id: c3wjbs

Wydanie nr 1 albumu "Gorzów Wczoraj" i inne projekty "Gorzów Wczoraj"

Wydanie nr 1 albumu "Gorzów Wczoraj" i inne projekty "Gorzów Wczoraj"

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 352 zrzutki i zebrali 1 161 299 615 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kochani Czytelnicy "Gorzów Wczoraj" i wszyscy sympatycy historii.

Niedawno przekroczyliśmy próg 32 tys. osób lubiących stronę „Gorzów Wczoraj” na Facebooku.

Codziennie przybywa kolejnych nowych kilkanaście osób. Nasza strona jest fenomenem w Polsce. Żadne inne miasto nie ma tak licznej społeczności zainteresowanej lokalną historią! Jak pokazują statystyki Facebooka każde zdjęcie ogląda średnio 15 tys. osób, a codziennie na „Gorzów Wczoraj” zagląda 2x tyle osób. Niektóre fotografie i filmy mają nawet ponad 1 mln wyświetleń, co jest ewenementem i Waszą zasługą – gdybyście tu nie zaglądali, nie interesowali się historią Gorzowa, nawet najciekawsze zdjęcia i filmy nie przyciągnęłyby tu nikogo. Staram się codziennie robić Wam z pasją i z serca interesujący serwis o Gorzowie, jego dziejach i niekiedy teraźniejszości. Nasza wspólna miłość Gorzowa znajduje na „Gorzów Wczoraj” swoje stałe miejsce i codzienne spełnienie.

Od pewnego czasu zastanawiam się co dalej z „Gorzów Wczoraj”, w jakim kierunku powinna się rozwijać nasza strona o Gorzowie, co można zrobić lepiej i ciekawiej. Jak już wiecie, mam kilka koncepcji na rozwój „Gorzów Wczoraj”, m.in.:

- comiesięczny autorski program telewizyjny „Tajemnice Gorzowa” wyprodukowany na kanale „Gorzów Wczoraj” na YouTube (inspirowany klasyką „Sensacji XX wieku” Bogusława Wołoszańskiego),

- cotygodniowe audycje „Gorzów Wczoraj” w radiu,

- comiesięczny album "Gorzów Wczoraj” złożony z Waszych fotografii,

- popularno-naukowy Magazyn Historyczny „Gorzów Wczoraj”,

- klub „Gorzów Wczoraj” i spotkania z ciekawymi osobami, konferencje tematyczne i inne wydarzenia organizowane przez Klub „Gorzów Wczoraj” z kawiarenką „Gorzów Wczoraj”,

- codziennie aktualizowana strona www.gorzowwczoraj.pl

- codzienna rozmowy na facebook.com/GorzowWczoraj

oraz inne pomysły i inicjatywy w ramach przedsięwzięcia „Gorzów Wczoraj”.


w699c2d70a6c454a.jpeg


Niektóre z powyższych są już jak wiecie realizowane.

By wprowadzić w życie kolejne ciekawe plany potrzeba zainwestować w to sporo czasu ale i środków finansowych. Jeśli chodzi o czas, to jak widzicie, idzie mi nie najgorzej :) Od ponad 3 lat udaje mi się codziennie prowadzić „Gorzów Wczoraj”, rozmawiać z Wami, wspominać stare dzieje Gorzowa i te całkiem niedawne.

Od niemal 30 lat pasja poznawania Gorzowa i jego historii pochłania mnie a Wasze dobre słowa, Wasza życzliwość, codzienne wspomnienia liczone już w setki tysięcy, tysiące Waszych zdjęć motywują mnie jeszcze bardziej dzień po dniu. Gdy latem 2016 r. zakładałem „Gorzów Wczoraj” zdawało mi się, że znam Gorzów jak własną kieszeń. Lecz od Was nauczyłem się tego Miasta jeszcze więcej niż przedtem.


Jednak wielu innych pomysłów nie byłem w stanie do tej pory zrealizować ze względu na brak środków.

Uznałem, że niejako od Państwa zależeć będzie, czy kolejne projekty na „Gorzów Wczoraj” staną się faktem. Jeśli uznacie, że warto wesprzeć finansowo „Gorzów Wczoraj” i pozostałe inicjatywy, to o Gorzowie będzie głośno i pozytywnie w całej Polsce i nie tylko. Już my się o to postaramy! :D


k7233cc968f0af76.jpeg


Często pytam Was o opinie na różne tematy. Wspólnie zrealizowaliśmy już ponad 100 ankiet, za co serdecznie Wam dziękuję. W każdej ankiecie bierze udział średnio ponad 1.500 osób, co jest istotnie miarodajne.

Swego czasu spytałem Was czy chcielibyście by na stronie pojawiały się reklamy oraz co myślicie o wsparciu finansowym projektów i planów „Gorzów Wczoraj”.

Po licznych rozmowach, konsultacjach oraz waszych opiniach, aby zrealizować pewne cele i założenia podjąłem decyzję o przeprowadzeniu pilotażowego projektu Waszego wsparcia finansowego dla planów „Gorzów Wczoraj” na zrzutka.pl.


Uznałem to za lepsze rozwiązanie niż przymus oglądania reklam, gdyż da Wam to możliwość dobrowolnego wpierania projektów „Gorzów Wczoraj”.

Jednocześnie chciałbym zaznaczyć coś bardzo ważnego. Prowadzenie strony „Gorzów Wczoraj” zacząłem bez żadnych funduszy i nadal mogę i będę tę stronę rozwijał, bez względu na to czy i w jakiej skali zdecydujecie się wesprzeć plany „Gorzów Wczoraj”. Każdy na „Gorzów Wczoraj” będzie tak jak dotąd mile widziany, każdy będzie miał dostęp do tego co będę na stronie umieszczał. Jednocześnie osoby szczególnie wspierające „Gorzów Wczoraj” mogą liczyć na osobiste sympatyczne niespodzianki :)

p507ef6fb84262e3.jpeg

Bez Waszego udziału, Waszych zdjęć, wspomnień, komentarzy, polubień, każdego dobrego słowa, wzajemnej życzliwości i zachęty nie byłoby „Gorzów Wczoraj”. To Wy motywujecie mnie każdego dnia i to dzięki Wam mogę się dzielić z dziesiątkami tysięcy osób moją i naszą wspólną pasją – miłością Gorzowa i jego historii.


Pomyślałem, że na pierwszy ogień wydamy pilotażowo 1. numer albumu "Gorzów Wczoraj” złożonego w całości z części zdjęć z Waszych rodzinnych zbiorów, które przez ostatnie 3 lata przesłaliście na „Gorzów Wczoraj”. Jeśli uznacie, że warto wesprzeć ten projekt finansowo, co miesiąc z Waszych datków na zrzutka.pl oraz dochodu ze sprzedaży wydawać będę kolejne numery albumu "Gorzów Wczoraj”. Jeśli finansów będzie wystarczająco dużo wydamy np. co pół roku popularno-naukowy „Magazyn Historyczny Gorzów Wczoraj” i zorganizujemy spotkanie promujące album "Gorzów Wczoraj”.


Pięknie Wam za wszystko dziękuję.

Wasz Mariusz


UPRZEJMIE PROSZĘ O UDOSTĘPNIANIE TEJ PROŚBY I O WPŁATY – według Waszego uznania :)


xe1073439ed85615.jpegTa zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 125

preloader

Komentarze 11

 
2500 znaków