id: c6zgd7

Na PLAC ZABAW przy SP w Wapnie

Na PLAC ZABAW przy SP w Wapnie

6 516 zł 
z 5 555 zł
117%
zakończona 15.07.2019r
75 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności6

 • Wczoraj było spotkanie absolwentów, którzy opuścili mury szkoły w 1999 r. (20 lat temu). Bawili się świetnie, a przy okazji dorzucili 1000 zł !!! Niesamowite! :) DZIĘKUJEMY!
  Czytaj więcej
 • Festyn dał 6175.43 zł. zatem zbliżamy się do 11 tys. :) Jest już odzew firm zajmujących się projektowaniem placów zabaw. Dzisiaj miałem telefon z pierwszą ofertą :)
  Czytaj więcej
 • Dzisiaj w szkole V IRENIADA oraz Festyn Rodzinny. Cały dochód będzie przekazany na plac zabaw. Informacje o zebranej kwocie na pewno pojawią się na stronach szkolnych. Bardzo cieszą wpłaty od ludzi "z zewnątrz" tzn. bezpośrednio nie związanych z Wapnem (a są takie)
  Czytaj więcej
 • Dzisiaj dodałem na FB wpis (wraz z instrukcją) zachęcający do wpłat, bez ujawniania kwoty. Ma to zachęcić do wpłat osoby, których nie stać na wiele, ale chciałby pokazać, że wspierają akcję. Przy czy zainspirowała mnie do wpisu właśnie ta duża, wczorajsza wpłata. Oczywiście otwarcie wpłacać też można :) Kto bogatemu zabroni? Natomiast takie "pospolite ruszenie" mogłoby posłużyć medialnie :)
  Czytaj więcej
 • Takie aktualności mogę pisać codziennie. Dzisiaj odnotowaliśmy rekordową wpłatę jednorazową 1000 zł :) Dziękuję w imieniu uczniów :)
  Czytaj więcej
 • Dzisiaj przeczytałem bardzo smutny komentarz na blogu https://podworkaniveasprawdzam.blogspot.com/ rozczarowanego (prawdopodobnie) nauczyciela, który uwierzył w możliwość zdobycia "podwórka Nivei" w konkursie. Poświecili tam bardzo wiele godzin na ... głosowania i ... już widzą, że nie ma szans, bo konkurs nie jest uczciwy. To tylko potwierdza słuszność naszej strategii tzn. próba samodzielnego zbudowania placu zabaw.
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Mamy w Wapnie piękną halę - prawda. Za to obok szkoły mamy przysłowiowe "klepisko", a na nim tylko kilka prowizorycznych ławek. Budżet gminy od wielu lat jest bardzo napięty i długo pewnie jeszcze będzie. Od wielu lat walczymy w różnych konkursach, niestety bez skutku. Skoro nie idzie inaczej, ... trzeba SAMEMU zrobić PLAC ZABAW!

Cel zrzutki.

"Biednemu zawsze wiatr w oczy" Po kilku nieudanych akcjach, w których i tak zostały utopione: drobne środki i mnóstwo czasu wielu uczniów i rodziców. Nadszedł czas na zmianę taktyki! Zamiast "pompować" komuś kampanię reklamową, spróbujmy wykorzystać naszą energię i środki na nasz PLAC ZABAW.

Wersja mini.

Jeśli nie uda się dużo nazbierać, to ... zakupimy chociaż drążki, albo ławki, albo bramki z atestem do mini-boiska, na którym już rośnie trawa. Chwilowo, to nawet w piłkę nie można grać :)

Wersja midi.

Przy uzbieraniu zaplanowanej kwoty, można liczyć na zestaw przedstawiony po prawej stronie. Z pewnością będzie już jakieś pole manewru do rozmów z producentami. Na pewno będzie już na co popatrzeć :)

Wersja maxi.

Gdyby udało się zebrać więcej środków, to będziemy mogli "nadepnąć na odcisk" korporacjom. Wtedy o akcji na pewno będzie głośno. Producenci będą zabiegać o nasz kontrakt. Wtedy powstanie plac z innej bajki :)

Informacje "techniczne".

Jestem nauczycielem w Szkole Podstawowej w Wapnie. Wkrótce minie 25 lat pracy (1.09) Jestem szachistą, instruktorem, sędzią i organizatorem "słynnych" turniejów szachowych PITS. Od kilku lat eksperymentuję z różnymi sposobami pozyskiwania środków na potrzeby szachowe, ale również dla szkoły. Ze środków unijnych, też udało się wiele rzeczy dla szkoły pozyskać i bardzo często "maczałem w tym palce" :) Akurat w tę (boiskową) infrastrukturę się cały czas nie udaje, ale się nie poddajemy. Swój pomysł (zrzutki) przedstawiłem Dyrektorowi, a następnie Radzie Rodziców. Otrzymałem "zielone światło" :) Zrzutka jest "wygodnym" miejscem pozyskiwania środków, ponieważ jest łatwo dostępna w Internecie.

Jeśli ktoś chciałby wpłacić swoje środki bezpośrednio na konto Rady Rodziców, to podaję dane: Rada Rodziców SP Wapno 47 1320 1016 7750 0753 2000 0001 tytułem "plac zabaw"

Wszystkie środki, które zostaną zebrane na tej zrzutce w dniu 15. lipca 2019 r. przeleję na wyżej podane konto, a zrzut ekranowy przelewu opublikuję na szkolnej stronie internetowej (https://zswapno.blogspot.com) zatem nie trzeba się obawiać, że wpłacone pieniądze "przepadną". Trochę głupio się "chwalić", ale ja już w swoim życiu bardzo dużo pieniędzy dołożyłem do szkoły. Ale rozumiem tych, którzy chcieliby sprawdzić - "A kto to jest ten Jacek Haja?" :)

Prawdopodobnie przy każdej wpłacie serwis Zrzutki będzie sugerował, aby wpłacić dodatkowo pewną kwotę na "serwis", ale można z tego zrezygnować i wpłacać TYLKO na PLAC ZABAW! (w końcu reklamują się, że robią to za darmo) Oni i tak pobiorą (swoją drogą), przy ostatecznym przelewie kilkadziesiąt złotych (wiem, bo to nie moja pierwsza zrzutka).

Wpłacać można jawnie oraz anonimowo. Prawdopodobnie można wybrać dowolną kwotę. Najlepiej będzie wpłacać według własnych możliwości. Nie ma sensu rozwalać własny budżet domowy. Natomiast jeśli się znajdą "ambitni", to zawsze można dokonać kolejnej wpłaty :)

Na początku trzeba było podać kwotę. Wybrałem 5555, ale jeśli ta kwota zostanie przekroczona, to ... po prostu zainwestujemy w lepszy plac zabaw :)

Zaraz po "ogłoszeniu" inicjatywy na zebraniu RR okazało się, że jakieś pieniądze już by się znalazły. 9 czerwca będzie w naszej szkole V IRENIADA, a przy okazji będzie festyn rodzinny i tam też będą "pozyskiwane" fundusze.

Zachęcam wszystkich do współpracy przy tym szczytnym przedsięwzięciu :) Nie roszczę sobie monopolu na nieomylność :) Każdy pomysł może się przydać. Chociażby szukanie producentów placów zabaw. Przecież nawet poszukanie ciekawej, taniej oferty, to już postęp. Możliwe, że producenci w końcu zainteresują się Wapnem i skłonni będą postawić plac po cenach dumpingowych :)

Dla zainteresowanych filmowa historia naszych zmagań o boisko i plac zabaw :)

Tak wygląda wpłata

Kolejny krok :)

i jeszcze jedno pytanie o pieniądze :)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 75

AS
Zjazd absolwentów szkoły podstawowej w Wapnie roku 1999
1 000 zł
EG
Absolwenci SP rocznik 1992 (uczestnicy zjazdu)
550 zł
PM
Paweł Majchrowicz
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
NS
Norbert Sufryt
200 zł
JS
Jowita Szejner
124,39 zł
MZ
Mariusz Ziętek
110 zł
R
Radek
100 zł
DK
Damian Kowalczyk
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

800 558 zrzutek

i zebrali

620 894 667 zł

A ty na co dziś zbierasz?