id: c638da

Ratujemy Kurną Chatę

Ratujemy Kurną Chatę

22 228 zł 
z 30 000 zł
74%
zakończona 31.08.2021r
246 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Chyba każdy Tarnogórzanin słyszał o „Kurnej Chacie”. Mnóstwo wydarzeń kulturalnych, wspaniała kuchnia, miejsce spotkań wielu stowarzyszeń a przede wszystkim magiczny klimat - to wszystko sprawiało, że przez ostatnie 18 lat był to wyjątkowy punkt na mapie Tarnowskich Gór, chętnie odwiedzany przez mieszkańców i turystów. Niestety, tak jak inne lokale pandemia Koronawirusa zmusiła właścicieli do czasowego zawieszenia swojej działalności.

Dlatego wszyscy cieszyliśmy się kiedy Karolina postanowiła ponownie otworzyć Kurną. Jednak radość nie trwała długo. W sąsiedztwie restauracji zapadła się ziemia tworząc kilkumetrowy krater. Zapadlisko było tak rozległe, że uszkodziło budynek restauracji i sąsiadujące ulice. W efekcie nadzór budowlany nakazał wyłączyć ten fragment miasta z użytkowania. Czasy pandemii dla Kurnej były trudne, ale dzięki determinacji właścicieli - miejsce przetrwało. Jednak zawalenie ściany budynku i decyzja o wyłączeniu restauracji z użytkowania jest ciosem z którym właściciele sami sobie nie poradzą. Dlatego my, przyjaciele i bywalcy Kurnej chcemy pokazać Karolinie, że nie jest sama. Chcemy zebrać 30 000 złotych żeby Kurna Chata przetrwała do momentu naprawy uszkodzeń. Pieniądze są potrzebne na uregulowanie należność wobec ZUSu, zapłacenie podatków, wynajęcie prawnika oraz spłatę pozostałych zobowiązań. Nie wiemy czy będzie trwało to dwa miesiące czy pół roku, ale jesteśmy zdeterminowani żeby wspierać Kurną.

Jeśli uczestniczyłeś w potańcówce z okazji Święta Niepodległości, wernisażach, koncertach, warsztatach czy wielu innych wydarzeniach które odbywały się w tym miejscu to nie bądź obojętny i pomóż przetrwać ten ciężki czas. Nie pozwólmy żeby to magiczne miejsce zniknęło z Tarnowskich Gór.

Cała zebrana kwota zostanie przelana na konto właścicieli restauracja "Kurna Chata"

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Królika 16, 42-600

Tarnowskie Góry, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 246

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Lokalizacja

Królika 16, 42-600

Tarnowskie Góry, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

880 231 zrzutek

i zebrali

810 548 702 zł

A ty na co dziś zbierasz?