koniec za 53 dni ID: c6zgd7

Na PLAC ZABAW przy SP w Wapnie

Zebrano 3 035 zł
z kwoty 5 555 zł

54 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

0
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Mamy w Wapnie piękną halę - prawda. Za to obok szkoły mamy przysłowiowe "klepisko", a na nim tylko kilka prowizorycznych ławek. Budżet gminy od wielu lat jest bardzo napięty i długo pewnie jeszcze będzie. Od wielu lat walczymy w różnych konkursach, niestety bez skutku. Skoro nie idzie inaczej, ... trzeba SAMEMU zrobić PLAC ZABAW!


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)


Cel zrzutki.

"Biednemu zawsze wiatr w oczy" Po kilku nieudanych akcjach, w których i tak zostały utopione: drobne środki i mnóstwo czasu wielu uczniów i rodziców. Nadszedł czas na zmianę taktyki! Zamiast "pompować" komuś kampanię reklamową, spróbujmy wykorzystać naszą energię i środki na nasz PLAC ZABAW.


Wersja mini.

Jeśli nie uda się dużo nazbierać, to ... zakupimy chociaż drążki, albo ławki, albo bramki z atestem do mini-boiska, na którym już rośnie trawa. Chwilowo, to nawet w piłkę nie można grać :)

Wersja midi.

Przy uzbieraniu zaplanowanej kwoty, można liczyć na zestaw przedstawiony po prawej stronie. Z pewnością będzie już jakieś pole manewru do rozmów z producentami. Na pewno będzie już na co popatrzeć :)

Wersja maxi.

Gdyby udało się zebrać więcej środków, to będziemy mogli "nadepnąć na odcisk" korporacjom. Wtedy o akcji na pewno będzie głośno. Producenci będą zabiegać o nasz kontrakt. Wtedy powstanie plac z innej bajki :)

Informacje "techniczne".

Jestem nauczycielem w Szkole Podstawowej w Wapnie. Wkrótce minie 25 lat pracy (1.09) Jestem szachistą, instruktorem, sędzią i organizatorem "słynnych" turniejów szachowych PITS. Od kilku lat eksperymentuję z różnymi sposobami pozyskiwania środków na potrzeby szachowe, ale również dla szkoły. Ze środków unijnych, też udało się wiele rzeczy dla szkoły pozyskać i bardzo często "maczałem w tym palce" :) Akurat w tę (boiskową) infrastrukturę się cały czas nie udaje, ale się nie poddajemy. Swój pomysł (zrzutki) przedstawiłem Dyrektorowi, a następnie Radzie Rodziców. Otrzymałem "zielone światło" :) Zrzutka jest "wygodnym" miejscem pozyskiwania środków, ponieważ jest łatwo dostępna w Internecie.

Jeśli ktoś chciałby wpłacić swoje środki bezpośrednio na konto Rady Rodziców, to podaję dane: Rada Rodziców SP Wapno 47 1320 1016 7750 0753 2000 0001 tytułem "plac zabaw"

Wszystkie środki, które zostaną zebrane na tej zrzutce w dniu 15. lipca 2019 r. przeleję na wyżej podane konto, a zrzut ekranowy przelewu opublikuję na szkolnej stronie internetowej (https://zswapno.blogspot.com) zatem nie trzeba się obawiać, że wpłacone pieniądze "przepadną". Trochę głupio się "chwalić", ale ja już w swoim życiu bardzo dużo pieniędzy dołożyłem do szkoły. Ale rozumiem tych, którzy chcieliby sprawdzić - "A kto to jest ten Jacek Haja?" :)

Prawdopodobnie przy każdej wpłacie serwis Zrzutki będzie sugerował, aby wpłacić dodatkowo pewną kwotę na "serwis", ale można z tego zrezygnować i wpłacać TYLKO na PLAC ZABAW! (w końcu reklamują się, że robią to za darmo) Oni i tak pobiorą (swoją drogą), przy ostatecznym przelewie kilkadziesiąt złotych (wiem, bo to nie moja pierwsza zrzutka).

Wpłacać można jawnie oraz anonimowo. Prawdopodobnie można wybrać dowolną kwotę. Najlepiej będzie wpłacać według własnych możliwości. Nie ma sensu rozwalać własny budżet domowy. Natomiast jeśli się znajdą "ambitni", to zawsze można dokonać kolejnej wpłaty :)

Na początku trzeba było podać kwotę. Wybrałem 5555, ale jeśli ta kwota zostanie przekroczona, to ... po prostu zainwestujemy w lepszy plac zabaw :)

Zaraz po "ogłoszeniu" inicjatywy na zebraniu RR okazało się, że jakieś pieniądze już by się znalazły. 9 czerwca będzie w naszej szkole V IRENIADA, a przy okazji będzie festyn rodzinny i tam też będą "pozyskiwane" fundusze.

Zachęcam wszystkich do współpracy przy tym szczytnym przedsięwzięciu :) Nie roszczę sobie monopolu na nieomylność :) Każdy pomysł może się przydać. Chociażby szukanie producentów placów zabaw. Przecież nawet poszukanie ciekawej, taniej oferty, to już postęp. Możliwe, że producenci w końcu zainteresują się Wapnem i skłonni będą postawić plac po cenach dumpingowych  :)


Dla zainteresowanych filmowa historia naszych zmagań o boisko i plac zabaw :)

Tak wygląda wpłata

Kolejny krok :)


i jeszcze jedno pytanie o pieniądze :)


środa, 22 maja 2019 o 17:36

Dzisiaj dodałem na FB wpis (wraz z instrukcją) zachęcający do wpłat, bez ujawniania kwoty. Ma to zachęcić do wpłat osoby, których nie stać na wiele, ale chciałby pokazać, że wspierają akcję. Przy czy zainspirowała mnie do wpisu właśnie ta duża, wczorajsza wpłata. Oczywiście otwarcie wpłacać też można :) Kto bogatemu zabroni? Natomiast takie "pospolite ruszenie" mogłoby posłużyć medialnie :)

wtorek, 21 maja 2019 o 20:00

Takie aktualności mogę pisać codziennie. Dzisiaj odnotowaliśmy rekordową wpłatę jednorazową 1000 zł :) Dziękuję w imieniu uczniów :)

poniedziałek, 20 maja 2019 o 15:31

Dzisiaj przeczytałem bardzo smutny komentarz na blogu https://podworkaniveasprawdzam.blogspot.com/ rozczarowanego (prawdopodobnie) nauczyciela, który uwierzył w możliwość zdobycia "podwórka Nivei" w konkursie. Poświecili tam bardzo wiele godzin na ... głosowania i ... już widzą, że nie ma szans, bo konkurs nie jest uczciwy. To tylko potwierdza słuszność naszej strategii tzn. próba samodzielnego zbudowania placu zabaw.

Aby dodać komentarz lub

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Damy radę!!!

DK
25 zł

Danuta Kaczmarek

Super sprawa!

Dokładam swoja cegiełke ;)

Jacek Haja

Pierwsza piątka :)

Dane ukryte
300 zł
Dane ukryte
100 zł
Radek
DK
100 zł
Damian Kowalczyk
AS
100 zł
Anna Sufryt
D
100 zł
Daniel
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
D
100 zł
DKO
PB
50 zł
Paulina Bejnarowicz
JK
50 zł
Joanna Kołodziejczak
KI
50 zł
KRZYSZTOF I AGNIESZKA FRASZ
AM
50 zł
Anna Markiewicz-Kluczyńska
JR
50 zł
Jarosław Rajnik
MI
50 zł
Marzena i Michał Michalscy
MS
50 zł
Marek Szymanik
AW
50 zł
Anna Witczak
AB
50 zł
Agata Biniewska
E
50 zł
Edyta Gaszyńska
AD
50 zł
A Dziadoszek
R
50 zł
Rozmarynowscy
KB
50 zł
kinga biniewska
J
30 zł
Justyna S
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
PB
25 zł
Patrycja Bochna
GC
25 zł
Grażyna Czerwinska
AM
25 zł
Agnieszka Majchrzak
J
25 zł
Joanna
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
TB
25 zł
Tomasz Boruch
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
EW
25 zł
Ewa Walczak
DK
25 zł
Danuta Kaczmarek
MK
25 zł
Marika Kosmowska
DA
20 zł
Damian Antkowiak
10 zł
Daria Śróda
10 zł
Szymon Świtniewski
Jacek Haja
5 zł
Jacek Haja
KS
ukryta
Krystian Sikorski
ukryta
Karol Śliwiński
A
ukryta
Adrian
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Pierwsza wpłata

Jacek Haja
5 zł
Jacek Haja

Najwyższa wpłata

R
100 zł
Radek
Nasi użytkownicy założyli

308 800 zrzutek

Pomóż zebrać 5 555 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

0
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.