id: c3k8gp

Zabierzmy dzieci z ulicy! Pomóżmy podopiecznym pedagogów ulicy.

Zabierzmy dzieci z ulicy! Pomóżmy podopiecznym pedagogów ulicy.

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 155 854 zrzutki i zebrali 1 199 843 636 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Naszym celem jest zapewnienie wsparcia 2 sześcioosobowym grupom dzieci ulicznych z warszawskiej Pragi (10-14 lat) pochodzącym z rodzin wieloproblemowych. Dzieci te, z uwagi na stopień swojego wykluczenia i związane z tym problemy wychowawcze nie chodzą do świetlic środowiskowych ani klubów młodzieżowych. Ulica jest miejscem ich aktywności. Na niej ulegają demoralizacji, zagrożeni przestępczością i uzależnieniami.

Pracujemy sprawdzoną metodą streetworking’u – pedagogiki ulicy już od 20 lat. Nasz program stanowi skuteczną alternatywę, dzięki której często udaje się chronić ich przed dalszym wykluczeniem, wypadaniem z systemu szkolnego, umieszczaniem w ośrodkach wychowawczych.

Dzieci te zapoznajemy w ich środowisku, tam gdzie spędzają swój czas: w bramach, na klatkach schodowych, na ulicach warszawskiej Pragi. Budujemy relację opartą na zaufaniu i wzajemnym szacunku. Włączamy ich w nasz długofalowy, regularny program profilaktyczny polegający na wspólnym, bezpiecznym spędzaniu czasu. Razem bawimy się, uprawiamy sport, uczestniczymy w warsztatach edukacyjnych i jeździmy na wycieczki. Z każdą grupą pracujemy przez okres 2-4 lat.

Dzięki nam nasi podopieczni poznają świat inny niż ten, który znali do tej pory. Odreagowują stresy związane z trudną sytuacją rodzinną, korzystają z oferty rekreacyjnej i kulturalnej miasta, rozwijają się twórczo, realizują własne projekty odnosząc pierwsze pozytywne sukcesy. Odbudowują zachwiane poczucie własnej wartości.

Jako streetworkerzy jesteśmy mobilni. Regularnie pojawiamy się w domach naszych podopiecznych. Pomagamy ich rodzinom doświadczającym różnego rodzaju kryzysów. Wskazujemy miejsca oferujące pomoc, do których sami by nie dotarli. Współpracujemy z instytucjami mającymi wpływ na losy dzieci (szkoły, kuratorzy sądowi, pracownicy socjalni, asystenci rodzin). Zawsze stajemy po stronie dobra dziecka.

Pracujemy pod stałą, regularną superwizją doświadczonych koordynatorów. Jesteśmy inicjatorami powstania polskiej sieci organizacji podobnych do naszej. Przewodziliśmy Polsce w streetworkerskiej współpracy międzynarodowej. Tworzyliśmy standardy pracy ulicznej.

Dajemy z siebie wszystko, aby wyrównać szanse rozwojowe tych dzieci.

Przez ostatnie lata prowadziliśmy 6 grup ulicznych na warszawskiej Pradze dla ponad trzydziestu stałych podopiecznych. W związku z obecną kilkumiesięczną przerwą w finansowaniu programu, potrzebujemy funduszy aby utrzymać dwie grupy najbardziej potrzebujące pracy pedagogicznej.

Dziś praskie dzieci i pracujący z nimi streetworkerzy liczą na Waszą solidarność.

Dzieciaki nie zaczekają - nie możemy zostawić ich bez wsparcia!

Za każdą wpłatę będziemy bardzo wdzięczni!!!

Możesz też pomóc udostępniając informację o zrzutce na swoich mediach społecznościowych np. FB lub Instagramie. Na pewno wśród Twoich znajomych znajdą się osoby mogące wesprzeć nasze dzieciaki.

https://www.facebook.com/StowarzyszenieGPAS

www.gpaspraga.org.pl

English below:

Opisz swoją zrzutkę najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj, aby opis był wiarygodny, dokładny, ale przy tym rzeczowy i prosty. Warto, aby był przyjemny w odbiorze i skupiał uwagę. W ciekawy i miły sposób zachęć do wsparcia :)

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 129

preloader

Komentarze 5

 
2500 znaków