id: c3vhap

Rehabilitacja i leczenie Nadusi

Rehabilitacja i leczenie Nadusi

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
27 262 zł 
z 15 000 zł
181%
92 dni do końca
333 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności5

 • W niedzielę 3 kwietnia łódzcy lekarze Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej w szpitalu przy Spornej wybudzili Nadię ze śpiączki farmakologicznej. Dziewczynka kilka dni wcześniej była operowana w szpitalu WAM. Usuwano jej złośliwy guz, który miał kilkanaście centymetrów i nie pozwalał normalnie oddychać.

  11-latka od kilku miesięcy walczy z nowotworem. Zaczęło się od kaszlu, wydawało się, że to przeziębienie, ale po dokładniejszych badaniach okazało się, że w piersi dziewczynki urósł guz, który miał aż 18 cm. Uciskał serce i płuco, nie pozwalał oddychać i w tej postaci był nieoperacyjny. Lekarze walczyli o to, by jak najbardziej się zmniejszył. Podawali kolejne serie chemii. W końcu stwierdzili - teraz można.

  W zeszłym tygodniu Nadia została przewieziona do szpitala Wojskowej Akademii Medycznej. Operacja trwała około trzech godzin. Po usunięciu guza i jednego z żeber, na szczęście udało się uratować płuco, choć lekarze wcześniej zakładali, że usuną dużą jego część, Nadia została wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną. Wybudzono ją w niedzielę. 11-latka wyszeptała do babci, która od początku jest z nią w szpitalu: - Kocham cię babciu. Pokonałam chorobę.


  Teraz przed Nadią kolejny etap leczenia . Radioterapia i dalsze cykle chemii .

  vbc1b1f6bedc9797.jpeg

  Czytaj więcej
 • AKTUALIZACJA !!!


  Nadia wczoraj, czyli w piątek 17 grudnia, miała podaną trzykrotnie chemię :( , w dniu dzisiejszym ( sobota 18 grudzień), również miała podaną 3 razy :( . Na jutro zaplanowana jest jeszcze jedna chemia. Nadusia według opinii lekarzy w porównaniu do innych dzieci, bardzo ciężko przechodzi tą chemię, po której pogarszają się znacznie wyniki badań krwi. Wynik CRP krwi wychodzi znów bardzo wysoki, co wiąże się z utrudniem w leczeniu Nadii. Córeczka moja jest bardzo osłabiona, w niektórych momentach lecą jej łzy z oczów, jakby coś przeczuwała że coś jest nie tak. Nawet gdy jest odłączona od wszelkich urządzeń medycznych i mogła by przynajmniej pospacerować, musi być wspomagana przez babcię Reginę Sierakowską, która cały czas pełni opiekę przy niej w szpitalu. Córeczka moja ma również problem z jedzeniem, niechce zbytnio nic jeść, a jeżeli coś już coś zje, to często wszystko zwróci :(. Jedynie troszkę co potrafi zjeść to zupki, choć też nie w dużej ilości. Była szansa na zooerowanie Nadii, ale okazało się że będzie trzeba poczekać jeszcze 2 lub 3 miesiące, ponieważ Guz jest jeszcze za duży, i znajduje się za blisko Aorty, i na chwilę obecną niestety jest "nieoperowanny". Proszę więc o dalszą pomoc w celu ratowania zycia tej kochanej dziewczynki. Pomagajmy, udostępniajmy, nie bądźmy obojętni. Dobro wraca. Z góry wszystkim dziękuję za okazaną pomocd65069464ffb8362.jpeg

  Czytaj więcej
 • Nadal potrzebna jest Krew dla Nadii Sierakowskiej, która walczy o życie z poważną chorobą.

  Nadia po kolejnych przyjętych chemiach, bardzo ciężko je znosi :(, a wyniki niestety nie są najlepsze :( Z tego to powodu Nadusia ma kilka razy w tygodniu podawaną krew pełną , jak i krwinki czerwone, której to krwi ciągle jest bardzo dużo potrzebne. Pojawiło się światełko nadziei że jeżeli wyniki badań poprawią się, być może będzie mogła wkoncu być zoperowana, co wiąże się z większym zapotrzebowaniem na krew dla mojej córeczki. Dlatego zwracam się do wszystkich ludzi o dobrym sercu o oddanie krwi dla Nadii. Wszystkim tym którzy już oddali ten życiodajny płyn, z całego serca dziękuję i proszę przy następnym oddawaniu krwi o ponowne przekazanie krwi dla Nadusi. Leczenie mojej córeczki jest długotrwałe, dlatego bardzo proszę o pomoc dla tego dziecka , za co z góry dziękuję w imieniu swoim i Nadii

  Każdy kto zdecyduje się oddać krew proszę o przekazanie jej dla Nadii Sierakowskiej, do Centralnego Szpitala Klinicznego, Uniwersyteckie Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej w Łodzi ul. Sporna 36.

   Zapraszam również do pomocy w leczeniu dla Nadii na stronie "zrzutka.pl" link do zrzutki poniżej :

  https://zrzutka.pl/c3vhap

  Oraz na stronę na faceeboku " Licytujemy dla Nadusi"

  Oraz na stronę YouTube link poniżej :

  https://youtu.be/OQyimaIB8Aw


  (autor : Paweł Sierakowski)kfd2bfb59090a860.jpeg

  Czytaj więcej
 • Witajcie Nadusia potrzebuje bardzo dużo krwi. Wyniki krwi sa niestety złe. Nie moze przyjmować póki co chemii przy takich wynikach. Wspomóżmy Ksieżniczkę,kto może niech oddaje. Dziękujemy wszystkim z całego serca za okazaną pomoc.

  a8cc3ccea2467c10.jpeg

  Czytaj więcej
 • Moi Drodzy,potrzebna jest krew dla Naszej Nadusi,ma grupę "B",ale do oddania grupa krwi nie ma znaczenia. Każdy kto zechce wesprzeć nasz Skarb,prosimy o oddanie krwi do Centralnego Szpitala Klinicznego,Uniwersyteckie Centrum Pediatrii im. M.Konopnickiej w Łodzi ul.Sporna 36 z dopiskiem dla Nadii Sierakowskiej. Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nazywam się Wojciech Sierakowski,mam 72 lata i wspólnie z żoną Reginą Sierakowską,która jest w wieku 69 lat wychowujemy naszą wnuczkę Nadie Sierakowską.

Nadia urodziła się 17.09.2010r. Życie wystawiło ją na próbę od samego przyjścia na świat.

Wnuczka choruje na dziecięce porażenie mózgowe.

Dziecko zostało objęte leczeniem w Poradniach Specjalistycznych: Genetycznej,Metabolizmu Kostnego,Neurochirurgicznej,Kardiologicznej,Okulistycznej,Laryngologicznej oraz Rehabilitacyjnej. Wnuczce po nabyciu umiejętności chodzenia,choroba nie pozwalała na stawianie stóp prawidłowo. Konieczny był zabieg toksyną butolinową,oraz zakup ortez rehabilitacyjnych. Nadia ponadto nosi okulary korekcyjne . Nadusia jest pod stałą opieką neurologa i psychiatry. W 2020r podczas jednej z wizyt u psychiatry usłyszeliśmy kolejna diagnozę - autyzm.

Robiliśmy co w naszej mocy,aby ulżyć jej w każdym cierpieniu i urozmaicić jej dzieciństwo. Uczęszczała na rehabilitacje 2 razy w tygodniu,na muzykoterapię,hipoterapię i alpakoterapię. Mimo wszystkich dolegliwości,byliśmy przekonani,że Nadia będzie w pełni mogła cieszyć się dzieciństwem,nic bardziej mylnego... Wnuczka zachorowała,lekarz rodzinny stwierdził zapalenie płuc. Trafiła do Szpitala w Bełchatowie,skąd została przewieziona do Szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Dziecko miało silne ataki duszności,zlecono tomografię komputerową. Po wykonaniu badania,nikt nie spodziewał się takiej diagnozy, Nadia jest ciężko chora, ma guza i wymaga długotrwałego leczenia szpitalnego, które nie zapewnia w 100% powrotu do zdrowia. Przewieziono ją do Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi,gdzie aktualnie przebywa. Guz,który w sobie nosi,jest wielkości 18cm. Zajmuje jej prawie całą klatkę piersiową. Jest podłączona do respiratora. Po wstępnych konsultacjach wiemy,że guz na chwilę obecną jest nieoperacyjny. Nadia musi przyjąć 9 serii chemii,aby móc go zoperować. Aktualnie jest dopiero po pierwszej serii i mimo bólu i cierpienia jakie jej towarzyszą,stara się walczyć o każdy oddech. Jest przesympatyczną dziewczynką,niezwykle utalentowaną muzycznie. Potrafi pięknie grać na kyabordzie,co sprawia jej ogrom radości. Pozwólmy jej wspólnie rozwijać w przyszłości jej talent i marzenia,zawalczmy o nią..

Zwracam się,wraz z małżonką do ludzi dobrej woli o wsparcie. Nigdy,nikogo nie musieliśmy prosić o pomoc finansową,lecz w tej chwili,musimy zrobić wszystko żeby Nadia wróciła do zdrowia.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 333

 
Użytkownik niezarejestrowany
2 216 zł
MB
Monika Bator
1 000 zł
EF
Ewa Faściszewska
800 zł
JS
Licytacja Balony Aśka S.
650 zł
ZD
Zespół ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej
630 zł
AK
Aneta kotlarek
500 zł
KK
Kinga Kipigroch
500 zł
KT
Krzysztof Tulejski
500 zł
AG
Agnieszka
470 zł
AO
Agnieszka Olszewska
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

864 605 zrzutek

i zebrali

762 711 604 zł

A ty na co dziś zbierasz?