id: c3x2m3

Fundacja Zoo Wrocław DODO ratuje niedźwiedzie w Laosie

Fundacja Zoo Wrocław DODO ratuje niedźwiedzie w Laosie

21 066 zł 
z 40 000 zł
52%
zakończona 15.03.2021r
461 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności6

 • Wracamy z nowym filmem: tak DZIĘKI WASZEMU WSPARCIU powstawał nowy wybieg dla niedźwiedzi w Luang Prabang Wildlife Sanctuary!

  DZIĘKUJEMY i nie ustajemy w ratowaniu niedźwiedzi z farm żółci w Laosie www.fundacjadodo.pl/projekt/niedzwiedz-malajski/


  Czytaj więcej
 • Udało się! Miśki mają nowy wybieg! Dzięki wpłatom tutaj i na konto naszej Fundacji udało nam się zebrać 40 000 zł i zapewnić nowy dom 2 niedźwiedziom.

  Bardzo serdecznie dziękujemy i zapewniamy, że dalsza pomoc nadal jest niezbędna w zapewnieniu dobrego życia niedźwiedzi ratowanych w Laosie z rąk kłusowników i z farm żółci: https://fundacjadodo.pl/projekt/niedzwiedz-himalajski-ratunek/


  Czytaj więcej
 • Budowa kompleksu nowych wybiegów dla niedźwiedzi w Luang Prabang Wildlife Sanctuary ruszyła! Będzie tam 6 podwójnych boksów i 2 wielkie wybiegi zewnętrzne na zalesionym pagórku! Bardzo dziękujemy, za wsparcie i prosimy o więcej! Zebraliśmy już ponad 35 000 zł (oprócz zrzutki pieniądze zbierane są poprzez stronę naszej fundacji: www.fundacjadodo.pl/projekt/niedzwiedz-himalajski-ratunek/, zbiórkę publiczną i Wild Run 2020). Tak niewiele nam brakuje! Pamietajmy, ze nowe wybiegi to miejsce na ratunek dla kolejnych konfiskowanych z farm żółci niedźwiedzi!q9145464ccb460c0.jpego6cf4f2d07c9ab2a.jpegv1112eb39750b188.jpeg

  Czytaj więcej
 • Mała Mary, niedźwiedzica malajska, której historię śledzimy od samego jej uratowania i przybycia do Luang Prabang Wildlife Sanctuary, zostanie "gwiazdą" BBC Earth! Wystąpi w serii dokumentalnej o sanktuariach ratujących niedźwiedzie. Do sanktuarium w którym żyje ciągle przybywają nowe, potrzebujące pomocy miśki... Pomóżcie nam zbudować dla nich nowy wybieg!!!


  Czytaj więcej
 • Pandemia COVID-19 pogorszyła sytuację niedźwiedzi!

  Teraz Wasza pomoc jest bardzo potrzebna by zapewnić im dom i pożywienie! Każda, nawet najmniejsza wpłata ma znaczenie. I to znaczenie dla walki o przetrwanie zagrożonych wyginięciem zwierząt, dla walki z kłusownikami i handlarzami zwierząt w Azji ... czyli, jak pokazuje historia powstania pandemii, dla przetrwania również naszego gatunku!

  n71f0407df512c89.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kochani darczyńcy, wznawiamy tę zrzutkę, ponieważ przy okazji zbiórki pieniędzy na Australię dokonaliście kilku wpłat na tę zrzutkę. Bardzo dziękujemy! A MIŚKI dalej czekają na swój wybieg! Budowa ruszy za klika tygodni, więc mamy czas.
  Już w grudniu przekazaliśmy Free the Bears zebrane tutaj, na koncie naszej Fundacji i na Fb 28 523,85 zł!
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pomóż nam ratować niedźwiedzie w Laosie!

W Azji południowo Wschodniej na farmach niedźwiedzi, w barbarzyńskich warunkach żyje ponad 10 tysięcy niedźwiedzi himalajskich i malajskich. Jest szansa na ich uratowanie. Władze Wietnamu i Laosu zamykają kolejne farmy, ale potrzeba miejsca gdzie niedźwiedzie będą mogły żyć w godziwych warunkach. Na północy Laosu, w Luang Prabang, fundacja Free the Bears, która uratowała już 900 niedźwiedzi, buduje sanktuarium ratujące dzikie zwierzęta. Pomóżmy zbudować kolejny wybieg dla niedźwiedzi. Koszt wybiegu dla 2 niedźwiedzi to 40 000 zł. Potrzebne jest solidne ogrodzenie, drzewa i platformy, aby niedźwiedzie nauczyły się wspinać, jeziorko, aby mogły rozruszać łapy zastałe przez lata, odbudować masę mięśniową, która zaniknęła, gdy były przetrzymywane w klatkach, niewiele większych od nich samych. Prosimy o wsparcie, aby te cudowne zwierzęta mogły wrócić do zdrowia i nauczyć się bycia niedźwiedziem!


Sytuacja związana z pandemią COVID - 19 pogorszyła szanse niedźwiedzi na przetrwanie. Mogło się początkowo wydawać, że zakaz handlu dzikimi zwierzętami w Chinach poprawi sytuację niedźwiedzi. Niestety NIE! Krążą kolejne mity na temat nowego zastosowania żółci niedźwiedzi jako panaceum na wirusa. Jest to oczywiście kompletną bzdurą, gdyż zawiera ona jedynie enzym poprawiający trawienie (w dodatku mniej skuteczny od syntetycznego, powszechnie stosowanego na świecie).

W dodatku sanktuaria są zamknięte, a wszelkie imprezy dobroczynne odwołane. Fundacja Free the Bears ma na utrzymaniu ponad 500 niedźwiedzi i innych zagrożonych wyginięciem zwierzą uratowanych z rąk kłusowników. Musi zwierzętom zapewnić wyżywienie i opiekę...

Teraz Wasza pomoc jest nam jeszcze bardziej potrzebna!


W Luang Prabang nasza wolontariuszka Karolina pomagała opiekować się niedźwiedziami.

Karmiła niedźwiedzie, sprzątała wybiegi i naprawiała ich ulubione hamaki!

c3x2m3-7ace2474.png

c3x2m3-67fe0e24.png

Tu mała Mary ze swoją opiekunką Mai. Zobaczcie poniżej jej nowy dom. Pomóżcie nam go budować!

Niedźwiedzie w Luang Prabang Wildlife Sanctuary mają najlepszą opiekę!Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 461

 
1 500 zł
AJ
Anna Jawoszek
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
MH
Martyna Ha
300 zł
ML
Maria Lange-Garbacz
300 zł
KK
kaja kucharska
250 zł
MS
Mirosław Szydlik
230 zł
 
Dane ukryte
200 zł
OK
Olga Karoza
200 zł
AO
Agata Odrowąż
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 18

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 100 zł i więcej
Podziękowanie elektroniczne ze zdjęciem niedźwiedzia. Electronic bear picture

Wyślemy Ci mail z podziękowaniem i wysokiej rozdzielczości zdjęciem jednego z niedźwiedzi, którymi opiekuje się w Laosie Free the Bears.

English below:

We will send you an email with a thank you and a high-resolution photo of one of the bears rescued in Laos by Free the Bears.

rozwiń

wybrano 52 razy (pozostało 48 z 100)

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
Bransoletka ratująca niedźwiedziom życie!

Bardzo oryginalna bransoletka wytwarzana przez laotańskich rzemieślników z wnyków zbieranych w lasach. Dzięki temu żaden niedźwiedź, ani inne zwierzę, nie złapie się już w te wnyki!

rozwiń

wybrano 7 razy (pozostało 0 z 7)

Wpłać 1500 zł i więcej
VIP zwiedzanie Afrykarium dla 5 osób!. VIP tour of Africarium for 5 people!

Wyjątkowe zwiedzanie Afrykarium! Jedyna taka okazja, by poznać pingwiny, rekiny, manaty, hipopotamy i innych mieszkańców Afrykarium w towarzystwie ich opiekunów.

English below:

Exceptional tour of Africarium! A unique opportunity to meet penguins, sharks, manatees, hippos and other animals living in Africarium in the company of their keepers.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Nasi użytkownicy założyli

852 196 zrzutek

i zebrali

737 400 622 zł

A ty na co dziś zbierasz?