id: c638da

Ratujemy Kurną Chatę

Ratujemy Kurną Chatę

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 970 zrzutek i zebrali 1 162 590 686 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Chyba każdy Tarnogórzanin słyszał o „Kurnej Chacie”. Mnóstwo wydarzeń kulturalnych, wspaniała kuchnia, miejsce spotkań wielu stowarzyszeń a przede wszystkim magiczny klimat - to wszystko sprawiało, że przez ostatnie 18 lat był to wyjątkowy punkt na mapie Tarnowskich Gór, chętnie odwiedzany przez mieszkańców i turystów. Niestety, tak jak inne lokale pandemia Koronawirusa zmusiła właścicieli do czasowego zawieszenia swojej działalności.

Dlatego wszyscy cieszyliśmy się kiedy Karolina postanowiła ponownie otworzyć Kurną. Jednak radość nie trwała długo. W sąsiedztwie restauracji zapadła się ziemia tworząc kilkumetrowy krater. Zapadlisko było tak rozległe, że uszkodziło budynek restauracji i sąsiadujące ulice. W efekcie nadzór budowlany nakazał wyłączyć ten fragment miasta z użytkowania. Czasy pandemii dla Kurnej były trudne, ale dzięki determinacji właścicieli - miejsce przetrwało. Jednak zawalenie ściany budynku i decyzja o wyłączeniu restauracji z użytkowania jest ciosem z którym właściciele sami sobie nie poradzą. Dlatego my, przyjaciele i bywalcy Kurnej chcemy pokazać Karolinie, że nie jest sama. Chcemy zebrać 30 000 złotych żeby Kurna Chata przetrwała do momentu naprawy uszkodzeń. Pieniądze są potrzebne na uregulowanie należność wobec ZUSu, zapłacenie podatków, wynajęcie prawnika oraz spłatę pozostałych zobowiązań. Nie wiemy czy będzie trwało to dwa miesiące czy pół roku, ale jesteśmy zdeterminowani żeby wspierać Kurną.

Jeśli uczestniczyłeś w potańcówce z okazji Święta Niepodległości, wernisażach, koncertach, warsztatach czy wielu innych wydarzeniach które odbywały się w tym miejscu to nie bądź obojętny i pomóż przetrwać ten ciężki czas. Nie pozwólmy żeby to magiczne miejsce zniknęło z Tarnowskich Gór.

Cała zebrana kwota zostanie przelana na konto właścicieli restauracja "Kurna Chata"

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 246

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków