SAP). Od wielu lat byliśmy nieformalną grupą pasjonatów, która organizowała dziesiątki imprez autostopowych, podróżniczych i integracyjnych znanych w całej społeczności z niesamowitej atmosfery.

Zaczęło się 9 lat temu sylwestrem w Paryżu. Pojechało tam kilkanaście osób, rok później w Barcelonie było już prawie 300. Obecnie jest nas niemal 50 tysięcy dzięki facebookowej grupie "Autostopowicze czyli MY", która jest dzisiaj największą społecznością autostopowiczów w Polsce.

Założenie stowarzyszenia pozwala nam na przeprowadzanie projektów na większą skalę i aktywne promowanie idei autostopu w Polsce i na świecie.

LOKALIZACJA

Krasnoludki pojawią się w miejscu znanym przez (mamy nadzieję) każdego autostopowicza w Polsce, który choć raz zawitał na Wrocławskich Bielanach, na stacji Orlen :) Kierunek wschód.

TERMIN REALIZACJI

Mamy nadzieję, że krasnale na stałe zadomowią się na Bielanach Wrocławskich jeszcze zanim wakacje rozpoczną się w pełni - wszystko zależy od tego jak szybko uda się zebrać potrzebną kwotę. Pamiętajcie, że dotknięcie krasnala za kciuk gwarantuje szczęście w łapaniu stopa przez cały rok!

WYKONANIE KRASNALI

Powstawanie krasnali jest skomplikowanym i wymagającym procesem, w którym można wydzielić główne etapy:

1. Mały (10cm) projekt przestrzenny w glinie.

2. Rzeźba krasnali w skali 1:1 w glinie.

3. Forma gipsowa i odlew woskowy (retusz rzeźby/naniesienie poprawek).

4. Przygotowanie rzeźby do odlewu w brązie, systemu wlewowego i formowanie.

5. Wypał form.

6. Odlew w brązie.

7. Obróbka rzeźb w brązie i patynowanie.

8. Odbiór i montaż w miejscu docelowym.

FINANSOWANIE

Pieniądze zbieramy przez tzw. crowdfunding, czyli opieramy się na dobrowolnych wpłatach i przelewach od zwolenników tej idei, znajomych, rodzin i nas samych.

ILE TO KOSZTUJE?

Całkowity koszt projektu to 12 tysięcy złotych. Wykonanie prostego, zwykłego krasnala to koszt nawet 4200 zł netto. My zdecydowaliśmy się na krasnale z wysokim stopniem szczegółowości i dodatkowymi elementami, które zwiększają atrakcyjność, ale i cenę. Dzięki temu, że zamawiamy dwie rzeźby naraz, otrzymaliśmy atrakcyjne warunki. Nie zmienia to faktu, że z VATem same rzeźby kosztować będą blisko 10 tysięcy. Reszta przeznaczona będzie na niespodziankę, która zachwyci wszystkich autostopowiczów - na pewno będziecie zadowoleni! Nagrody: nie zastosowaliśmy sztywnych ram kwotowych, ale to nie znaczy że nie będzie nagród! Każdemu kto wesprze projekt postaramy się choć symbolicznie podziękować. Upominki i nagrody rzeczowe będą do odbioru we Wrocławiu oraz na zlotach i wydarzeniach organizowanych przez Stowarzyszenie Autostopowiczów Polskich. Najhojniejsze osoby mogą liczyć na wyjątkowe nagrody-niespodzianki.

NIESPODZIANKA!!

Możemy się już pochwalić tym co zostanie zrealizowane za każdą złotówkę ponad wydatek krasnalowy. Otóż chcemy postawić znane z Europy znaki drogowe informujące o oficjalnej wylotówce autostopowej! :)

Docelowo chcielibyśmy oznakować wszystkie najważniejsze wylotówki z największych miast w kraju. Póki co postawimy tyle znaków na ile pozwoli nam budżet z tej zrzutki :)

znak.jpg

ROZLICZENIE

Wszystkie rozliczenia i wydatki będą publicznie dostępne po rozdysponowaniu środków. Żadna złotówka się nie zmarnuje i będzie wydana w transparentny sposób.

PODZIĘKOWANIA

Agnieszce Szklanny za stworzenie świetnej wizualizacji krasnali.

Beacie Zwolańskiej-Hołod za podjęcie się pracy nad projektem krasnali oraz udostępnienie zdjęć swoich poprzednich realizacji.

UWAGI

Grafika ma charakter wyłącznie poglądowy, finalny wygląd będzie różnił się od tu zamieszczonych, choć główne cechy pozostaną zachowane.

Pozdrawiamy i kciuki w górę!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 244

preloader

Komentarze 20

 
2500 znaków