Zawodnicy Giżyckiej Grupy Regatowej na starcie Mistrzostw Świata klasy Optimist na Karaibach ID: c4vy8u

Zawodnicy Giżyckiej Grupy Regatowej na starcie Mistrzostw Świata klasy Optimist na Karaibach ID: c4vy8u

12 961 zł z 15 000 zł

86%

12 961 zł

12 961 zł

z 15 000 zł

zakończona

zakończona

16.07.2019r

64

64

wspierających
86%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

AKTUALIZACJA nr 2 Szanowni Państwo, Mateusz Gigielewicz jest na Karaibach i z powodzeniem startuje w wymarzonych Mistrzostwach Świata w Antigua! By spełnić warunki związane z wysłaniem kartki pocztowej lub zdjęcia potrzebujemy adresy pocztowe lub mailowe zainteresowanych darczyńców - bardzo prosimy o przesłanie tych informacji prywatną wiadomością na adres: [email protected] AKTUALIZACJA nr 1 Szanowni Państwo, niestety wczoraj 24 czerwca Patryk Chełkowski doznał poważnej kontuzji - złamał nogę. Dla młodego sportowca to ogromne nieszczęście wykluczające go z wymarzonego startu w Mistrzostwach Świata jak i innych startów w tym sezonie. Jest to sytuacja niezależna od nas - trzymamy kciuki za szybki powrót Patryka do zdrowia. Tym samym zmuszeni jesteśmy do zmiany celu naszej zbiórki - udział Mateusza Gigielewicza w Mistrzostwach jest oczywiście aktualny, celem jest więc 15.000 zł. Mamy nadzieję, że dotychczasowi Darczyńcy nie mają nic przeciwko temu. W niedzielę 19 maja 2019r. dwóch zawodników Giżyckiej Grupy Regatowej Patryk Chełkowski i Mateusz Gigielewicz wywalczyło prawo startu w Mistrzostwach Świata w klasie Optimist, które odbędą się przy odległej karaibskiej wyspie Antigua w dniach 6-16.07.2019r. Koszt udziału każdego z zawodników w tej mistrzowskiej imprezie to 15.000 zł - pomóżmy młodym żeglarzom spełnić marzenia!!

Trzynastoletni Patryk Chełkowski i czternastoletni Mateusz Gigielewicz to wyjątkowo zdolni i utytułowani zawodnicy uczniowskiego klubu sportowego Giżycka Grupa Regatowa. Na co dzień trenują na jeziorze Niegocin w Giżycku pod opieką trenera Bogdana Dziekańskiego. Mimo bardzo młodego wieku obaj mają już ogromne żeglarskie doświadczenie. Zimą latają również w bojerowej klasie ICE-Optimist.

Mateusz Gigielewicz jest w tej klasie aktualnym Vicemistrzem Europy i brązowym medalistą Mistrzostw Świata oraz dwukrotnym Mistrzem Polski (z 2018 i 2019 roku)!

Patryk Chełkowski już w wieku ośmiu lat wygrał swoje pierwsze w życiu regaty w klasie Optimist, tylko w ubiegłym sezonie zwyciężył w takich imprezach jak Puchar Opti w Gdyni, Nauticus Cup w Olsztynie, Śląski Puchar Optimista w Goczałkowicach a w Pucharze KS Zatoka Puck wywalczył srebro.

Chłopcy są też Mistrzami Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 9 - Mateusz zwyciężył w tych mistrzostwach w roku 2014 a Patryk w 2015! A już w kolejnym, 2016 roku dziesięcioletni Patryk został Mistrzem Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 11!

Wszystkich sukcesów chłopców nie sposób tu wymienić, bez wątpienia są one wynikiem wielu czynników - w szczególności pasji, talentu a przede wszystkim ciężkiej, wymagającej mnóstwa wyrzeczeń pracy.

Niestety - w klasie Optimist, co do zasady, wyjazd na MŚ nie podlega dofinansowaniu przez związek sportowy. Teraz tylko od nas, dorosłych zależy czy Patryk i Mati wystartują w Mistrzostwach Świata w klasie Optimist na Karaibach. Sami przecież zrobili już wszystko co do nich należało - wywalczyli kwalifikacje!

Wpłacający64

RL
Radek Lewkowski
5 000 zł
LK
Log Krzysztof Szwejk
1 000 zł
NF
N Fun
500 zł
G
Giżycka Grupa Regatowa (Pchli Targ)
400 zł
TB
Tomasz Bujalski
300 zł
P
PTR "bicycle show"
290 zł
GW
Gimnazjum Wilkasy
259 zł
Sklep Żeglarski RAKSA
210 zł
AM
Arkadiusz Marcinkjan
200 zł
I
Iwona i Jarek
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze8

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej

zdjęcie Patryka i Mateusza z MŚ na Karaibach

Zdjęcie zawodników Patryka i Mateusza specjalnie wykonane podczas Mistrzostw Świata w klasie Optimist na wyspie Antigua na Karaibach - wysłane elektronicznie

wybrano 8 razy

przewidywana dostawa: 28 lipca, 2019

Wybieram

Wpłać 100 zł i więcej

kartka z pozdrowieniami Patryka i Mateusza z MŚ na Karaibach

kartka z pozdrowieniami zawodników Patryka i Mateusza z Mistrzostw Świata odbywających się na wyspie Antigua na Karaibach

wybrano 15 razy

przewidywana dostawa: 4 sierpnia, 2019

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

575 061 zrzutek

i zebrali

314 819 325 zł


A ty na co dziś zbierasz?