Fundacja Zoo Wrocław DODO ratuje niedźwiedzie w Laosie ID: c3x2m3

Fundacja Zoo Wrocław DODO ratuje niedźwiedzie w Laosie ID: c3x2m3

19 960 zł z 40 000 zł

49%

19 960 zł

19 960 zł

z 40 000 zł

zakończona

zakończona

31.08.2020r

445

445

wspierających
49%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 3

 • Mała Mary, niedźwiedzica malajska, której historię śledzimy od samego jej uratowania i przybycia do Luang Prabang Wildlife Sanctuary, zostanie "gwiazdą" BBC Earth! Wystąpi w serii dokumentalnej o sanktuariach ratujących niedźwiedzie. Do sanktuarium w którym żyje ciągle przybywają nowe, potrzebujące pomocy miśki... Pomóżcie nam zbudować dla nich nowy wybieg!!!


  Czytaj więcej
 • Pandemia COVID-19 pogorszyła sytuację niedźwiedzi!

  Teraz Wasza pomoc jest bardzo potrzebna by zapewnić im dom i pożywienie! Każda, nawet najmniejsza wpłata ma znaczenie. I to znaczenie dla walki o przetrwanie zagrożonych wyginięciem zwierząt, dla walki z kłusownikami i handlarzami zwierząt w Azji ... czyli, jak pokazuje historia powstania pandemii, dla przetrwania również naszego gatunku!

  n71f0407df512c89.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kochani darczyńcy, wznawiamy tę zrzutkę, ponieważ przy okazji zbiórki pieniędzy na Australię dokonaliście kilku wpłat na tę zrzutkę. Bardzo dziękujemy! A MIŚKI dalej czekają na swój wybieg! Budowa ruszy za klika tygodni, więc mamy czas.
  Już w grudniu przekazaliśmy Free the Bears zebrane tutaj, na koncie naszej Fundacji i na Fb 28 523,85 zł!
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Pomóż nam ratować niedźwiedzie w Laosie!

W Azji południowo Wschodniej na farmach niedźwiedzi, w barbarzyńskich warunkach żyje ponad 10 tysięcy niedźwiedzi himalajskich i malajskich. Jest szansa na ich uratowanie. Władze Wietnamu i Laosu zamykają kolejne farmy, ale potrzeba miejsca gdzie niedźwiedzie będą mogły żyć w godziwych warunkach. Na północy Laosu, w Luang Prabang, fundacja Free the Bears, która uratowała już 900 niedźwiedzi, buduje sanktuarium ratujące dzikie zwierzęta. Pomóżmy zbudować kolejny wybieg dla niedźwiedzi. Koszt wybiegu dla 2 niedźwiedzi to 40 000 zł. Potrzebne jest solidne ogrodzenie, drzewa i platformy, aby niedźwiedzie nauczyły się wspinać, jeziorko, aby mogły rozruszać łapy zastałe przez lata, odbudować masę mięśniową, która zaniknęła, gdy były przetrzymywane w klatkach, niewiele większych od nich samych. Prosimy o wsparcie, aby te cudowne zwierzęta mogły wrócić do zdrowia i nauczyć się bycia niedźwiedziem!


Sytuacja związana z pandemią COVID - 19 pogorszyła szanse niedźwiedzi na przetrwanie. Mogło się początkowo wydawać, że zakaz handlu dzikimi zwierzętami w Chinach poprawi sytuację niedźwiedzi. Niestety NIE! Krążą kolejne mity na temat nowego zastosowania żółci niedźwiedzi jako panaceum na wirusa. Jest to oczywiście kompletną bzdurą, gdyż zawiera ona jedynie enzym poprawiający trawienie (w dodatku mniej skuteczny od syntetycznego, powszechnie stosowanego na świecie).

W dodatku sanktuaria są zamknięte, a wszelkie imprezy dobroczynne odwołane. Fundacja Free the Bears ma na utrzymaniu ponad 500 niedźwiedzi i innych zagrożonych wyginięciem zwierzą uratowanych z rąk kłusowników. Musi zwierzętom zapewnić wyżywienie i opiekę...

Teraz Wasza pomoc jest nam jeszcze bardziej potrzebna!


W Luang Prabang nasza wolontariuszka Karolina pomagała opiekować się niedźwiedziami.

Karmiła niedźwiedzie, sprzątała wybiegi i naprawiała ich ulubione hamaki!

c3x2m3-7ace2474.png

c3x2m3-67fe0e24.png

Tu mała Mary ze swoją opiekunką Mai. Zobaczcie poniżej jej nowy dom. Pomóżcie nam go budować!

Niedźwiedzie w Luang Prabang Wildlife Sanctuary mają najlepszą opiekę!Wpłacający445

 
1 500 zł
AJ
Anna Jawoszek
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
MH
Martyna Ha
300 zł
ML
Maria Lange-Garbacz
300 zł
KK
kaja kucharska
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
OK
Olga Karoza
200 zł
AO
Agata Odrowąż
200 zł
B
Beata Sekutowicz
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze18

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 100 zł i więcej

Podziękowanie elektroniczne ze zdjęciem niedźwiedzia

Podziękowanie elektroniczne ze zdjęciem niedźwiedzia

Wyślemy Ci mail z podziękowaniem i wysokiej rozdzielczości zdjęciem jednego z niedźwiedzi, którymi opiekuje się w Laosie Free the Bears.

wybrano 50 razy (pozostało 50 z 100)

Wybieram

Wpłać 200 zł i więcej

Bransoletka ratująca niedźwiedziom życie!

Bransoletka ratująca niedźwiedziom życie!

Bardzo oryginalna bransoletka wytwarzana przez laotańskich rzemieślników z wnyków zbieranych w lasach. Dzięki temu żaden niedźwiedź, ani inne zwierzę, nie złapie się już w te wnyki!

wybrano 5 razy (pozostało 3 z 8)

Wybieram

Wpłać 1500 zł i więcej

VIP zwiedzanie Afrykarium dla 5 osób!

VIP zwiedzanie Afrykarium dla 5 osób!

Wyjątkowe zwiedzanie Afrykarium! Jedyna taka okazja, by poznać pingwiny, rekiny, manaty, hipopotamy i innych mieszkańców Afrykarium w towarzystwie ich opiekunów.

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Nasi użytkownicy założyli

557 013 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?