id: c567mw

Album Przyrodniczy + płyta CD "Dolina Mgieł - Pieśni Wędrownych Ptaków"

Album Przyrodniczy + płyta CD "Dolina Mgieł - Pieśni Wędrownych Ptaków"

12 831 zł z 20 000 zł
64%
10 dni do końca
89 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Dolina Mgieł to zmysłowa podróż w sam środek świata mgieł i dzikiej natury, do krainy leżącej w rzecznych dolinach Baryczy i Odry, której jednak nie znajdziesz na żadnej mapie.

Noce i dnie przetykane wiatrami i deszczem, złapane w promieniach wschodów i zachodów, głośne od żurawich krzyków, szumu i gwaru gęsi, uderzeń skrzydeł o wodę, łabędzich śpiewów

i piskliwych okrzyków bielika. Dolina Mgieł to spotkanie światła, cienia i naturalnego dźwięku,

to spotkanie fotograficzki przyrody Agnieszki Florczyk z łowcą dźwięków Michałem Zygmuntem.

Celem tej zrzutki jest wydanie albumu fotograficznego "Dolina Mgieł - Pieśni Wędrownych Ptaków", prezentującego fotografie, do którego dołączona będzie płyta CD, zawierająca dźwięki natury, zarejestrowane w trakcie wspólnych wypraw. Połączenie światła i dźwięku pozwoli

w pełni zanurzyć się i poczuć siłę magicznych świtów w Dolinie Mgieł.


Naszym marzeniem, które przyświeca wyprawom terenowym, jest wspólny album łączący fotografię przyrodniczą i nagrania dźwiękowe. Chcemy przenieść Was w ten niezwykły świat wszystkimi zmysłami, żebyście zobaczyli i usłyszeli wielkie misteria przyrody, jakimi są migracje Ptaków Wędrownych. Zobaczycie jesienne i zimowe rozlewiska, zatopione w mglistych porankach, budzące się żurawie, ucztujące czaple, łabędzie i gęsi, dla których widły Baryczy

i Odry są ważnym przystankiem na trasie Wielkiej Migracji. Na ścieżkę dźwiękową składać się będą profesjonalne nagrania terenowe, które wykonał Michał, prezentujące bohaterów, oddające pejzaż i klimat zatrzymany na fotografiach Agnieszki.

Album fotograficzny z płytą z nagraniami dźwiękowymi będzie nosił tytuł "Dolina Mgieł - Pieśni Wędrownych Ptaków", marzy nam się piękne wydanie, które wspólnie z dźwiękowymi pejzażami przyrodniczymi przeniesie Was w sam środek Doliny Mgieł.

Zwracamy się z prośbą o pomoc w wydaniu albumu.


Agnieszka Florczyk - fotografować zaczęła dzięki żurawiom – te ptaki urzekły ją i oczarowały

tak mocno, że każdą wolną chwilę spędza wśród bagien i mokradeł. Takie miejsca mają swój niepowtarzalny klimat, wchodzące słońce, refleksy w wodzie i snujące się mgły, malują obrazy niczym z baśni, a deszcz i chmury nadają im mroczny wymiar. Fascynuje ją światło i klimat tych miejsc, dlatego większość fotografii powstaje w tym niezwykłym momencie, kiedy noc przechodzi w dzień, ptaki budzą się ze snu, przeciągają się, czyszczą pióra.

"Mam ogromny szacunek i respekt dla przyrody, fotografuję dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku; przedstawiając ich życie i zachowania, staram się w żaden sposób nie zakłócać tego odwiecznego ładu. Przyroda jest doskonała sama w sobie, ma jednak wroga, którym jest człowiek i jego niepohamowana zachłanność. Mam nadzieję, że moje fotografie zwrócą uwagę na piękno, jakie jeszcze jest wokół nas, na zwierzęta, które mają takie samo prawo do życia

na Ziemi jak my i przyczynią się do chęci współistnienia z Naturą, a nie do bezwzględnego

jej wykorzystywania. "

Chociaż fotografuje od niedawna, jej fotografie znalazły już uznanie w konkursach krajowych

i zagranicznych m.in. Fotoeko, Perły Polskiej Przyrody, Sztuka Natury czy francuski Festival de l’Oiseau et de la Nature. Jest członkiem Dolnośląskiego Okręgu Związku Polskich Fotografów Przyrody, w tym roku otrzymała tytuł Fotografa Roku tego okręgu.

http://agnieszkaflorczyk.pl
Michał Zygmunt- muzyk, dźwiękowiec, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, autor profesjonalnych nagrań terenowych przyrody, tworca słuchowisk. Od wielu lat aktywnie działa na Odrze, realizując projekty i działania o promujące wartości, etos, historię, tradycję, rzemieślnictwo, dawne zawody, etnografię związaną z terenami Odry i Nadodrza. Autor kilkunastu płyt i wydawnictw związanych z dziedzictwem Odry jak walorami przyrodniczymi, autor serii instrumentów Odra Guitars, instrumentów produkowanych z drzew rosnących nad Odra, Dźwiękowy Szlak Odry złożony z wyznaczonego szlaku terenowego na którym umieszczone są drewniane soczewki. Dyrektor artystyczny i współautor oraz prowadzący projekty edukacyjne Łemkowie z Nad Odry, Legnicka Mapa Dźwiękowa, Polsko Norweskiego festiwalu muzycznego Punkt Eklektik Session, Prowadzi warsztaty i działania edukacyjne, współpracując jako wykładowca z Uniwersytetem Wrocławskim, Statek Kultury, prowadzi autorskie warsztaty i prezentacje dźwiękowe współpracując z muzeami, instytucjami kultury na terenie całego kraju, publikuje między innymi w kwartalniku Dolny Śląsk, Znak, Zwierciadło, Radio Wrocław, Radio Szczecin, Polskie Radio, Trójka, autor nagrań terenowych między innymi dla WWF, Portów Szczecin Świnoujście, Wyższa Szkoła Psychologi Społecznej. Stypendysta MKIDN 2020, Marszałka Województwa Dolnośląskiego 2009

za muzyczną indywidualność i odkrywanie innych wymiarów muzyki.

https://odrasound.design/


W planach mamy wydanie albumu w nakładzie 1000 egzemplarzy albumu fotograficznego

w twardej oprawie, z dołączoną płytą cd. Na ten cel potrzebujemy 20 000 zł to kwota,

która pozwoli na dobry skład, druk i tłoczenie płyty.Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 89

P
Paweł
1 000 zł
DM
dorota musiałkiewicz
700 zł
MP
Maciej Przewoźny
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
KC
Krzysztof Cora
500 zł
OP
Olga Pytel
500 zł
D
Dorota Bogusławska
390 zł
D
Dorota Musiałkiewicz
300 zł
EG
Ewa Gietner
200 zł
AA
Agnieszka Aszkiełowicz
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 18

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
Podziękowanie online

Wsparcie honorowane podziękowaniami wysłanymi droga elektroniczną

rozwiń

wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 40 zł i więcej
Fotografie i nagrania w wersji cyfrowej wraz z imiennymi podziękowaniami

Fotografie i nagrania online zamieszczone w albumie Dolina Mgieł w wersji cyfrowej wraz z imiennymi podziękowaniami wysłane na adres mailowy

rozwiń

wybrano 6 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Album Dolina Mgieł- Pieśni Ptaków Wędrownych wraz z płytą CD

Wydany album "Dolina Mgieł - Pieśni Wędrownych Ptaków" razem z płytą CD i podziękowaniem za wsparcie wysłane na podany adres.

rozwiń

wybrano 53 razy

Wybieram
Wpłać 190 zł i więcej
Dwa albumy "Dolina Mgieł- Pieśni Ptaków Wędrownych" wraz z płytą CD

Dwa albumy "Dolina Mgieł - Pieśni Wędrownych Ptaków" wraz z płytą CD i podziękowanie za wsparcie wyłane na podany adres.

rozwiń

wybrano 6 razy

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Spacer fotograficzno-dźwiękowy z autorami, Album Dolina Mgieł- Pieśni Ptaków Wędrownych z płytą CD

Spacer fotograficzno- dźwiękowy razem z autorami Agnieszką i Michałem, wybierzemy się w plener na wspólną sesję połączoną z warsztatami fotograficzno- dźwiękowymi + album z płytą CD w dowolnym ustalonym terminie.

rozwiń

wybrano 6 razy

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
Rejs fotograficzno-dźwiękowy Odrą

Rejs fotograficzno-dźwiękowy po Odrze z Agnieszką i Michałem, dwa albumy Dolina Mgieł- Pieśni Ptaków Wędrownych wraz z płytą CD w dowolnym wybranym terminie, wzmianka w albumie w formie podziękowania za wsparcie.


rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

704 467 zrzutek

i zebrali

473 976 214 zł

A ty na co dziś zbierasz?